Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Ovo je sad krenulo lancano kao inflacija.Ne daju ljudi da im se smanje plate.Eto resenja.Plate ostanu,ali se obezvrede,od evra preko ogreva do hrane.:zli:
 
Cika Dusko jel ona predvidjanja 70 dinara jednodnevni se odnosi na jesenju sezonu ili na sezonu sledece godine? Hrana ce da ide samo gore pricao sam sa jednim sto drzi apoteku i on mi kaze zabranili mlinarima da dizu cenu brasna pa mlinrai dizu cenu stocne hrane trice su otisle preko 800 dinara u mom kraju na kraju niko nece vise da cuva ni pilice ni svinje samo oni veliki.
 
Ja placam konstantno 42,bez obzira na sezonu.E sad to je trenutno lose,ali proletos bilo dobro.Videcemo na jesen.:osmeh:
 
Jednodnevni tovni pilici za 26.07 50,0 din. komad. Danas rasturio turicu uredjenih po 290,0din za kg. da sam imao jos sve bi otislo. Potvrdjuje se ono sto stalno pisemo a najvise SAMA da soj. sac. kao proteinski osnov prolazi po "svakoj" ceni.::namigivanje::

@MilanM

Prognoza od 70,0 din. za tovno jed. pile vazi u punoj sezoni ove jeseni. kazu samo da ne bude i veca cena.:ppozdrav:
 
Prognoza od 70,0 din. za tovno jed. pile vazi u punoj sezoni ove jeseni. kazu samo da ne bude i veca cena.:ppozdrav:

Samo ako bude imao ko da ih kupi, tj, da ne završe kao i oni zimus koje nisu mogli da preuzmu zbog visokog snega, a ovi jer neće imati ko da ih preuzme.Inače,prvu turu pilića sam uzeo 2 februara, a 9 februara kod mene bilo -25C, kukuruz sam u maju kupovao po 20 din, sada je 30din/kg znači poskupeo 33%, a sojin griz plaćao po 50 din/kg u uljarici na Ubu, a sada ....Početkom sezone sam planirao da 30 Avgusta kada dođem sa odmora uzmem 200 kom ,da su ostale stare cene hrane ili uz neku manju korekciju, ali kome ja da povećam cenu 30% uređene piletine da bih bio na nivou zarade iz Maja? Inače prve dve ture od po 150 kom sam prodao po 260din/kg kao i prošle godine, a ovu zadnju početkom jula po 270 din/kg i to sve kući, ranije ugovoreno.
Napraviću najverovatnije pauzu do februara, ako se i tada šta popravi,a bojim se da sa tim cenama jednodevnih pilića definitivno ove zime ima da trljaju ruke uvoznici kojekakvih crkotina sa isteklim rokom , pa recimo pileći bataci i to obavezno svi levi jer se tamo u njega vakciniše živina i nije za prefinjeno evropsko tržište, ovde na akcijama ima da idu samo tako ...
 
Nisi jedini.Opsti problem.Nema promene cene dok se ne potrose zalihe smrznute,koja je hranjena po nizim cenama.Ko to prezivi pricace ukoliko ne padne neki uvoz.:osmeh:
Ne ispusta mi se trziste,ali se racuna po ovim cenama nema.Pricam za zive.Na zaklanima se jos uvek isplati,ali i ti sto prodaju zaklane im je bolje da kupe zive,nego da ih hrane.Sto je najgore,treba da obezbedim kukuruz od jeseni do proleca.Taman dotle ce vlada sumirati efekat suse i odraditi procenu prinosa.Na prolece sledi neka mera.Ili uvoza mesa ili uvoza,tj zabrane izvoza kukuruza.Sta ce i posto biti,samo Bog zna.Jedno kajanje ne gine.
 
Prodao danas manju kolicinu pilica od 1,5kg po 190.Nekadasnja cena kilasa.Veliki za klanje po 180,a kilase upisujem po 220.Nikom ne prija,ali su ljudi svesni sta se desava i pristaju na tu cenu.Razumem ja njih,a i ja bih vise voleo da se vrati 2011.Bilo jeftinije,a meni bilo zarade.Ovo nema srece nizakoga.::jako_besan::
 
Oni jos uvek racunaju kukuruz po 24,a po svemu sudeci ce ici na 30.Po tom racunu,meni je u odnosu na prolece input veci za oko 60%.To dovodi do zakljucka da je po ovim cenama piletine zesci minus.Pricam naravno o zivima.Uredjeni su imali poprilicno lufta,ali se to sada istopilo.Sto je najgore,ne nazire se kraj poskupljenjima.Tako da se kalkulacija precizno ne moze ni izvesti.
 
Uredjeni su imali poprilicno lufta,ali se to sada istopilo.


Opa Djurdjo znaci bilo dranje:haha:

Sada je kalkulacija(cena kostanja u ovom periodu) oko 190,oo dinara/1kg uredjene piletine maksimalno.Ako bi isao sa procentualno(%) istom marzom/zaradom kao pre 6 meseci uredjeno pile bi islo po 300-320,00 din.
 
Uvek sam racunao zaradu na naj laksi moguci nacin. Prihod manje rashodi i dobije se ostvareni profit. Kada se potrefe idealni rashodi onda se ima neka pristojna zarada ali idealni rashodi se potrefe godisnje 2-3 puta. Sta reci na ove vrucine kada samo leze i nece da jedu, i umesto da tov traje 7-8 nedelja produzi se na 10 nedelja.
Mirko pa i sada je cena uredjenih pilica 290,0-300,0 din. Moje skromno misljenje ako cene hrane nastave ovako da skacu da ce stocni fond biti drasticno smanjen. Mi sitni cemo toviti samo za porodicu posto nece moci da se proda ono sto utovimo a za dzabe odnosno da radim sa nulom ili minusom ne zelim. Velikim tovljacima kojima je to jedini izvor prihoda neka je Bog u pomoci.
Prebacio sam prethodna dva posta ovde, ipak oni govore o ceni pilica.
 
Naravno da svako računa na neki profit, bilo koji da se posao uzme u obzir. Mirko druže, to "dranje" što se cena tiče ipak zavisi od malo više faktora ,i iz kojeg se ugla gleda. Dule ti je pomenuo vrućine, a ja sam već pisao da sam prvu turu od 150kom uzeo 2 februara, a 9 februara kod mene a naravno i kod većine nas mraz od -25C. Ja pokušao da zaptijem sve otvore u štali gde su bili pilići, a od kondenzacije počeli da lede zidovi iznutra. Jedan boks gde su bile ranije svinje pregradio daskama, prekrio starim ćebadima i filcom, a dve sijalice "kvočke" od 250W i jedna obična od 150 W non-stop radile.
34869454.jpg

Molio boga da ne uvedu restrikcije, imam agregat ali da premostim na neki kraći period, ali duži.... Još napravio uz pomoć releja i izvadio iz stare igračke za decu deo koji svira na baterije, pa kad nestane struje rele premosti i uključi da počne da svira noću i probudi me da palim agregat ....
E sad, pričam ja to koleg(z)i sa posla, koji i svira sa orkestrom po svadbama i ispraćajima, i uzima piliće od mene i pita me koliko izađe pile posle dva meseca što se bakćeš sa njim, ja kažem prosek 2.5 kg x 260 din=650 din pile ( bez glave i nogu, na tri rate pošto uzimaju od 5 do 10 kom). On se nasmeje i kaže pa meni najjeftinija pesma od 2 minuta posla, kad ukrademo jednu strofu, 500 din, tuđu struju trošimo, tuđu hranu i piće takođe, a ti se mlatiš sa tim, svašta, batali to i kupi daire pa aj sa nama:osmeh:. Eto, po njemu ne bi mu to palo na pamet da radi, ali ja, tačnije mi jer radim sa suprugom koja je na birou 20g i tamo će i penziju dočekati, a fala bogu troje dece.
Inače, iako živim na selu, najveći kupci su mi upravo sa sela, gde god iz kuće radi i muž i žena, a ovde dobre plate, ni jednoj ne pada na pamet da da se bakće ni sa pilićima na sa ćurkama. I ja da imam veze ili para da zaposlim ženu za 55-60 000 din kolike su im ovde plate, pristao bi u sudu da potpišem da me uhapse i otpuste sa posla ako i za sebe odgajim jedno pile, a kamo li za prodaju.
E sad, ja u toj plati imam kakvu takvu odstupnicu, ali ljudi koji od ovoga žive,SAMA, VALJEVAC i ostali, nek im je bog u pomoći. Naravno na veći broj komada kako svi gledaju i manja zarada se isplati, ali koliko nas u ovoj zemlji možemo, i što je je još gore KOME da proizvedemo i prodamo mesečno po 10 000 pilića, pa da nam i 10 dinara ostane po piletu, super. Možda par njih, ali zar ostali manji, ne mislim na sebe već koji se samo time bave, treba da pocrkaju. Po tome gledano, dva-tri tajkuna treba da otkupe po 5000 ha zemlje u Vojvodini, da obezbede prinos od 10 t/h, i njima ako je proizvodna cena 15 din/kg, po 16 da prodaju deeeebelu zaradu će imati, ali šta onda sa onima koji sad čekaju cenu od 35-40 din, i još pomoć od države zbog suše i subvencije, ali ne i da im se ta država slučajno meša u izvoz, ali to je već za neku drugu temu.
Izvin'te na gušenju, pozdrav
 
Poslednja izmena:
Kod mene u okolini ima farma koji prodaju uredjene pilice po 200 din za 1kg, a zive vage po 140, nije mi jasno kako im se isplati.... Ne znam sta da radim.... Ja i dalje prodajem za 250 din po 1 kg... Juce sam kupila 20 jednodnevnih po 47 dinara.
 
Moze biti neko pere pare.Po toj ceni ce se tesko uklopiti.Mozda ako je toliko velik da kupuje na berzi soju i ostale komponente,ali opet je malo.:osmeh:
 
Imaju ok0 10 000 pilica... Nisu mi jasni zaista... Ne verujem da je pranje novca u pitanju, kao imaju svoju hranu ali ipak.....
 
Hvala lepo nisam imao vremena da listam sve zato sam pitao a inace sam vec sve procitao o pilicima.Koja je cena zive vage i uredjene piletine?Ja ih dajem za 150 zive vage i po 250 uredjene.
 
Nazad
Vrh