Koju rasu pasa imate ili volite

Kada vernost psa nema granice
nemacki_ovcar.jpg



Pas Tomi, čija je vlasnica preminula pre dva meseca, od nene smrti ne propušta nijednu misu u maloj crkvi u koju je često odlazila tokom života i u kojoj je održana i misa zadušnica.

Čim se oko 17 časova oglase zvona crkve Santa Maria Asunta u mestu San Donaciju u Brindisiju, 12-ogodišnji Nemački ovčar trči prema crkvi i seda pred oltar.
Odlazak na misu Tomi izbegava jedino kad jako pada kiša. Sveštenik don Donato Pana mirnom četvoronožnom "verniku" dozvoljava da prisustvuje misi, prenosi list “Il Messaggero”.
Tomijeva vlasnica, koju su meštani zvali "Marija od polja", živela je sama s četiri psa lutalice koje je udomila, u selu San Donaciju blizu Brindizija.
Marijin miljenik bio je Tomi koji ju je uvek pratio u njezinim šetnjama i, kako piše “Il Messaggero”, s gazdaricom redovno odlazio u kupovinu.
Dok je Marija bila živa Tomi ju je uvek strpljivo čekao na ulasku u crkvu, ali otkad mu je don Pana dopustio ulazak u crkvu na dan njene sahrane, on redovno prisustvuje misama, bez obzira radi li se o venčanjima, krštenjima ili pogrebima.
Pogrebne povorke posebno su mu zanimljive i drage. Čim ih opazi, Tomi se mirno uključi u povorku, verovatno se nadajući, kako piše list, da će se odnekud pojaviti njegova vlasnica koja je napuštenom psu lutalici pružila toliko ljubavi i pažnje.
Od Marijine smrti o Tomiju se brinu svi seljani maloga mesta blizu Brindizija.

IZVOR:Jutarnji.HR
 
Ljudi molio bih Vas za malu pomoc. Ovaj mali bernardinac po imenu "Cisko" osvojio je nagradu nasimpaticnijega psa Novog Sada i sada se takmici za najsimpaticnijeg psa Srbije. Vlasnik Ciska me je zamolio za malu pomoc u smislu da zamolim sve moje prijatelje i drugare da svoj glas daju za Ciska. Pa Vas ja molim ako Vam je Cisko simpatican i ako Vam to ne predstavlja neki problem da svoj glas poklonite Cisku. Cisko ce kao nagradu ako pobedi dobiti hranu za godinu dana a to ce njegovom vlasniku u mnogome pomoci.

https://foto-app.appspot.com/get143...763721/sr_RS?p=129588393861321&fb_ref=Default
 
Poslednja izmena:
Zašto Austrijski psi vole poštare?

Poštari u Austriji odnedavno nose dve torbe: jednu za poštu koju raznose i drugu napunjenu poslasticama za pse s kojima se usput susreću.
Poznato je da agresivni psi mogu da otežaju zadatak poštara, te su ljudi zaduženi za ovu službu odlučili da ih snabdeju keksima za kućne ljubimce.
Kako prenosi AP, prošle godinesu agresivni psi ujeli 47 poštara u Austriji. Portparol Austrijske pošte Mihael Homola izjavio je danas da je još rano - akcija traje tek dve nedelje, da se zaključi da li nova strategija daje rezultate.
Poštarka Marija Stoker je za austrijsku televiziju ORF, međutim, potvrdila pozitivni efekat "ponuda"... "Psi su sada fini", istakla je ona.

51037345551cf21b0d60968750884_orig.jpg


Izvor:tanjug
 
Pozdrav drustvo. Prvo da se pohvalimo. Imamo prinove od Ely, a redosled price ide ovako:

Pripreme za kocenje su pocele prekjuce dahtanjem zavlacenjem i skrivanjem ko zna sve gde. Juce se umirila oko podne i prvo stene je izaslo oko 15 sati. Na drugo smo cekali skoro sat i po i to zahvaljujuci komsiji koji ima odgajivacnicu bernardinaca. Naime... stene se poprecilo i nije moglo napolje. Komsija to strucno odradi i vec smo imali dva komada. Na trece se cekalo oko 45 min. i onda duga pauza bez napona. Nazovemo veterinara i on predlozi da je donesemo na ultrazvuk i mi tako i uradimo. Na ultrazvuku vidi jedno stene i posto je Ely bila izmorena da joj odredjenu kubikazu oksitocina u 21 sat i 20 min. Naponi su poceli u 22 sata i 30 min. a stene je izaslo u 23 sata. Imali smo dva muska i dva zenska zdrava steneta.



Celu noc smo dezurali kraj nje sve misleci da ce se smiriti ali je ona i dalje dahtala ali bez napona. Nazovem ujutru veterinara i on kaze da je to...to (kraj stenenja) ali da bi ipak on nju jos jednom da vidi. Odvezemo je ponovo u ordinaciju, stence ostavimo pod kvockom i nadzorom



veterinar na ultrazvuku nadje jos jedno stene i da joj ponovo oksitocin u 10 sati i 10 min. verujuci da je mrtvo i da ce ga izbaciti za 2 sata. Dva i po sata Ely nije imala kontrakcije. Nazovem veterinara i na moje insistiranje pristane da uradi carski rez. Na carskom rezu izvadi jos dva steneta i to ziva. Jedno musko i jedno zensko. Joooj te radosti kada smo culi. Ely je carski rez dobro podnela i sada se razbudjuje od anestezije i najverovatnije joj predstoji dug odmor i nasa velika paznja, kucici svi podojeni i zivahni:



Nadamo se i verujemo da ce Ely brzo da se oporavi od carskoga reza a i mi svi zajedno sa njom. Bice jos koja noc ne spavanja ali organizovacemo se, samo neka sve bude u redu sa Ely i kucicima. Imamo tri muska i tri zenska steneta.:osmeh::bravo::ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Moja Nina je danas bila kod doktora - dijagnoza puknuče prednjeg ligamenta zadnje lijeve noge, kontrola u petak i dogovor za operaciju -

20150601_161024_zps1gdau6ln.jpg
[/URL][/IMG]

zaspala je nakon četvrte doze anestetika -

20150601_165621_zps6ayvs46p.jpg
[/URL][/IMG]

Morala sam i ja pomoći da se namjesti za slikanje i držati je u dobrom položaju -

20150601_164813_zps59hjqynv.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh