Krastavci kornišoni

Kiraj znam da nisam u temi ali vidim da si na ovoj strani i da nisi vidio moju molbu za luk.Dali da vadim luk?
 
Ovogodišnji sejani su 7 V a sorta je pariški kornišon.
Evo svežije slike od 10.7
Image00023.jpg


Image00025.jpg

Juče su oprskani pošto smo primetili znake plamenjače .
Image00027.jpg


Dodao bi da salatari za sada nemaju ovoliki broj plodova.

Pa kornisoni onda dosta brzo idu. Moji salatari jos nisu tako zatvorili redove, ali ima po malo plodova. Samo mi se na nekim plodovima pojavljuje belina i tu je mekan krastavac,sta to moze biti?
 
Po mojoj proceni ,ova parcela je završila sa zaštitom .Sorta ,Pariški kornišon.
Počinje zrenje.
P7020018.JPG


P7020011.JPG
 
Posejali smo pre 5 dana kornišone na istanjiranoj strnjici, kao što sam već objasnio. Sad sam bio da vidim, nikli su skoro svi, ali imam i samorasta pšenice u dva reda (zasad). Čime bi bilo najboje da oprskam tu pšenicu vodeći računa o karenci? Da li glifosav može nešto da im smeta, zaštitio bi kućice krastavaca pri prskanju?
 
kako napreduju berbe ,koliko se bere ,ima li bolesti kako karastavac na ovim tropskim vrucinama
 
Nisam još oprskao taj samorast pšenice, još uvek je mali, a svaki dan niče još.
Da li da ih oprskam nečim protiv plamenjače? Krastavci su mali, 1-2 lista, a danas je pala kiša.
 
Prošle godine sam ih prskao sa Ridomilom i Equation pro , ali su bili veći kad je pala prva kiša. Sad su listovi otprilike veličine nokta, pa zato pitam da li treba već sad da ih prskam?
 
Evo i mog kornisona, rasadjen u plastenike 29.07.
do sada cetiri plastenika, u petak se rasadjuje jos cetiri.

35n4mdi.jpg
 
Nazad
Vrh