Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Danasnja turica rasturena po 280,0 din za kg uredjenih i bilo malo pilica.
 
Dusko koja ti je cena sada

Prodavao sam zadnju turu po 280,0 uredjeni.

---------- Poruka napisana 09-07-12 u 18:38 ---------- Prethodna poruka je 05-07-12 at 21:03 ----------

Danasnja turica otisla ipak po 280,0 uredjeni.

---------- Poruka napisana 10-07-12 u 18:29 ---------- Prethodna poruka je 09-07-12 at 18:38 ----------

Cena jednodnevnih pilica varira od stanice do stanice, krece se od 30,0-45,0 din. U radnjama na to dodajte jos 5,0 din.
 
Ja ima ujednacenih 42.Zive za klanje prodajem po 170,a uredjene 280.Trenutno su neki tovljaci malko spustili cenu u zelji da se proda pre ovih vrucina,pa je u pojedinim prodavnicama doslo do pada cene.S obzirom na veliki rast cene kukuruza predvidjam smanjenje broja utovljenih pilica sto ce se sigurno na jesen odraziti na cenu istih.
 
Danas razgovarao sa ink. stanicom i kaze mi vlasnik da ce cena jednodnevnih tovnih pilica u punoj sezoni otici na 70,0 din.
 
Nije mi jasno kojom magijom prodajete po toj ceni, ja u Sapcu jedva po 220 dinara....
Ana i ja sam i Sapca,planirao sam da pocnem uzgoj tovnih pilica,reci mo na svaka 2 meseca da izbacim po nekih 100 komada,pa me zanima da li bi mogao to prodati i gde ti prodajes ili dal ima neko kod koga bi ima siguran odkup...
 
Danas razgovarao sa ink. stanicom i kaze mi vlasnik da ce cena jednodnevnih tovnih pilica u punoj sezoni otici na 70,0 din.

Ovo je moguće, ali se varaju ako misle da izbegnu bankrot sa visokom cenom.
Većina manjih inkubatorskih stanica, a koje nemaju svoj tov, će verovatno završiti posao ove godine.
 
Generalno je komplet stocarstvo u ogromnom problemu.Cene moramo dizati,a kupovna moc je katastrofa.Bice naravno jos gora.Nece da valja.Nece nam ni djubre ostati dzabe.Ko prodaje zaklane ce imati zaradu,kao da prodaje zive,a na zivima debakl.Jos nam fali samo onaj Meksicki pticji,pa da spojimo ruzno i katastrofalno.::jako_besan:::zli:::samo bes::
 
Od danas nudim pilice koje cu najverovatnije klati u sledeci ponedeljak po ceni 290,0 uredjeni. Ko moze neka kupi ko nece neka ide u market tamo su jeftiniji. Ako ne rasturim idu u moj zamrzivac (nemam mnogo pilica) i isteracu ovo tura sto imam i kraj, do boljih dana.:ppozdrav:
 
Na malo 170,a na vise 160.Sta ce biti sledece nedelje se ne zna.Opsta je ludnica.Smanjena potraznja,vrucine i abnormalni skok inputa.Zivinarstvo i uopste stocarstvo je na klackalici plusa i minusa.
 
Nemoj da kreces sa 100 komada, to je mnogo, ja sam krenula sa 130 prvu turu i preznojila sam se dok sam to rasturila i to sam davala po 220, nekom 240, sledecu sam uzela 60 komada i lakse je ako nista zakoljes sebi i stavis u zamrzivac... A za prodaju se snalazis, kolege prijatelji, bitno je samo da pocnes. Svaki pocetak je tezak... Sada uzimam na svakih 21 dan pilice i zafali mi pilica :) , Ne odustaj :)

 
Poslednja izmena od urednika:
pozdrav svima ,interesuje me koje su to kolicine koje idu po 160 din,ja sam iz zrenjanina i danasnja informacija je da idu na veliko po 130,135. tuga...
 
@SAMA
Ostanes bez posla? Sta je najjeftinije raditi? Drzis nosilje i tovis tovne pilice. Ociscena piletina na kucnu adresu 220din/kg (bilo 200 do pre nedelju dana).

Pa bolje je ne raditi nego raditi sa minusom. Garantujem da na cenu od 220,0 uredjeni, ne moze da se bude u plusu nego u debelom minusu. Jedino ako ih ne hrani sa mesnim i kostanim brasnom, pa i onda ne znam kakva bi bila racunica.
 
Pa bolje je ne raditi nego raditi sa minusom. Garantujem da na cenu od 220,0 uredjeni, ne moze da se bude u plusu nego u debelom minusu. Jedino ako ih ne hrani sa mesnim i kostanim brasnom, pa i onda ne znam kakva bi bila racunica.

Kod mene u okolini uređeno pile 290-300 dinara.Radi se o malim količinama i starim mušterijama.Ljudi znaju šta kupuju i imaju na stolu.
 
Ne dam ni ja ispod.Nego mene muce kilasi.Sve oci su uprte u mene.Naj jaci sam ovde po tom pitanju i bukvalno odredjujem cenu.Tu i tamo neki ulecu sa manjom ili nekom kolicinom kada je losa cena velikih,pa de da prodaju kilase.Apotekama oni nisu sigurni i desavalo se da obecaju kilase,pa ispale jel im je bolje prodati veliko pile.Zao mi je kupaca i ne bih da ih ispustam.Sa druge strane je tesko sve ukalkulisati u cenu.Tu je i provizija apoteke.Drzim naravno istu cenu,kao i one.Ne bi bilo fer da idem ni 5 dinara jeftinije.Sve u svemu kalkulacija mi se svodi na 210,a ito je manja zarada nego onomad na 190,a po starim cenama komponenti.
To je u principu i razlika koliko je najavljeno poskupljenje jednodnevnih.Kako god da racunam digitronu osigurac pregoreva.:osmeh:
 
Ne dam ni ja ispod.Nego mene muce kilasi.Sve oci su uprte u mene.Naj jaci sam ovde po tom pitanju i bukvalno odredjujem cenu.Tu i tamo neki ulecu sa manjom ili nekom kolicinom kada je losa cena velikih,pa de da prodaju kilase.Apotekama oni nisu sigurni i desavalo se da obecaju kilase,pa ispale jel im je bolje prodati veliko pile.Zao mi je kupaca i ne bih da ih ispustam.Sa druge strane je tesko sve ukalkulisati u cenu.Tu je i provizija apoteke.Drzim naravno istu cenu,kao i one.Ne bi bilo fer da idem ni 5 dinara jeftinije.Sve u svemu kalkulacija mi se svodi na 210,a ito je manja zarada nego onomad na 190,a po starim cenama komponenti.
To je u principu i razlika koliko je najavljeno poskupljenje jednodnevnih.Kako god da racunam digitronu osigurac pregoreva.:osmeh:

Pre otprilike dv a meseca i kod mene je cena kilasa bila 190 dinara.Ja sam napravio malu pasuzu i polovinom avgusta cu uzeti manju kolicinu - koliko komsijama treba od kilogram a meni za zamrzivac preostalo.Radi se o malim kolicinama do 350 komada.
 
Nazad
Vrh