Kinezi ?

Dusan F je napisao(la):
Slike cu postaviti kada mi dodje mladji sin jer to je njegov posao ali evo nacina kako sigurno necete pogresiti za bilo koju kinesku masinu.
Sve sto treba da kupite potrazite na nekom Nemackom sajtu npr Mobile .de i pogledajte sta Nemci uvoze iz Kine za svoje trziste . E od istog tog proizvodjaca i Vi birajte sta Vam treba.
Jer u Nemackoj se ne svodi sve na puku garanciju i obecanja vec su i strogi zakoni za eventualne izgubljene dobiti itd .
Model Utovarivaca koji sam ja kupio se prodaje u Nemackoj i ne mogu da ga se navuku jer je dosta dobro pogodjen .
Kinezi imaju i modele koji nisu ni za njih a kamoli za evropu ali imaju i dobre masine

Slažem se potpuno, samo bih dodao da se u nemačkoj kineski modeli prodaju pod drugačijim brendovima, često i više proizvođača pod istim brendom.
 
Tacno tako ,
Vazno je da su izvoznici iz Kine morali zadovoljiti vrlo stroge kriterijume koji vaze za Nemacku sto odmah podrazumeva i dosta dobar kvalitet svih ugradjenih komponenti.
Vidim na pocetku ove teme neke tabele sa podatcima , pa da znate da one kod Kineza ne moraju biti sasvim tacne , ali nisu toliko alarmantne po krajnji skor odnosa cena.
 
bitevic je napisao(la):
ja imam YTO-X 1204 i jako sam zadovoljan sa njim za 34000 evra on se jako dobro pokazao. na odnosu od dzondira od 126ks koji kosta oko 70000evra on je jako dobar traktor i cak je zivahniji od dzondira ima ostriji motor na gasu i po vuci. dzondir je tezak oko 6t a kinez je tezak 5.8t ja sam ga merio na digitalnoj vagi.
Post je spojen: [time]1263302785[/time]
_________________________________________________
nego mene zanima dali neko zna kako su se pokazali YTO 445 to su traktori sa prednjom vucom i imaju 45ks?
Post je spojen: [time]1263302885[/time]
_________________________________________________
zukrpx.jpg
Ti si za 34000 dobio 120ks a za 30000 si mogao 130ks belorusa sa klimom koji ce sahraniti kineza pa vidi ko je bolje pazario.
 
miroslav k je napisao(la):
@djoker
nemoj sad da vredjas vlasnike yto traktora. i ja imam yto 130 ks. a koji ce kog sahraniti to se jos ne zna.
Pogresno si me svatio ja nikog ne vredjam samo kazem to da je isplativije uzeti belorusa 10ks vise i 4000 eura ostaje toliko pozdrav..
 
ja mislim da je nebitno dali je kinez ili belorus otprilike su oni u klasi,nego je bitno da sa linije iziđe dobar a ne sa nekom greškom.pošto ima i kinize i belarusa da se kvare.a sad koji će duže izdržati to zavisi i ko ga vozi i kako se održava :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1291815799[/time]
_________________________________________________
mi imamo rusa 892 i yto 804 pa ćemo videti koji će duže.nadam se da će oba dugo :bravo:
 
Gospodo molio bih vas da u ovoj temi pišete o Kinezima kako i glasi tema, a Belarus ima svoju temu ili ih uporedjujte u slobodnoj diskusiji o traktorima.
 
miroslav k je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
Koliko radnih sti imate sa svojim kinezima ?
ja 240. brojcanik dobro broji. komsija ima belarusa 952 i njemu ko da brojcanik broji duplo. za jednu smenu mu napise 20h, e sad to onda nije merodavno
A na stu pise radni cas na 1000 obrtaja motora Ovo je samo radi primera .
Miroslave , kad na forumu budu bili 100 kineza sa po 15-20 000 radnih sati imacemo uvid u stanje njihovog hvaliteta
Post je spojen: [time]1291826862[/time]
_________________________________________________
Pogledaj temu Volvo 814 , niko losu stvar da napise , a te azdaje i dalje traju , traju , traju iako imaju po 40-50 000 sati 3-4 generalne ili 2-3 motora
 
Eno kum radi na europardu, fotonu, ili kako već uglavnom ko johnijevpticinfeniks bivši 804 generalnu s ''orginal'' perkinsom mislim da nema još 2000rč.. Opasno propušio na iberlauf, netroši ulje, pali dobro, ide dobro, ove godine je i slirao s njim, ide ko kuga.. samo izgleda da i kratko traje, već je imo popravaka..
 
petarHR je napisao(la):
Eno kum radi na europardu, fotonu, ili kako već uglavnom ko johnijevpticinfeniks bivši 804 generalnu s ''orginal'' perkinsom mislim da nema još 2000rč.. Opasno propušio na iberlauf, netroši ulje, pali dobro, ide dobro, ove godine je i slirao s njim, ide ko kuga.. samo izgleda da i kratko traje, već je imo popravaka..
Da ga nije skuvao , a i kad je tako mogo je jos malo da ide i torpedi duvaju u karter pa idu
 
Evo i ja da se javim! Imam YTO x904, i napravio sam oko 1000 radnih sati! Nisam imao nikakvih vecih problema osim pucanja soferke!! Samo sipaj i teraj!! A sto se tice prethodnih komentara izmedju korisnika belorusa i kineza, mislim da nijedan rus nemoze da se poredi sa kinezom (izvinjavam se unapred da ne bih uvredio nekog)... Jedan kolega iz sela ima belorusa od 105 ks i ne moze ni da mi prismrdi u oranju... :ppozdrav:
 
ljudi planram da kupim kineza na leto kad valja Marijanu Rističeviću valjaće i meni
sinoć bila emisija exploziv i kako zive ovi posle farma kad ih je marijan poveo u obilazak vidim ja parkiran foton
 
Ma mozda je Marjan promoter kao s to je Topalko za nekog uvoznika automobila.A mozda a je dobio i za dzabe ako nece da dobije honorare i pare od drugog mesta :haha: :haha: :haha:
 
evo da se i ja prikljucim temi. Imam kineza vec 2 godine dong feng 554 uradio sam s njim oko 2000 h osim na instalaciju nemam nekih zamjerki zasad ali boze zdravlja za koju godinu vidjecemo od cega su ih pravili.
 
Nazad
Vrh