Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Ljudi, sipao danas u actrosa nekih 15-16t kukuruza.
Kazu pojedinci nosi on to, bez problema.
Ali malo teze pumpa jastuke, da ga nisam malo preterao?
Kad sam vozio suncokret, sa 13t, dize jastuke na leru, za 3 minuta....
Dajte nekih savet.
 
Naisao sam na ovaj clanak. Kako imam C i E, planiram da ovaj namet platim da bi mi upisali Cod95
Kako komentarisete i da li je neko vec radio to sertifikovanje ili kako vec,
 
Ovo sad prvi put vidim. Svraticu i ja sutra do AMS, kako nam poljoprivreda napreduje, bolje nek se ima :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nece ti upisati KOD95, vec ces dobiti CPC sertifikat koji ti vazi samo kao vozacu neke domace tj Srpske firme u zemlji i inostranstvu.
 
Pa ako imas kategoriju sto da ne,iskoristi steceno pravo, kasnije ce samo poskupeti.Ali prvih 5 godina je bez obuke tj po stecenom pravu, nakon 5 godina za obnovu mora u skolicu da se ide.
 
Kad bude moralo u skolicu firme ce to same placati jer ako hoce sofera nek plate. U sustini jos jedan namet birokrata realnom sektoru.
 
Pa firme vec placaju, kao sto placaju i ADR, to nije problem problem ce da bude prolaznost na tim ispitima.

Evo PZP Kragujevac 30% voznog parka nema vozace, dakle kamioni stoje.GSP,LASTA,ARIVA vec odavno placaju obuku samo ako hoces da vozis i imas zagarantovan posao.Ali samo neko ko nije seo u kamion ili autobus prihvata to da vozi za 60 hiljada.
 
И ја имам све сем Д. Повремено возим за своје потребе. Да ли ће ми ово требати или важи само за професионалце?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Na sajtu AMSS pise da sertifikat nema rok vazenja ,znaci sada kada ga dobijes vazi trajno. Ja sam pre dve nedelje bio u AMSS i podneo zahtev ,jos se nisu javili. Sa svojih 39 godina i skoro 19 godina iskustva u voznji kamiona sad mi samo fali to ,jer bez toga ne umem da vozim. Ma lopine samo pare da uzmu
 
Кад су једног пензионисаног професионалног возача зауставила саобраћајна полиција и тражила возачку каже немам. Па где вам је господине? Па узели сте ми је .....и гомила псовки. Али господине не можете да возите, а он ће "да ли вози возачка или ја?" Иначе матори је партизан личанин много зајебан био у младости, возио спортског фиата скоро до смрти. Чак робијао због покушаја убиства. А један деда у селу 1929 годиште и даље вози. Ове године је показао возачка му продужена на још годину дана!!! Вређање интелигенције.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa firme vec placaju, kao sto placaju i ADR, to nije problem problem ce da bude prolaznost na tim ispitima.

Evo PZP Kragujevac 30% voznog parka nema vozace, dakle kamioni stoje.GSP,LASTA,ARIVA vec odavno placaju obuku samo ako hoces da vozis i imas zagarantovan posao.Ali samo neko ko nije seo u kamion ili autobus prihvata to da vozi za 60 hiljada.
Kad dignu platu nace vozaca. Autobus ne bi vozio ni za 100k.
 
Treba i to vozaci da spuste loptu na zemlju.
Kradu gorivo, uzimaju vise para nego sto daju na carini, voze kao sumanuti da odradili sto vise tura.
Trenutno vozim sam jedan kamion, a drugi stoji do daljnjeg, bas zato sto nema postenih.
 
Nazad
Vrh