KOSENJE LUCERKE(deteline)

Bogami treba se izboriti sa 14 jutara deteline
 
Da li ste videli Krone kosačicu danas na sajmu ::super::, roto balirka ako se ne varam 36 000 evra, dok je ona pored nje bila oko 130 000 evropljana :osmeh:
 
Pitali smo ga to @sorin i ja, čovek je rekao da su obe prodate i da mogu da ih kupe samo veliki kombinati, ali se radi o broju koji nije moguće ni zamisliti, objašnjavao nam je da se može podešavati veličina bale, da automatski prema vlazi odrađuje stezanje i još mnogo toga, nadam se da je neko fotografisao ta čudesa sa štanda Krona...
 
Pitali smo ga to @sorin i ja, čovek je rekao da su obe prodate i da mogu da ih kupe samo veliki kombinati, ali se radi o broju koji nije moguće ni zamisliti, objašnjavao nam je da se može podešavati veličina bale, da automatski prema vlazi odrađuje stezanje i još mnogo toga, nadam se da je neko fotografisao ta čudesa sa štanda Krona...
nisam ni mislio da je tako nešto za nas sitne ribe ali puno para
 
18052011002.jpg

18052011001.jpg

Danas kosio detelinu.Moj zaključak što se tiče lucerkine bube je sledeći.Medijana ošišana pošteno dok Osječka nije pipnuta,znači da je Medijana završila karijeru na mojim njivama.
 
Jeste.Nisam slikao druge 2 parcele gde sam morao 1-om da idem jer nisam mogao da vidim gde je otkos od mase.Sada samo lepog vremena,da se osuši i da je uvezemo kući.
 
I ja sa jedne strane nisam video otkos,polegla je jako ali interesantno je da sam išao 4-om pola gasa ali sam mislio da ću morati 3-om.Ja kada ne vidim gazim kraj otkosa i piči
 
Po slici nije je strašno izgričkala buba.Kod mene na Medijani ostali samo štapovi i naravno trava koju bube ne voledu izgleda.
 
zavisi ja sam moju posle 3 dana kupio ali kondicioner i razbacivač su čudo još je verovali ili ne ostala zelena a suva kao i lišće što joj je svo ostalo ako neko neveruje neka dođe da se uživo uveri

Tako se dobije prava stvar, kvalitet!
Predpostavljam da u stvari imaš kosu sa gnječilicom? Koju marku, koj zahvat, koja cenA ?
 
Kosio sam proslog utorka crvenu detelinu i odma uvece razbacao balerinom , u subotu skupio u redove i u nedelju izbalirao i odneo kuci , izmedju svakog reda sam bacio po saku stocne soli .
MUCIMEsto joj od ponedeljka temperatura unutrasnjeg dela bale 38-40 stepeni i miruje na toj temperaturi , nit se pali (dize temperatura) nit se hladi , bale su jedva malko stegnute
 
Nisam znao gdje, pa cu da pitam ovdje.Naime imam mladu lucerku, posijana ovog proljeca, i sad u njoj ima korova (stir,zelje,sirka nema) cime je prskati? Djetelina je 15_20 cm visine.
 
Nisam znao gdje, pa cu da pitam ovdje.Naime imam mladu lucerku, posijana ovog proljeca, i sad u njoj ima korova (stir,zelje,sirka nema) cime je prskati? Djetelina je 15_20 cm visine.
ja sam moju malopre prskao 1lit savazon ili galbenon + 2dl pivota ili ritma govorim o količini po jutru
 
Izguniće se ta trava,sledeće godine će bizi čista detelina.čak i u drugo košenje ćeš videti razliku,sve će to marva pojesti
 
Nazad
Vrh