KOSENJE LUCERKE(deteline)

Kosio sam u petak, subotu, ponedeljak i utorak. Ova sto smo danas doneli je kosena u petak, sutra nastavljamo. Kod nas je bilo kise tek da ugasi prasinu i to u nedelju.
 
I kod nas kisa malo, malo pa padne, ali cu najverovatnije sutra da pocnem sa kosenjem. Ali cu kositi mesanu travu, a lucerka ce sacekati jos malo posto nema problema sa bubom
 
Kad je najbolje da se prska od buba i čime, moja je danas pokošena. Ima pola buba pola deteline.
 
2e3q4i1.jpg


Evo i malo snimka

http://www.youtube.com/watch?v=X1d_bq2KB48
 
Ja moju lucerku nisam jos kosio. Nadam se od cetvrtka da ce da krene da se kosi. Od ove kise danas i juce je polegla ima da bude veselo :). Inace prvi kos ciste lucerke bez 6dana ne moze da se osusi.
 
Ja moju lucerku nisam jos kosio. Nadam se od cetvrtka da ce da krene da se kosi. Od ove kise danas i juce je polegla ima da bude veselo :). Inace prvi kos ciste lucerke bez 6dana ne moze da se osusi.
zavisi ja sam moju posle 3 dana kupio ali kondicioner i razbacivač su čudo još je verovali ili ne ostala zelena a suva kao i lišće što joj je svo ostalo ako neko neveruje neka dođe da se uživo uveri
 
  • Like
Reagovanja: Tar
Kod nas je rosa ujutro do 10-11 sati, uveče ponovo pada oko 17-18 sati i ako bi svaku biljku izlomili na 10-ak cm. i odvojili jednu od druge ne bi uspeli da je za tri dana osušimo i pripremimo za baliranje. Zato sam tako prokomentarisao a ne sa namerom da Vam kažem da lažete. Izvinjavam se ako sam Vas uvredio.
 
Kod nas je rosa ujutro do 10-11 sati, uveče ponovo pada oko 17-18 sati i ako bi svaku biljku izlomili na 10-ak cm. i odvojili jednu od druge ne bi uspeli da je za tri dana osušimo i pripremimo za baliranje. Zato sam tako prokomentarisao a ne sa namerom da Vam kažem da lažete. Izvinjavam se ako sam Vas uvredio.
sve ok ja kažem kako je kod mene dok je kod mene u selu to i drugačije jer ovi ostali iz sela još rade na iskosi pa moli boga da nepadne kiša da se osuši ipak se ja nesmem igrati sa tim da mi 14 jutara pokisne i šta ću onda ovako ja kosim ćale odmah razbacivačem razbaci i drugi dan uveče oko 9 sati ja skupim sa balerinom na otkose i sutra ujutru spremna za baliranje ili presovanje
 
Nazad
Vrh