Kinezi ?

nemam ni rusa ni kineza ali sam posmatrao realno
odusevio sam se kineskom seriom traktora yto 110 kopija fiat agri gledao sam ih u zadruzi fm agrar jedinstvo žabalj
imali su tada oko 4000 do 6000 sati samo je na jednom otvoren motor i to na 5500 sati jar je pregrejan pa su popucale karike i onda su uzeli ceo motor iz kine za kako su mi rekli nekih1200E u poredjenju sa mtz kinez je auto sada u firmi gde radim ima jedan yto 120 i dva komada mtz 1221
potrosnja goriva ogromna razlika a da nepricam da sam se na rujama namenjao dizni i lamela i da cure na sve strane i da je jedan menjac otiso na 4000 sati
u obrovcu dvojica ljudi zajedno rade zemlju jedan ima kineza yto 120 a drugi mtz 1221
KINEZ JE MAMARA ZA RUSA
 
Prave kinezi i kvalitetne stvari samo one kostaju vec onda.Jedan covek kupio kombajn i hvalio se opasno i kaze mu mehanicar kad se popeo da vidi koji je motor kaze mu pa taj je u kini napravljen covece kao da su vlasnika u srce uboli opasno se uvredio.Nema tu ljutnje ali tako je danas oni drze u svetu proizvodnju samo je normalno ako naprimer menjaci i motori imaju skupu projzvodnju nemogu biti jeftini kinezi su u prednosti zbog jeftine radne snage.Oni prave delove pa ih Nemci,Italijani,Francuzi ... sklapaju u svojim drzavama.
 
Moj prijatelj je prošle godine radio u Šangaju (kao gastarbajter). Tamo su plate oko 400 evra, ali se radi oko 10 sati dnevno i sve rade u velikim serijama i ozbiljno se radi, nema dangubljenja kao kod nas.
Verovatno su im sirovine jeftinije nego u Evropi, na primer nov skuter u prodavnici košta 130 evra, kvadrat novog stana 350-400 evra...
 
futurefarming je napisao(la):
Dragan27t@hotmail.com, ubaci neku sliku da vidimo mašinu. :ppozdrav:
301fsp1.jpg

malo branja u strani sa zmajom 216
29nz2u8.jpg

evo napravio sam mu kabinu kasnije sam je postaklio
4t7klg.jpg

istrumental tabla
 
Imam Dong Feng 404 , kupio sam ga novog u Zenici , prvo firma koja ga prodaje je katastrofalna ( da nekažem lopovska) , bukvalno sam ga dobio neušravljenog , podrška katstrofa , garancija kao 1 god , ali šta god da se dogodi , krivica je kupca , tako da je to samo formalnost , traktor se stalno kvari , što zgog lošeg kvaliteta , ali mnogo više zbog katastrofalne montaže u Zenici , kamo lepe sreće da sam kupio IMT 539 ili nekog polovnog stranca !

Ne kupujte Dong Feng , pogotovo ne u Zenici !
 
Neznam ja nisam imao takvih problema.. Uredno sam obavio servise i dolazili su mi kad ih pozovem cak su mi jednom dosli da promjene centralu osiguraca iako je bila moja krivica sto se pokvarila. Tj.kad sam radio kabinu skidao sam mu haubu i kasnije nisam zakacio kablove kako bi trebalo pa su pali na auspuh i stopili se a uz to i stopice od osiguraca. Pozvao sam ih i dosli ljudi 250km i zamijenili o svom trosku.
 
U Bjeljini u firmi Univerzal ima na stoku oko 20_tak kineza (neznam da li su yto ili neki drugi nije me nikad zanimalo), uglavnom stoje tamo vec nekoliko godina i niko to ne kupuje. Inace znam samo dva tipa koji imaju kineze, jedan manji je imao dosta problema sa lamelom, i kvacilom uopste, a ovaj drugi veci mislim da je yto od 80 i nesto ks, malo zesce krenuo tip iz mjesta na njivi sa punom zmajevkom kukuruza i popucali konusni i tanjirasti :udri: Kaze covjek poslije "ma bilo je meni sumnjivo kad sam ga kupovao, dali mi uz njega i skuter (naravno kineski) gratis"
 
@sova , znam za te traktore , to je bio politički trik koji im se izjalovio , trebalo je da bude nešto u stilu subvencije države i kojekakve namještaljke , radi se o YTO traktorima

ja sam zainteresovan za jedan najmanji model od 25-30ks, ALI kada mu cijena bude ispod 3000e koliko po meni i vrijedi :D
 
PD Semberija je trazila kredit od Bobar banke (Bobar je vlasnik Univerzala), i onda je isao sistem, dobicete kredit , ali morate kupiti od nas i 2 traktora znaci toliko o pomoci poljoprivredi sto je Bobar lupeto pred izbore(predprosle mislim). ::lose::
 
Ja imam oko 4 ha voćnjaka , to i nije neka površina , tako da traktor i nije nešto opterećen , ali ono što me najviše frustrira ja da i pored toga što imam "nov" traktor , često moram da pozajmljujem od drugova zato jer je moj u kvari a ovi koju su ga prodali niti imaju delove a ono što imaju naplaćuju po paprenim cijenama , tako da sve što je do sada moglo da se " transformiše" u IMT je transformisano , najgore je što je dalja prodaja kao polovnog skoro pa nemoguća ( za razliku od IMT) , na osnovu mog ličnog iskustva što dalje od kineza. Inače haj da kažem i koju dobru , sa motorom nisam imao problema , potrošnja je vrlo niska , pogon je 4x4, i kad radi onda radi dobro , malo je uži i kraći od 539 , pa je time i malo podesniji za voćarstvo , u biti za nekog ko se razume u mehaniku( za razliku od mene) i ne mrzi ga da svako 2-3 dana čačka po njemu i može da prođe , ali zašto sve to podnositi kad se za iste pare može kupiti mnogo bolja mašina ?
 
Ko bi ga znao ja sam dosad uradio oko 2000 rh. Uglavnom plug, spremac, roto kosacica oko 80 hektara kosenja, piko presa negdje 45000 balvi,berac oko 100 hektara. Nijedna od tih masina nije bas laka. Nisam jos kupovao dijelove da kucnem u drvo pa neznam kakva im je cijena ali vjerujem ti da nisu jevtini. Jer ja kad sam kupio traktor njegova cijena u luci Ploce bila je oko 10000 km a ja ga platio 22000 km. Po tome vjerovatno su i dijelovi 120% skuplji. Zao mi je sto si imao toliko problema. Kod mene ovamo svi koji su kupili 539 na 100rh su radili motore jedino imt sa indiskim motorom za sada je jos dobar. Pa sta covjek da kupi i u sta da se pouzda:haha:?
Post je spojen: [time]1301336509[/time]
_________________________________________________
ja stavio par upitnika a iskocio smajlic
 
Voćarko je napisao(la):
Imam Dong Feng 404 , kupio sam ga novog u Zenici , prvo firma koja ga prodaje je katastrofalna ( da nekažem lopovska) , bukvalno sam ga dobio neušravljenog , podrška katstrofa , garancija kao 1 god , ali šta god da se dogodi , krivica je kupca , tako da je to samo formalnost , traktor se stalno kvari , što zgog lošeg kvaliteta , ali mnogo više zbog katastrofalne montaže u Zenici , kamo lepe sreće da sam kupio IMT 539 ili nekog polovnog stranca !

Ne kupujte Dong Feng , pogotovo ne u Zenici !

Nekadasnji kolega sa faksa (zivi kod Zvornika) ima isti DF, kupio isto u Zenici i na kraju prve godine mu se zdrobio reduktor (planetarni) bez ikakvog razloga, lik orao bastu nekim malim plugom od Tome Vinkovića (basta ravna, nekih 600m2, decenijama tu sade povrće, nema panjeva, kamenja i slično) dakle bez ikakvog razloga. Priča mi on, ide lijepo ore, kad samo odjednom nešto puče i motor se ugasi. Tam-vam, neće ni da makne, jedva da došlepali do kuce (jedva 50 metara), zvali ove iz Zenice, nisu htjeli da dodju. On i otac rasklope traktor, kad tamo planetar se raspao sav, puklo mu kućište koje nosi planetare na 100 komada, kao od stakla da je, još je poneki zubi na zupčanicima iskrivili, sreća pa nije taj krš otišao dalje medju zupčanike mjenjača. Pokupe to oni u kutiju i odu do Zenice, tamo se svadjali sa ljudima pola dana, neće ljudi nista da priznaju (a traktor jos pod garancijom), na kraju morali da čekaju mjesec i po dok je stigao reduktor i nešto mnogo masno da ga plate, opet da idu i Zenicu po njeg, i opet sami da ga ugradjuju. Nahebali obojica s tim traktorom, pokusavali posle da ga prodaju al nece niko ni da dodje da pogleda, pa odustali, rade i dalje s njim, kaze on, radice dok ne crkne pa ide u otpad. Čovjek se nije toliko razočarao u traktor, koliko u prodavca i servis. Što se YTO tiče, ko god ga ima svi ga hvale, ima ih po Bijeljini tu i tamo, čujem da dobro rade al ne znam nikoga lično ko ga ima.
 
Ko bi ga znao ja sam dosad uradio oko 2000 rh. Uglavnom plug, spremac, roto kosacica oko 80 hektara kosenja, piko presa negdje 45000 balvi,berac oko 100 hektara. Nijedna od tih masina nije bas laka. Nisam jos kupovao dijelove da kucnem u drvo pa neznam kakva im je cijena ali vjerujem ti da nisu jevtini. Jer ja kad sam kupio traktor njegova cijena u luci Ploce bila je oko 10000 km a ja ga platio 22000 km. Po tome vjerovatno su i dijelovi 120% skuplji. Zao mi je sto si imao toliko problema. Kod mene ovamo svi koji su kupili 539 na 100rh su radili motore jedino imt sa indiskim motorom za sada je jos dobar. Pa sta covjek da kupi i u sta da se pouzda:haha:?
Post je spojen: [time]1301336509[/time]
_________________________________________________
ja stavio par upitnika a iskocio smajlic

Stari IMT su bili solidni , ovo novo , pa rat , tranzicija , recesija , ...... , nažalost poljoprivrednici su stavljeni na milost i nemilost ( što je ćešća opcija) " tajfunima" i ostaloj bagri koja uvozi sve i svašta pri čemu je žalosno ( i jadno i bedno i tužno i očajno iiiiii...) da se stvar kao što je traktor tretira od države na isti način kao i Mercedes 500 SLK , jer traktor hrani državu a ovo drugo je štetočina , dakle neko iz ministarstva poljoprivrede bi trebalo da na svetskom tržištu ( a sigurno da postoji) nađe mašine odgovarajuće kvalitete i nama prihvatljive cijene i to ponudi poljoprivrednicima , sada koliko vidim imamo ili relativno povoljnu đubrad očajnog kvaliteta ili preskupe zapadnjaka za naše uslove( i naše poticaje) , ali šta bi sve trebalo pa nije , tako da nam ostaje ona u se i u svoje kljuse !
 
moj kolega kupio kineza dong feng 35 ks 8000€ dao za njega za sada se pokazao dobar kupio ga u zenici po meni nije los jes da ima par mana dosta je bučan za razliku od mog imt 539 i morali smo komplet istalaciju da prepravimo sve se zice stopile slab kontakt valjda sto su kineske hehe
 
U mojoj okolini 80% svijeta kupuje Kinezce!!!! Svi su zadovoljni i nikome se nisu desavali neki veci kvarovi!!!! Kupuju se manji jer su pogodni za vocnjake a Rusa ima skroz slaboo!! ipak ja nisam pristalica Kineza ja vise volkim Ruse ipak ima manje plastike!!!!:ppozdrav:
 
u mom selu mi smo prvi kupili yto-a 120-ku pre 2 meseca. po reakcijama ljudi bih rekao da svi misle podjednako-bezi od toga to je kineska bofla! ili komentari tipa evo ga hong-kong,brus li,dzeki cen.... pa sam cak i doziveo da neznaju kako se yto cita i pise(kao sta je ovo kakav je ovo traktor) mozda su i u pravu! ni ja ga nesto ne gotivim previse,ali za te pare smo mogli da biramo izmedju njega i belorusa. a belorus posle toliko kvarova na malo radnih sati mi ne treba ni za dzabe! primera radi:NAPOMENA ovo nisu kvarovi jednog traktora nego vise njih: lom radilice na 400 rh,vodjica ventila ispala na 250,pumpa volana,lamela,zupcanici u prednjoj vuci,anlaser,kojekakva curenja.... ma haos! ko god ima ove novije modele ima problema. nemojte me shvatiti pogresno nisam fan kineza niti bilo koje druge marke! verovatno ni oni nisu bog zna sta,ali jos se nisam uverio a za beloruse jos kako jesam. eee da je nama kvalitet delova i proizvoda kao pre 30 i 40godina.... toga vise nema niti se moze kupiti,a mislim da mozemo i zaboraviti da je postojao uopste. sve u svemu zasad smo zadovoljni yto-om ali jos je to rano... ako napravi koju hiljadu rh bez nekih vecih kvarova tek onda bih mogao reci best buy ever. do tad..... pozz!
 
Ja sam bio ove godine u Srbobranu na Srbobranskoj brazdi, i orali su Belarus 820 sa 3. brazdnim plugom vogel noot, i YTO x 904 isto sa takvim plugom, i do tada bas nisam gotivio Kineze ali kad sam video kakav je YTO u oranju ostao sam bez reci . . . YTO em je jaci, brzi je u oranju od Belarusa, bolja kabina, udobnost, i zvuk motor ima veoma lep "al kinez je 10 ks jaci". . .taj covek sto je orao sa YTO-m ima ga 4.godine i kaze zadovoljan je sa njim, imao je par sitnich popravki (sto je normalno na svakom traktoru), i ove godine mu je nesto pocelo kvacilo da mu se kvari al popravice se to. . . . . nisam fan ni Kineza ni Rusa ali msm da je YTO bolji po mom misljenju :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh