Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Upravo tako.Inace zivi ovde 170.Na malo 180.
 
Poklao pilice u subotu. Sedam nedelja im bilo u petak, prosek oko 2.5kg. Danas odneo drugaru deset komada po 270 din/kg. Tako se krecu kod mene. Ujutru idem na pijacu nosim pa cu videti kako cu proci.
 
Od sest odnetih na pijacu prodao tri. I to jedno po nagovoru zene koja je stajala pored mene samo sto nije vukla ga za rukav. Ide po 270 din. Valjda ce sutra biti nesto bolje.
 
Od pre sat vremena u "Rodicu" piletina 340,0 din. za kg. Sutrasnje prodajem po 290,0 a posle toga dizem i ja cenu. Pa ko voli nek izvoli, nisam ja pravio cene stocne hrane.
 
Ja upravo stigao iz Metroa.Piletina 380.E sad sa tom cenom se moze i sojina sacma ovako placati.
 
QUOTE=SAMA;550354]Ja upravo stigao iz Metroa.Piletina 380.E sad sa tom cenom se moze i sojina sacma ovako placati.[/QUOTE] Koliko su zivi na veliko?
 
Ja upravo stigao iz Metroa.Piletina 380.E sad sa tom cenom se moze i sojina sacma ovako placati.

Ni malo mi se ne sviđa sve ovo, eto od ponedeljka halabuke kako će narod sve to da plati. Kukuruza i soje nema ni na stranom tržištu i cena je ta koja je , ali u ovom slučaju "brižna vlast" će uz pomoć uvozničkog lobija naći rešenje da primiri narod, u interventnom uvozu argetinske piletine koje za razliku od kukuruza i soje, tamo bukvalno ima i za bacanje ...
 
S obzirom na susu u Argentini,koja je vecih razmera nego ova nasa,oni ce je izgleda pricuvati za sebe.:osmeh: Ili se bar nadam.:haha:
 
E, ako je tako onda je red da se braći Argentincima pomogne sa jednim interventnim izvozom ...::namigivanje::. Mada ja nisam ni mislio na uvoz "roda" argentinske piletine iz ove godine, već što bi rekli vinogradari, nas će zadesiti "berba" argentinske piletine iz 2005 u najboljem slučaju ...::vino::
 
Ko ima da plati za soju 90 i kusur i kukuruz 30.Ko ima da plati za 2 nedelje letovanja par hiljada evrica.Da ne idemo previse u :off_topic:,ali je cinjenica da je sve otislo u tri l..e.Cinjenica je i da ce se teze prodavati,da ce i ovako gladna sirotinja biti jos gladnija.Bolje je toviti manje ,sa manjom zaradom,jer cene sigurno nece ici gore 60%,koliko je otisla hrana,nego raditi sa gubitkom.Ponavljam na zaklanima ima zarade,jer je tu jos ljudi u lancu i ko uspe po toj ceni dobro mu je.Ja pisem o rentabilnosti farmi i prodaji zivih.Da bi skocila cena zivih,mora da skoci cena uredjenih.Za krajnjeg kupca srece na zalost nema.
 
Pričao sam danas sa drugom, mislim da ih po ovim cenama hrane neću davati ispod 3.3e jer tačno tih 0.3e je skok cene hrane tako da ću procentualno da hranim sa manjom zaradom ali nema veze.
 
Po tome je hrana otisla 10%.:sta: Kamo puste srece.Otisla je mnogo vise,ali da ne budemo u zabludi taj procenat poskupljenja vidjet necemo.:haha:
 
Pa zbog toga i kažem da ću dići cenu samo za cenu hrane jer na 3e hrana ulazi sa 1e u računici ostalo je pile, koljač otpad i zarada.
 
Nazad
Vrh