Kriza u Ukrajini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cudi me da Zorge nije bolje obavesten , Ukraina priprema vojni napad na "pobunjene regione" , Putin pokazuje misice da odvrati Ukraince od vojne akcije.

Vece je pitanje ako (i da li ce uopste) Ukrainska armija da napadne taj teritorij i da li ce Putin uci u otvoreni sukob sto bi znacilo da stavlja sebi omcu oko vrata ili nastavlja da vodi rat kao do sada , regularna vojska bez oznaka.
 
-----Даље, украјина као и украјински народ су вештачка творевина, која пре 1917. године није постојала уопште као ни тај народ који се данас зове украјински. Украина на руском језику значи граничну земљу/крајину, ниаккав народ----

Hmmm gde li sam to vec cuo :unsure:
 
Cudi me da Zorge nije bolje obavesten
Јесте, ал'....

172983_65582940_0b1.jpeg


Благодарност Cufo.
 
A to o Ruskoj vojnoj nadmoci i kvalitetu , isto bi bilo zanimljivo raspravljati , al zbog velike pristranosti nema skime , a i nema na osnovu cega . Sve je na bazi pretpostavki i teorija jer jos nismo vidjeli ,aj fala bogu , tu rusku modernu vojsku na djelu osim vozanja kamiomima , parada, i vojnih vjezbi . Nesto u Siriji , al protiv lovackih udruzenja . Nekazem ,mozda , al nije se vidjelo .
Opet se moram ogradjivati jer kako ono kaze olalija da nebude diskusija adhomo... kako ono . Dakle Rusi su braca , al jebes diskusiju ako si pristran.
P.s. moracu ovu recenicu kopirati da nemoram svaki put kucati ponovo
 
Ima u Europi drzava koje ce puno vise izgubiti nego balkan ako Rusiju uvuku u otvoreni rat sa Ukrainom, europska najveca ekonomija kojoj ne odgovara da se mnogo drma jer direktno zavisi od Ruskih sirovina a ima i onih koje bi da opet vode rat ali prolivanjem tudje krvi (aglosaksonci).
 
Zar nije ministrica te zemlje juce dosla u Moskvu da kaze uzivo da suspenduju do daljnjeg sjeverni tok dok se stvari oko ukrajine ne iskristalisu , da se nece dati ucjenjivati plinom ?
 
A to o Ruskoj vojnoj nadmoci i kvalitetu , isto bi bilo zanimljivo raspravljati , al zbog velike pristranosti nema skime , a i nema na osnovu cega . Sve je na bazi pretpostavki i teorija jer jos nismo vidjeli ,aj fala bogu , tu rusku modernu vojsku na djelu osim vozanja kamiomima , parada, i vojnih vjezbi . Nesto u Siriji , al protiv lovackih udruzenja . Nekazem ,mozda , al nije se vidjelo .
Opet se moram ogradjivati jer kako ono kaze olalija da nebude diskusija adhomo... kako ono . Dakle Rusi su braca , al jebes diskusiju ako si pristran.
P.s. moracu ovu recenicu kopirati da nemoram svaki put kucati ponovo

Imas na jutubu dosta o njihovoj modernizaciji pjesastva , neka me Zorge ispravi ali mislim da se taj plan modernizacije ili sta vec zove Ratnik , tako kazu ameri da to vise nije sovjetski vojnik koje smo gledali u Gruziji vec najmodernije opremljena pesadija sa najnovijom elektronskom opremom za komunikaciju sa ostalim rodovima vojske( odjeca protiv IR osmatranja, digitalna komunikacija svih mogucih vrsta,nocna i opticka oprema itd.)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh