Koju rasu pasa imate ili volite

Da li neko može da preporuči neku jeftiniju mašinicu za šišanja malih pasa, svega dva ili tri šišanja u toku godine ?
 
Nina ne odvaja kostice.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Danas u radnji sam imao jednu vaznu posetu. Dosao mali bernardinac iz komsijine odgajivacnice...bio je tu i komsija:osmeh::

 
Pozdrav svima nova sam na forumu i inace se bavim vocarstvom malo ozbiljnije i stocarstvom iz hobija, a veliki sam obozavalac pasa i imam dva velika, kavkaz ukrsten sa sarplanince-muzjak i zenkicu mastifa i staforda. ali omiljene su mi ove dve ''ciftarice'' kako ih kod nas zovu koje samo trckaju po dvoristu i laju :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Uživancija u dvorištu...Dočepao se nekakvog filtera od goriva pa njegovoj sreći nema kraja... :osmeh:

attachment.php


attachment.php
 
Danas na:

CAC Novi sad 2015

KD Novi Sad
XXXVI Nacionalna izlozba pasa svih rasa
Novi sad 05.04 2015

Nasa Ely, cekanje na red:

trcanje u ringu: i cekanje na ocenu gospodina sudije i na kraju:



I danas stigao i zasluzeni pehar:
 
Poslednja izmena:
Zašto psi neprijatno mirišu kada su mokri?

Nema sumnje da je većina ljudi barem jednom u životu osetila neugodan miris mokrog psa, a vlasnici tih ljubimaca verovatno ga vrlo dobro poznaju

99881619551421349e626913425013_640x427.jpg

Foto: Thinkstock​
Psi smrde kad su mokri. Međutim, da li mora da bude tako?
U stvari, psi smrde kad se pokvase nakon što ih vlasnik duže nije okupao. Sve neugodne mirise onoga što se skupilo u njihovoj dlaci – od stare hrane do malo izmeta – voda oslobađa u obliku isparenja.
Baš zbog toga nije loša ideja prati svog psa posebnim šamponom s vremena na vreme. Kad kupate svog ljubimca, nemojte zaboraviti da mu operete i krevet i ogrlicu.
Psi koji imaju dužu dlaku moraju se češće kupati i redovno češljati.
Psi takođe mogu da neprijatno mirišu ukoliko imaju parazite ili bakterijsku infekciju. Iako se mogu pojaviti bilo gde na psu, takve bolesti često zahvate deo kože koji je vlažan i dobro skriven.
Neki psi možda jednostavno luče višak ulja iz lojnih žlezda. To će takođe stvoriti vrlo karakterističan miris, a voda će to još više pojačati.
Razlog za posetu veterinaru je jedino ako vaš ljubimac ima neugodan miris dok je suv. To može biti znak infekcije uva ili problema s analnom žlezdom. Problemi sa zubima ili zubnim mesom takođe nisu isključeni, kao ni želudačne poteškoće.

Izvor: tportal.hr
 
Ely danas bila na medjunarodnoj izlozbi u Odzacima:

i na kraju Ali nije bila prvak rase. Sudije su za prvaka rase proglasile psa iz Hrvatske, koji je po prici cere i supruge stvarno bio ovaj put spremniji za izlozbu. Ali Ely nije prosla bez nagrade: :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se nisam znao da ima tri CAC-a.
Treba proveriti da li Irski seteri podležu polaganju radnog ispita.
 
Nazad
Vrh