Krastavci kornišoni

Mi praktikujemo setvu u case u prvoj nedelji jula, tj ovih dana.
Setvu vrsimo u case, u kojima rasad raste nepun mesec dana.
Kasnije ga iznosimo u plastenike i za berbu pristize pocetkom septembra.
Sve pre toga je (bar za nas) rano za prodaju.
 
Da sve na spaliru. tj, na mrezi
Sejali smo godinama PROFI I AJAKS.
Za ovu godinu jos nismo odlucili.
Ima dosta dobrih sorti.
Mada Profi zadnjih 6-7 god, je davao odlican rod.
Tesko da moze neki da ga nadmasi.
 
neshko
ove bankine ce ti praviti problem kasnije kada zemlja se stvrdne neces moci da je kopas a ni da freziras,trebo si staviti neku foliju za nastiranje
 
Bolji su,
Regal je vec prevazidjen i ljudi ga mahom kupuju jer za male pare dobijaju daleko vise semena
a, i apoteke godinama nabavljaju klasicno, jedno te isto
mada ima i od ovih, boljih hibrida, ali ja nisam sejao druge.
Radili smo ranije pre Profija i Ajaksa, Regal, Oktopus,Levinu,,, nemogu se setiti svih
Razmisljam da probam ove sezone DOLOMIT f1,
 
Koliko je skuplje seme Profija i Ajaksa ? (Ja se u stvari ne sećam ni cene Regala.)
Da li ti hibridi isto izgledaju kao Regal?
 
Ajaks i Regal su identicni, a Profi je malo drugarciji (manje bodlje), i vise je ujednaceniji ( po meni i rodniji od Ajaksa).

Neke okvirne cene su:

REGAL - limenka od 100 grama - 14 eura
PROFI - 1000 semenki - 25 eura
DOLOMIT - 1000 semenki - 25 eura
AJAKS - 1000 semenki - 15 eura

Cene su okvirne, variraju za euro, dva +/-

Umalo da zaboravim, u jednom gramu ima oko 25 - 30 semenki krastavca.
Preporucena kolicina semena po ha je od 1 do 1,5 kg.
 
neshko
ove bankine ce ti praviti problem kasnije kada zemlja se stvrdne neces moci da je kopas a ni da freziras,trebo si staviti neku foliju za nastiranje

Topalovicu, ovo je zavrsno zagrtanje tako da ne planiram vise ovo frezirati...mozda radi samo neko sredstvo protiv trave kao sto je FUZILAJD ili kako se vec bese zove...A sto se tice folije, probao sam jedan red ali nisam zadovoljan jer nije podloga-njiva bila idealana pa sam imao problema pri postavljanju, a i sadnja je bre vrlo zaj...na preko folije. Hvala na predlogu u svakom slucaju.
 
Ne vidoh da mi neko odgovori, da li je uopste izvodljivo sto hocu probati ovu sadnju kornisona posle zasada feferona oko 15tog avgusta?
 
@ Te su cene, a isplativost ce se videti na kraju sezone.
Ako se dobro odradi, i bude cene uspeh je zagarantovan.
Mi idemo uvek skuplje seme.

Planiras na pneumatsku, da sejes?

@ Neshko
Ako iz casa izneses rasad kornisona na otvoreno, za nekih mesec dana pocinjes berbu, koji dan gore - dole.
Sve zavisi do jeseni, koliko vidimo sada su noci veoma hladne, za ovo godisnje doba.
Stciice za berbu u to nemoj da sumnjas, samo koliko ces berbu vremenski iskoristiti.
 
Ja planiram da sejem kao i prošle godine, ručno na kućice (2-3 semena) a na svaki kvadratni metar po jedna kućica. Sejali su ljudi pneumatskom, ali nije baš bilo nešto dobro... možda zato što sam ja u svaku tu kućicu sipao po jedni čašu vode, pa onda pustio seme. Prošle godine smo posejali pola kutije Regala, zaboravio sam koliko je bilo kućica i tačnu površinu. Ove godine bi hteli da posejemo duplo više, znači ceu kutiju (pikslu) semena.
 
Da li je neko postrno sejao LEVINU i kakva je to sorta. Ja planirao iduće nedelje da sejem u čaše pa kad počupam pasulj da rasadim na njivi, oko pola jutra.
 
Ja planiram da sejem kao i prošle godine, ručno na kućice (2-3 semena) a na svaki kvadratni metar po jedna kućica. Sejali su ljudi pneumatskom, ali nije baš bilo nešto dobro... možda zato što sam ja u svaku tu kućicu sipao po jedni čašu vode, pa onda pustio seme. Prošle godine smo posejali pola kutije Regala, zaboravio sam koliko je bilo kućica i tačnu površinu. Ove godine bi hteli da posejemo duplo više, znači ceu kutiju (pikslu) semena.

Pogledaj slike Kirajevog kornisona.
Neznam kako su sejali.
Imaju odlican krastavac.

Sto se tice setve direkt, na otvoreno sve zavisi od vremenskih uslova i agrotehnike.
Dali cete zalivati ili gledati u nebo, i druga pomeni bitnija stavka, kakva ce jesen biti.
Meni licno najvise odgovara sto topliji jul i avgust sa sto manje padavina. ( samo za kornison, ne za kukuruz) :osmeh:
Sto bas proizvodjacima na otvorenom ne ide na ruku.
Samo takvi vremenski uslovi mogu formirati dobru cenu i pristojnu zaradu.
 
Nazad
Vrh