Krastavci kornišoni

Pariški kornišon završio vegetaciju,još malo da se loza sasuši pa lupanje.

 
Današnji posao,vađenje semena krastavca
Parcela nije završena pošto prikolica nesme da se puni više inače u transportu ode preko stranica.Sutra se nastavlja









I ekipa u sastavu 10 +5 +1
 
Ima posla ali nije ništa strašno.Najbitnije da posle pranja ,budu 2-3 topla dana kako bi se lepo osušilo.
 
Seme kornišona oprano .
Ova sprava, koja nema imena je to sve procedila i isprala.




Seme je rašireno i suši se dva-tri dana.


 
Po prognozi neće kiša ali radi sigurnosti uveče ga gurnemo u šupu a danju uvek ima neko ko dežura ,po koji put ga promešamo sa grabljicama .
 
Ova masinica malo podseca na centrifugu za cedjenje meda. :osmeh:

Koliko sa jutra / hektara, bude semena?
Imate li neku evidenciju.

2dboy9j.jpg
 
U zavisnosti od sorte i od godine od 50 do 300 kg /kj.Višegodišnji prosek oko150-170 kg/kj.
 
kurkela

u prvom postu - gde je samo jedna slika - u drugom redu gledajuci sa leva na desno 4 struk krastavca od nas gledajuci na listu ima kao zuto polje - sta je to jel plamenjaca ?

imam kornison otprilike iste velicine, samo mnogo manji broj biljaka i na svakom imam na donjim listovima zute povrsine na listu kao polja - mislio sam da sutra odnesen jedan list u apoteku da mi kazu sta je i cime da prskam, al sad kad sam video kod tebe mogla bi informacija iz prve ruke ?
 
Taj plastenik je rasadjivan u drugoj partiji.
Na prve dve liske, na par mesta se vide zute tufne, od plamenjace.
Nije to nista strasno, ovaj sa prve slike je sada skoro duplo veci.
Tretiraj ga sa Alijetom, Qvadrisom, Ridomilom,,, sve ce dobro biti.
On gura nove liske gore, ove dole treba samo sanirati da ne zahvati celu biljku.
Za nekih desetak dana cu poceti da berem par pllastenika kornisona (ako bude cene).

Za svaki slucaj ubaci neki foto da pogledamo.
 
ja sam sumnjao na plamenjacu, al ajd da pitam da ne lupam glavu
nemam cime da slikam :udri:

jel moze neka prehrana preko list da se to o jednom trosku odradi i malo info oko djubrenja kornisona
 
Nazad
Vrh