Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Doradio sam onu "minu" tako da sad treba manje materijala. Plastična kutija sa vodom je zanitovana sa unutrašnje strane konzerve. Gubici gasa su takođe svedeni na minimum jer je otvor toliko mali da kroz njega može proći samo najlonska struna. Karbid je zaštićen od svih vremenskih uslova, a i celu spravu je lakše zakamuflirati.
Poznato mi je da je danas teško nabaviti karbid, zato preporučujem da koristite sirće i sodabikarbonu.

I tako dobijete “veliku petardu”.

Evo slike:
 
Imao sam problem te vrste kad sam dosao na selo.Prvo pocelo oko kuce da nestaju stvari,a onda i njivu koja je iza kuce da beru.Uzmem lepo magnum i usred noci bam-bam.Ujutru me pitaju komsije sta je to bilo.Rekoh nesto mi se muvalo oko kuce,kad ono overio sam necijeg kera.Ljudi me samo pogledase i odose.Posle toga cujem pricu po selu da sam lud i sad izbegavaju i pored kuce da mi prodju. :haha: :haha: :haha:
 
Nikola.KV je napisao(la):
Imao sam problem te vrste kad sam dosao na selo.Prvo pocelo oko kuce da nestaju stvari,a onda i njivu koja je iza kuce da beru.Uzmem lepo magnum i usred noci bam-bam.Ujutru me pitaju komsije sta je to bilo.Rekoh nesto mi se muvalo oko kuce,kad ono overio sam necijeg kera.Ljudi me samo pogledase i odose.Posle toga cujem pricu po selu da sam lud i sad izbegavaju i pored kuce da mi prodju. :haha: :haha: :haha:
samo pazi da ne završiš u Kovinu :haha:
 
A ja sa svima najbolje,ja sa svima fin.
Ok sam ja sa njima,dolaze i odlazim,ali nocu nemam vise posetilaca.
 
Evo ovo cu napisati u ovoj temi......jednom coveku (zivi blizu mene) ukrali oko 1000 kg sljiva.....
Covek ode da vidi kakvo je stanje u vocnjaku kad prva dva reda nema ni jedne na grani a ostalo normalno....nije mogao da veruje......Ali eto.....jednog dana ce covek morati da provodi struju kroz ogradu :udri: :udri:
 
Moj stric doskocio lopovima koji su mu krali naftu iz traktora tako sto je sipao vodu u rezervoar i uhvatio lopove na 200 metara od kuce ,ugasio im se traktor .Jos im dobacio kad je p rolazio pored njih "Nemojte na toj pumpi da tocite ,sipaju vodu " :haha:
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Moj stric doskocio lopovima koji su mu krali naftu iz traktora tako sto je sipao vodu u rezervoar i uhvatio lopove na 200 metara od kuce ,ugasio im se traktor .Jos im dobacio kad je p rolazio pored njih "Nemojte na toj pumpi da tocite ,sipaju vodu " :haha:
kakav car ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Moj stric doskocio lopovima koji su mu krali naftu iz traktora tako sto je sipao vodu u rezervoar i uhvatio lopove na 200 metara od kuce ,ugasio im se traktor .Jos im dobacio kad je p rolazio pored njih "Nemojte na toj pumpi da tocite ,sipaju vodu " :haha:
Nije ni on sigurno bolje prosao jer je morao da ispusti vodu i ceo sistem jer voda je u svakom rezevoaru isti pada dole a nafta pliva po povrsini. Ako mu ude u filter ili pumpu to sve mora ocistiti.
 
Nikola.KV je napisao(la):
Imao sam problem te vrste kad sam dosao na selo.Prvo pocelo oko kuce da nestaju stvari,a onda i njivu koja je iza kuce da beru.Uzmem lepo magnum i usred noci bam-bam.Ujutru me pitaju komsije sta je to bilo.Rekoh nesto mi se muvalo oko kuce,kad ono overio sam necijeg kera.Ljudi me samo pogledase i odose.Posle toga cujem pricu po selu da sam lud i sad izbegavaju i pored kuce da mi prodju. :haha: :haha: :haha:
[/quote
Nikola.KV je napisao(la):
Imao sam problem te vrste kad sam dosao na selo.Prvo pocelo oko kuce da nestaju stvari,a onda i njivu koja je iza kuce da beru.Uzmem lepo magnum i usred noci bam-bam.Ujutru me pitaju komsije sta je to bilo.Rekoh nesto mi se muvalo oko kuce,kad ono overio sam necijeg kera.Ljudi me samo pogledase i odose.Posle toga cujem pricu po selu da sam lud i sad izbegavaju i pored kuce da mi prodju. :haha: :haha: :haha:
Nikola, bravo majstore...
Kako imamo istu tehniku( za bozic , uskrs A i nove godine) ispalim oko tonu municije, tako da mi se komsije i ne javljaju vise, a kamo li da prolaze blizu mene...
 
Полиција помаже у чувању кукурузних поља
30. септембар 2010. | 17:53 | Извор: Танјуг
ЗРЕЊАНИН - Заједничка патрола полиције и пољочуварске службе обилазиће поља на подручју општине Нова Црња, ради смањења учесталих пољских и шумских крађа, саопштио је Одбор за безбедност у тој банатској општини.


Појачане мере превентиве и безбедности предузимају се, пре свега, због крађе кукуруза, који има добру цену.

Помоћ полиције чуварима поља огледа се и у томе што, у складу са законом, може да подноси и кривичне пријаве против прекршилаца.
 
od nas se pomalo krade mlad kukuruz koji ljudi peku ili kuvaju. Desava se da ribolovci polome par klipova za mamac. Za neke vece, organizovane kradje nisam cuo. Nase polje je relativno malo, parcele su usitnjene sa dosta razlicitih ratarskih kultura tako da uvek cirkulise veliki broj ljudi. Zato i nema puno prilike za potencijalne lopove.


kradu mene su ove godine ojadili skoro pola njive mladog kukuruza mi pokrali dok nisam napiso na njivi mrtav si cekam te...
 
Kod nas je pocela masovna kradja kukuruza kombajnima...dodju likovi iz susednih opstina,ulete u kukuruze kombajnomi okrune par jutara i zbrisu.Ljudima je to najmanje sumnjivo,jer ko bi bio toliko lud uci kombajnom u tudju njivu...Pre neki dan su navatali neke likove iz Srbobranske opstine.Coveku iz moje ulice su okrunili 3kj.
 
U Crepaji se krade, ali sitno, rucno, udju u njivu i beru. Nisam cuo da je neko ulazio sa kombajnom u tudji posed, osim ako se nije zajebao.
 
Kod nas u selu je 2 dana bila akcija u sprečavanju poljske kradje.Inspektori i policija su vršili zaplenu kod onih što navodno "pabirče".Nisam upoznat u detalje ali je oduzeta odredjena količina kukuruza.Malo zakasnela akcija ali bar je nešto uradjeno.
 
Kod nas jedan tip sto nema ni bastu prodao 2 vagona!!! Niko ga nije pitao odakle mu!!!
 
Danas mi dolazio dreser,da mi "spremi" staforda za duznost.100e da otkida ruku i da neuzima hranu od drugih. :D
 
Mozda,neznam,ali mi je pas ljubimac i uopste "negadja" na ljude.Ako uspe da ga "probudi" nece mi biti zao para uopste.U suprotnom moram da kupim jos jednog,a to sve kosta mnogo vise.
 
Meni juce posekli 1/2 ha sume doslo mi da poludim.Tolko sam se inervirao da od sad pusku u ruke i idem da patroliram sumom pa ako neko naidje bice :zli: :zli:
 
Nazad
Vrh