KOSENJE LUCERKE(deteline)

Mora pod hitno napala je lucerkina buba,šiša li je šiša.Večeras sam išao u obilazak.
 
Posle studiranja nekoliko 'vremenskih' sajtova jutros pala odluka o odlaganju kosenja za petak uz ponovnu pretragu prognoze. Najavljuju se padavine sledece nedelje i to od ponedeljka do srede, cetvrtka a to nikako ne bi odgovaralo za susenje.
 
Ma kakva prognoza ljudi meteorolozi ne pogadjeju od danas do sutra. Sad je prolece i vremenski uslovi se razlikuju od mesta do mesta. moze u dvoristu da pada kisa a kod komsije sunce.
 
Juče sam toliko sreće imao da uhvatim lucerku/travu da nmg da verujem, izbalirali, ubacio bale u čardak, posle 10 minuta je počela kiša da pada, pljusak, pravi prolećni desetak minuta i posle ništa... :osmeh:
 
Najgora varijanta- buba jede lucerku sve u 16, a prognoza vremena ne ide u prilog kosenju. Izabrao sam da kosim ponesto na svaka dva dana razmaka pa sta bude.
 
Svakako da treba da se gleda vremenska prognoza kad je u pitanju kosenje deteline,jeste da je sad prolece i da je vreme nestabilno,ali sta vredi kad npr.nekoliko dana za redom pada kisa na vec pokosenoj detelini.Moje dosadasnje iskustvo govori cim vidim prognozu da ce u narednih 3-5 dana biti delimicno lepo vreme onda kosim sve,pa ili sam pukovnik ili pokojnik,ali u vecini slucajeva sam ono prvo:osmeh:
 
Mi smo danas izbalirali i doneli 500 bala.
24yticm.jpg
 
Nazad
Vrh