KOSENJE LUCERKE(deteline)

Tar-pre 6 nedelja-ako iscveta ješće bez problema
 
Šta vredi da se kosi kada pada kiša,samo će propasti i neće biti ni za šta.Kada se uvremeni,košenje.
 
Od Srede javljaju lepo vreme pa će se kositi.Meni dospelo i drugo košenje mlade koja je posejana proletos samo nije narasla baš nešto posebno,suša uzela danak.Nadam se da će 4-to košenje biti sasvim u redu.
 
Auuuuu, pa kolko otkosa godišnje ti onda imaš, ako čekaš 6.nedelju?
Kod mene 25 dana ako dočeka plafon. Osim ako ne moram da je prskam protiv neke bube, onda malo duže ostane!
 
Ove godine bi trebalo 6 da bude. Praktikujem da kad je pokosim ne ostavim mnogo vremena da može narasti. Ako jako velika izraste onda je to dobro stanište za miševe i hrčkove preko zime, puno ih preživi. Kad je ćelavo, mnogo manje ih preživi. Navodno od magle dobiju upalu pluća i pocrkaju. Po jutru imam u proseku 120 bala. Bale su neke srednje veličine i mase. Ako jače stegnem bude ih manje. Međutim izbegavam to da radim, jer puno lista mi se ospe. Da imam gnječilicu na kosi, onda bih mogao kako hoću. Kakva je situacija kod tebe?
 
U prvom košenju sam imao 300 ali pošto sam morao malo da ih popustim bilo bi do 250 a u drugoj sam imao 185.Ovo joj je druga godina i dobro posoljena stajnjakom godinu dana pre setve
 
Nije loše nikako! Moja ima 3 godine. Nije loše, al može i više da rodi. Prvo, malo se proredila, dosta je gaženja tu bilo, a i hraniva je ponestalo. Planirao sam da na jesen rasturim određenu količinu 3x15, a u proleće redovna prihrana AN-om i dodatno posijavanje, jer prošle godine sam imao mesto de se voda zadržala, pa udavila deo. Sve to onda podrljati lakom drljačom. Je l se slažeš sa time?
 
Slažem se samo nemoj da je kosiš svake 3 nedelje,nego kada počne da cveta,pusti je da izraste,imaćeš manje košenja ali ćeš imati kvalitet
 
Kod mene u kraju dosta njih ima dosta njih kojima je kiša sjebala lucerku. Zato sam ja nešto ranije, čim sam video dogod koji cvet zakačio kosu i udri! Osušla se za 3 dana. Jedino mi žao što nemam gnječilicu, tad bih čaj mogao da pravim od lucerke! :ppozdrav:
a što lepo ne kupiš razbacivač ja imam gnječilicu koju ne koristim jer ide razbacivač za detelinu i posle 3 dana je kupiš
 
Kod nas ko prvu detelinu relativno rano kosi i ko ne ceka da se pojavi po koji svet u svakoj narednoj kosnji i uspe da uhvati 5. kosenje obicno nema kvantitet hrane a i sama detelina ne moze dugo godina da izdrzi. Ja sam u prve 2 kosnje sa malo jace od 9kj doneo kuci 2800 i nesto 'postenih' bala.
 
a što lepo ne kupiš razbacivač ja imam gnječilicu koju ne koristim jer ide razbacivač za detelinu i posle 3 dana je kupiš

Lucerku kosim sa bočnom kosom, tako da mi nije skupljena. Eo, treću sam kosio sredom, a balirao je u subotu ujutru, uvezao popodne! Što ne korisitiš gnjčilicu?
 
Nazad
Vrh