Kriza u Ukrajini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DusanA

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
3.738
Lokacija
Crepaja - Banat
Sada citam, pa se pitam sta se moze desiti vezano za nas u slucaju nedaj Boze sukoba u Ukrajini.
 
Cvrsto verujem da nece doci do sukoba u Ukrajini, mora biti jaka provokacija da bi Rusi delovali.

1. Ugrožavanje Ruskog stanovništva
2. Ugrožavanje funkcionisanja Krima (teroristički napad na most koji ga povezuje sa Rusijom)

Moguć izbor poteza bi bio simetrično raspoređivanje snaga u Latinskoj Americi , slično Kubanskoj krizi.
 
To verujrm, ali nece se rusi usuditi da to urade. Tako bi sigurno izazvali rat. Nisu smeli ni 60ih za vreme kubanske krize, a onda su bili velesila, gde ce sada.
 
Ja sam bio u Ukrajini skoro i dobio sam jednu zanimljivu info od jednog ukra.pukovnika u penziji.
On kaže na moje pitanje oko sukoba da Jevreji ne ratuju nikada.
 
To verujrm, ali nece se rusi usuditi da to urade. Tako bi sigurno izazvali rat. Nisu smeli ni 60ih za vreme kubanske krize, a onda su bili velesila, gde ce sada.
Ma jok, samo jave da imaju zajedničke manevre i pošalju par podmornica i brodova u neutralne vode meksičkog zaliva

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Konkretno sam mislio, ako dodje do sukoba i sankcija rusiji, sta ce bii sa cenama vezanim za nas... djubrivo, gorivo.....
 
Литванија је увела санкције белорусији. А белорусији је најближа морска лука била у литванији за извоз свега и свачега. Значи ту нема пролаза. Остаје копненим путем и преко руских лука. Не може бити јефтино којим год путем кренуо. Друга ствар је што се европска унија окреће смањењу емитовања штетних гасова. Ту је пољопривреда прва на удару, и гледају на све могуће начине да избегну вештачко ђубриво ако могу.
Украјина и белорусија су производиле велику количину азотних ђубрива а сад неки због гаса а неки због санкција губе као да је рат у току.
Гледајући на јт стичем утисак да је у украјини сада стање као код нас почетком 2000-тих. Тај начин живота и економско стање са тенденцијом пропадања.
Локални тајкуни украјински и руски(како са које стране) су поотимали комбинате као код нас само насилније. Палили механизацију, убијали стоку и слично само да обезвреде. Пробаћу да нађем и поставим видео о томе.
 
Ma daj te ljudi, znate kako se sada ratuje..par dronova , tuđi vojnici..neće ni USA ni Rusija da uđu u otvoren sukob. Ove američke priče služe za njihove građane, moraju da održe neku tenziju u životu..do skoro je to bila S. Koreja

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Оно што ја видим у западним медијима је да су Руси већ дошли негде код пољске границе. :)

Него, супер сте се сетили да отворите нову тему, обзиром да смо корона тему и ону са Недимовићем већ поприлично "похабали".
 
Ako bude rata u ukrajni jedini razlog tome bice da amerkanci odvoje Evropu od Rusije.To znaju i Rusi pa gledaju da otvoreni rat izbegnu dokle god mogu,ali ako jdnom krenu bice gadno za sve
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh