Kinezi ?

Ja sam bio ove godine u Srbobranu na Srbobranskoj brazdi, i orali su Belarus 820 sa 3. brazdnim plugom vogel noot, i YTO x 904 isto sa takvim plugom, i do tada bas nisam gotivio Kineze ali kad sam video kakav je YTO u oranju ostao sam bez reci . . . YTO em je jaci, brzi je u oranju od Belarusa, bolja kabina, udobnost, i zvuk motor ima veoma lep "al kinez je 10 ks jaci". . .taj covek sto je orao sa YTO-m ima ga 4.godine i kaze zadovoljan je sa njim, imao je par sitnich popravki (sto je normalno na svakom traktoru), i ove godine mu je nesto pocelo kvacilo da mu se kvari al popravice se to. . . . . nisam fan ni Kineza ni Rusa ali msm da je YTO bolji po mom misljenju :osmeh:
Pa mora da bude brzi kada je jaci,sto nisi zakacili za Mtz 892,pa da vidis razliku!
 
Ove godine sam kupio dong fenga 904 wd, i za sada je sve dobro, obavio sam sa njim zimsko oranje i dosta lako vče plug imt 757
 
Lapsus u trenutku kad je inteligencija uzvraacala udarac mozgu :haha:
Menjao sam sa sinom laptop za notebok ( na njegovu inicijativu) nemogu prsti ´.... 1 prstom pritisnem po 3 slova
 
Morao sam uslikati, bilo mi neuobicajno

315iyr8.jpg
 
Stvarno ? Pa MTZ ima tradiciju preko 40 godina sa modelom od 77ks ( modeli 80,82, 82.1 , 820, 920) nemojte da uporedjujete sa te azdaje sa kinezima koji su prodati 1200 komada u srbiji , to je vredjanje uporedjujte sa fendom i DJ , daicfarom

Bravo,bas tako odgovaram i ja kad me pitaju sto nisam uzeo YTO,nije da vredjam marku,ali kod mene u okolini ima samo nekoliko ne vise od 3,a Belarusa mnogo,mnogo,mnogo vise...
 
Pa i fiata 10(punto) ima kod mene mnogo više nego mercedesa pa se ja opet ne bih baš složio da je punto bolji.
 
Ma ja ne zelim da se svadjam i raspravljam o ukusima netreba raspravljati,ali za mene je jos to ne provereno i novo na trzistu,a za ruse delove mozes na kilo kupiti...:ppozdrav:
 
Jeste da za rusa možeš uzeti delove na kilo ali orginal ni na gram slabo nalaziš kupiš nov deo za rusa pa ne valja odneseš nazad ne važi reklamacija jer ni njima ne priznaju reklamaciju
 
Ma vazno da ih ima na svakom cosku,a meni delovi za ruseve i nisu preterano potrebni,Belarusa jest da sam kupio skoro i na njemu sam menajo sem ulja prekidac za svetlo i to celih 200din.. A imam vladimirca 75god cinimi se ili 76 necu da lazem sat je stao na 9000rs i to ne pamtim kad je stao bio sam mali tada ga jos nisam vozio,a na njemu je menjano sledece-Gume nezna im se broj, Lamela,Stubline,klipovi,karike e sad necu da lazem dal je radilica obradjivana to neznam,neznaju ni moji ne secaju se,i stavljen alternator,sad u zadnje vreme poce da zeza anaser cvaka nekoliko puta pa upali... Sve sto imamo on je zaradio.. Kad bi bio sad isti nov odmah bi ga kupio jer sam se uverio dovoljno... :ppozdrav:
 
imas ih brate kolko hoces,moj brat ga ima vec 5.godina i prezadovoljan je sa njim,a i ja sam radio sa njim,traktor je stvarno dobar,radi se o Europard foton 454,ima 45 ks 4wd,vratilo 540-1000 obrtaja,a cena im je oko 11000e,imas obezbedjen servis,firma se zove trgomen-ratina,to ti je 5-6 kilometara od kraljeva
 
904-četvorci jos fali turbo onda bi bio savršen, jos 20%snage i potrosnja bi se smanjila

Samo im jos taj jaci motor fali. Pa kod nas su i sa ovim mlele diferencijale i prednje i zadnje. Sto se tice poredjenja sa rusom, rus ima bolji izbor brzina od kineza i kad je tesko brzi je u brazdi na strani kineza je udobnost i veca snaga da povuce veliki teret iz mesta. Na strani rusa su jos i prilicno jeftini delovi koji se mogu nabaviti na skoro svakoj trafici :osmeh: dok je sa YTO muka za deo ili treba pareno da se plati
 
Ti se jako bojiš tih prenosnika,diferencijala.....da nije zato što imaš torpeda?
Ajd mi objasni kako rus može da bude bolji i brži u brazdi ,a da je kinez jači da povuče veliki teret iz mesta?
 
ovo je ona naša svaki cigo svoga konja hvali
jebiga traktor ja za rad ne za vožnju tako da ko šta ima a ne može bolje odlično mu i to
jebiga nije nešta ali moje biciklo i kvalitetnije i brže od vaših (šala):ppozdrav:
 
Nazad
Vrh