Koju rasu pasa imate ili volite

Bravo Dule, ovaj natpis je prava stvar ... ::svaka cast::
I ispravna ... ::super::
jer-on-ne-gleda-kakav.jpg
.
401627_pas-07_ff.jpg
.
slika.jpg
 
Rasprodati stenci. Tri znam da su srecno udomljena a za dva mislim da su preprodati. Jedan je mislim preprodat u Rumuniji a drugi u Sapcu. Jedna zenka je u Splitu, druga u Obrenovcu-Beogradu i ovaj veceras je otisao u komsiluk...tacnije u Novi Sad.
 
Evo je moja Nina bila prije petnaest dana na operaciji -puknuo joj je prednji ligamenat. Rezali su joj kost, dobila je pločicu sa šest šarafa, longetu i petnaestodnevnu antibiotsku terapiju.

Prvi dan nakon operacije -

20151012_213807_zpsrs8ulufp.jpg



Dva dana poslije joj je već bilo dosadno, a izlaziti nije smijela pa sam njen dvosjed smjestila ispred prozora - malo leži.....

20151014_112600_zpsnhpqauoa.jpg



Malo sjedi.....

20151014_112840_zpsgqbmjjcz.jpg



Onda je striček doktor došao u kućnu posjetu skinuti gips

20151015_120936_zpsgqzszfj7.jpg



Ovako je to izgledalo izbliza

20151015_120917_zpsw1bb3lav.jpg



Pa smo je pokrivali da ne liže rane i ne pokida konce i kopče.

20151015_120846_zpsng9vyitr.jpg



Sada več naveliko hoda, ali još šepa. No, koristi nogu, staje na nju, jer prije operacije je hodala na tri, tu bolesnu je stalno držala u zraku.
 
Koji su psi dobri za kucne cuvare,a da stenci nisu preskupi(mada nekih imam kod prijatelja besplatno). Nesto se lomim izmedju sarplaninca i vucijaka,do pre nekoliko nedelja je bio luxuz,ali kako ide zima a godina podbacila mnogim ce dvoristima zatrebati dobar cuvar.
A ono najbitnije je da nije krvolocan,za sarplanince sam cuo da hoce da napadnu vlasnika ako ga je pre nekoliko godina udario tj da su zlopamtila,a imam i kokoske u dvoristu...treba mi neki kompromis.
 
Evo da se i ja ukljucim po prvi put. 25 godina drzim sarplanince i mogu da kazem da su odlicni cuvari, price da ce vas napasti ukoliko ga udarite nisu tacne. Ja sam moje udario kad pogrese i nikad me nisu napali. Psi su spremni zivot da daju za vas. Sto se tice dresure, verujte mi da nema potrebe, sarplaninac tacno zna sta mu je posao. Sto se tice vucjaka sve najbolje sam cuo za njih, jedina razlika izmedju sarplaninca i vucjaka je da sarplaninac ne razmislja kad treba da napadne tj. napada odmah, dok vucjak analizira. Takodje sarplaninac nije pas za dresuru, daleko od toga da je glup ( mogu da kazem veoma inteligentan )vec malo tvrdoglav da izvrsava naredjenja za koje nije stvoren.
U svakom slucaju za koju god rasu da se odlucite necete pogresiti.
Pozdrav
 
Evo da se i ja ukljucim po prvi put. 25 godina drzim sarplanince i mogu da kazem da su odlicni cuvari, price da ce vas napasti ukoliko ga udarite nisu tacne. Ja sam moje udario kad pogrese i nikad me nisu napali. Psi su spremni zivot da daju za vas. Sto se tice dresure, verujte mi da nema potrebe, sarplaninac tacno zna sta mu je posao. Sto se tice vucjaka sve najbolje sam cuo za njih, jedina razlika izmedju sarplaninca i vucjaka je da sarplaninac ne razmislja kad treba da napadne tj. napada odmah, dok vucjak analizira. Takodje sarplaninac nije pas za dresuru, daleko od toga da je glup ( mogu da kazem veoma inteligentan )vec malo tvrdoglav da izvrsava naredjenja za koje nije stvoren.
U svakom slucaju za koju god rasu da se odlucite necete pogresiti.
Pozdrav
Hvala na savetu,za sad razmatram vucijaka,sarplaninca i kane korso. Kane korso je ujedno i najskuplji,dok stene sarplaninca mogu besplatno da nabavim,a verujem da se i vucijak moze naci kod prijatelja kad bih se bolje raspitao.
 
Nazad
Vrh