Krastavci kornišoni

Prehranu mozes mesati sa vecinom preparata.
Neki preparati se ne mesaju, kao na primer Aliet (koji je na bazi aluminijuma).
Isto vazi i za preparate na bazi bakra (ne mesaju se).
Ima raznovrsnih folijarnih prehrana tip Wuxal, Murtronik, Ekobuster,,,
Ako nemas sistem kpk, mozes ih dubriti uz struk kan,an, pomesan sa npk djubrivom.
Radio klasicno ili sa najmodernijim vodotopivim djubrivima rezultat mora biti dobar, ako se sve odradi na vreme.
Takodje moze se dodati neki insekticid od bele leptiraste vasi, grinja.
 
Dobro je djubrivo 20* 20* 20* za sve kulture.
Cena za kg je oko 200 - 220 din.
Takodje moze i folijarno.
Sve mu pogoduje. :osmeh:

Može folijarno ali sa okvašivačem gotova folijarna gnojiva kao što je 21-21-21 ima u sebi okvašivač i nije potrebno dodavati. 20-20-20 nema okvašivač zbog toga što nije predviđeno da se koristi folijarno i treba dodati okvašivač.
 
Kurkela, lepo ti izgledaju kornišoni.
Moji na strnjici nisu dobri kao prošle godine. Neki imaju mlitavo lišće koje se uvija, nekima se suše listovi, a ima i nekoliko komada koji su manji, ti su se potpuno osušili. Prskali smo ih tri puta sa fungicidima i jednom sa folijarnom prihranom.
Nas 4-5 u selu imamo kornišone na otvorenom i svima su slabi. Kažu da je to zbog hladnih noći, a doduše kiša je pala samo jednom otkad su posejani. Prilično je suvo.
 
Kako kaze vremenska prognoza, ovako ce potrajati do kraja iduce nedelje.
Problem je i, u plastenicima, ali ipak se daleko bolje odgaje nego na otvorenom.
Imam i dva manja plastenika koje sam izneo na kraju, nije jos folija postavljena.
Isto su kilavi kao sto kazes.
Jedan krzljav, jedan zut,,,
Ali oporavicu ih nece biti razlike, samo ce malo okasniti za ovima.
 
Još nešto sam zaboravio da pitam. Da li kornišonima smeta kad se seju dve godine na istoj njivi, dakle posle žita?
Ove godine su mi manji na toj polovini njive gde su bili i prošle godine.
 
Ne smeta.
Kornison se seje postrno na zitarice.
Mi smo cetiri plastenika ovog boljeg sa slika izneli na krastavac
salatar, koji je bio zasadjen proletos.
Nije cak ni frezirano.
Da ne utice proletno prskanje psenice na kornison? :sta:
Ima i takvih slucjeva.
Hoce da cami, osetljivi su na pesticide.
 
Ako je zemljiste prskano sekatorom,hoce da bude problema u proizvodnji cak i u toplim lejama slama pravi problem,ja biram samo slamu obicno od jecma jer nju niko neprska...
 
Pšenica je prskana Estrovetom 0,6 l/kj 4.aprila. Posle košenja je upresovana i odneta slama, istanjirao sam 3 puta pa drljačom poravnao i izvukao na krajeve ostatke slame. Prošle godine je na toj njivi bio prolećni ječam koji je prskan Lentemulom 0,4 l/kj 11.maja, dakle još kasnijeg datuma.
 
Proizvodnja semena krastavca sorte pariški kornišon dovedena do kraja.
Ralekiraj danas doradio i upakovao 530 kg semena.






U međuvremenu druga sorta je ubačena u "solarnu sušaru"

 
Evo malo i plastenickog kornisona.
Ova godina je veoma teska za proizvodnju, zbog visokih temperatura.

14mzz4l.jpg


2agnrpg.jpg


Biljke su dosta odbacile ploda usled velikih temperatura, ali ipak ima dosta da se bere.
Na donjoj slici se vide posledice od napada grinje, koje su zahvatile jedan deo plastenika.
Sve u svemu, samo da posluzi cena, sve ce biti ok.
 
Poslednja izmena:
kurkela lepo ti izgledaju kornisoni ja kod mene nisam primetio da im ova vrucina smeta cak naprotiv.Kakve su cene na malo i veliko.Ja ih svojim dugogodisnjim kupcima na malo prodajem po 80 din ali prvom i poslednjem kupcu isto.
 
Pozdrav!

Cena kao cena za kornison ma kolika bila, retko kada je realna.
Govorim za prodaju na vise (kvant),
Imam deset plastenika trenutno, na mrezi i beremo svaki dan kornisone.
Kuci prodajemo po 500 din vrecu od 7 kg.
Obicno su to musterije koje uzimaju na jednu, dve vrece.
Tako se proda nekih 50 - 60 % proizvodnje.
Ostalo prodajemo nakupcima po ceni od 50 - 60 din za kilogram.
Roba je ekstra kvaliteta, kao i uvek.
Da imamo pet puta vise pod kornisonom, ne bih mogli zadovoljiti potraznju.
 
Svaka vam cast na tako uspesnom poslu sa kornisonima.Koje seme koristite i koliki vam je prinos po jednoj biljci ovo vas pitam da bih znao dali ja ostvarujem dobar prinos.Sta mislite o semenu DIRIGENT pozdrav
 
Nazad
Vrh