Krastavci kornišoni

Kurkela nemoj dolomit zato sto zna bude zut i nema onu lepu zelenu boju,ja probao i nikad vise.....
 
Kiraj je sejao pneumatskom sejalicom kornišone, ipak je to velika površina da bi se sejala ručno. Odlični su, bio sam na toj njivi juče.
Nemam mogućnost da zalivam nekim sistemom, ali mogu ručno, čašu po čašu tokom setve, a kasnije možda nekom cisternom i crevima ako bude potrebe.
 
Mozes seme da naklijas, ako sejes rucno.
Jedan zaliv sa i iznicice brzo.
Jos ako uhvati koju kisu, i par zalivanja mooze nesto da bude.
Ali upamti ovo, ako ti se sve poklopi u proizvodnji zarada obicno izostane.
Zato sam pisao o susi i dobroj zaradi.
Mi smo par godina plastenicki kornison kvantom prodavali po 100 din.
Ali je bilo dobrog rada, robe prve klase i najbitnije manjka na trzistu.
 
Kurkela, jel možeš da mi objasniš kako se naklijava seme? Otprilike znam o čemu se radi, ali ne znam tačan postupak.
 
Mogu

Seme podelis u par manjih krpica, recimo 1000 semenki u dve - tri odvojene krpe, koje pokvasis vodom
ili jos bolje SLAVOLOM, posto je sada toplo vreme seme mozes staviti na neko mesto gde ce biti izlozeno toploti.
U rano prolece to obicno stavljaju u stajnjak, ali sada nema potrebe.
Moras voditi racuna da seme ima vlage tj, da moze da nabubri i istera klicu.
To znaci da moras dodatno kvasiti, da ne ostane suvo.
Seme isklijava za par dana.
Klica treba da bude manja pri setvi.
 
Ne znam da li da probam.Jedan mi uli nadu drugi mi kaze nemoj rizikovati.Probacu verovatno pa kud pukne...
Samo mi recite koje seme kornisona da uzmem? Sta preporucujete...?
 
Na Save kovacevica pijaci ustvari ispred pijace :)
@topalovic
mi smo sadili dolomit i bas se lepo pokazao, ako se lepo neguje ima lepu zelenu boju i sitne bodlje, gladak i prav a od musterija koje su uzimale svi se hvale da je dugo trajao i da je bio odlican ukiseljen
Ukus jeste fantastican ali boja mu nije tamno zelena nego preliva se iz zelene u zutckastu i nije bas prodajan na tezgi.Ovo pricam za prerasti krastavac(salatar) za korisone neznam.
 
Odrađen 3 tretman sa alietom,
P6200039.JPG
P6200040.JPG
 
fwn0wk.jpg
koje gnojivo je potrebno za prihranjivanje kornisona u ovoj fazi koja kolicina ide na koliko vode i koliko se cesto moraju prihranjivati
 
Jak vetar,
nije bolest nego je od jakog vtra trljao list o list ili o zemlju i pocepao ga .Znači fizičko oštećenje listova.
 
Dobro je, jer sam isto primetio kod sebe posle nekog omanjeg olujnog grada da se pojavilo, pa nisam znao šta je, mislio neki nedostatak minerala ili pak neka boljka.
Da li je dobro takvo lišće, koje je počelo da se suši, odstraniti?

Kako se borite protiv lisnih vaši, kada napadnu kornišon?
 
Meni je lako da se borim sa vašima ,pošto krastavac radim za seme i ne moram da mislim na karencu.
 
fwn0wk.jpg
koje gnojivo je potrebno za prihranjivanje kornisona u ovoj fazi koja kolicina ide na koliko vode i koliko se cesto moraju prihranjivati
Mnogo lepo izgleda,bravo.Ja se ne mogu meriti s vama posto imam samo nekoliko korena kupljenih na pijaci.Ali ako su malo,negujem ih sa mnogo paznje.Prihranjujem sa koprivom svake druge nedelje i mnogo sam zadovoljna
 
Ovogodišnji sejani su 7 V a sorta je pariški kornišon.
Evo svežije slike od 10.7
Image00023.jpg


Image00025.jpg

Juče su oprskani pošto smo primetili znake plamenjače .
Image00027.jpg


Dodao bi da salatari za sada nemaju ovoliki broj plodova.
 
Nazad
Vrh