Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

pre neko vece ode akumulator sa 128 e da sam ga capio ,a star svega dva meseca kako su znali majku im lopovsku :sta: :zli: :zli: jos i zakljucali da ne posumnjam
 
11gjb4w.jpg
 
U svojoj kući imam pravo da vršim radove na elektroinstalaciji i da te radove ostavim nezavršene.
Kada bi provalnik ušao u moju kuću morao bi da pomeri metalnu šipku ili tablu lima koju dodiruje faza kabla koji je slučajno ostao vezan na mrežu jer smo hitno morali da prekinemo radove zbog... (razloge naći u knjizi viceva Kreativnog centra)

Predmete koje na ovaj način vezujem često menjam. Moguće je i automobil ili traktor priključiti na 220V jer imaju gume i nema kratkog spoja.
Prethodno uvek proverim unimerom da li su predmeti koje vezujem na mrežu izolovani od zemlje.

Na vrata uvek ostavim upozorenje da su u kući u toku radovi na električnim instalacijama i da postoji opasnost od visokog napona.

TREBA BITI OPREZAN da se u ovu zamku ne upecam sam i zato stavljam upozorenje na ulazna vrata.
Naravno, za primenu bilo kakve metode zaštite el. strujom treba poznavati osnovne principe elektrotehnike. (šta je faza, razlikovati napon od 220 i 380V jer ovaj drugi ubija i sl).

Za zaštitu voćnjaka još nisam smislio ništa pametno ali i tu razmišljam u pravcu "radova u toku i ulaska na sopstvenu odgovornost"
 
Pročitao sam sve odgovore na ovu temu i imam potrebu da postavim dodatno pitanje.
Dakle, zasigurno ne smeju da se koriste vatreno i drugo opasno oružje(vile, sekira...), nema minsko eksplozivnih sredstava, a i sa psima je nezgodno... Dakle preostaju nam samo sitne podvale sa kojima možemo da se izvučemo.
Posebno mi se dopalo ono sa drvima i petardama - kome eksplodira šporet taj je lopov :haha: Mada ima i to svojih nedostataka - šta ako lopov proda drva nekoj babi sa trošnim srcem, pa i nju ni krivu ni dužnu nosiš na duši?
Trovanje kukuruza mi se isto ne svidja preterano jer opet Cigani kradu mnogo više kukuruza nego što im treba za njihovog konja i prodaju višak trećim licima, pa opet mogu da stradaju nedužni, mada stoji i ono: "**greška mu mater ko svesno kupuje od lopova"!

Nego kako stvari stoje sa minama iznenadjenja(booby traps) koje ne sadrže zabranjene artikle, kao one vijetnamske klopke tipa jama sa zašiljenim koljem i slično?

http://www.travelpod.com/travel-photo/vickersontour/1/1218100320/booby-trap.jpg/tpod.html
http://www.travelpod.com/travel-photo/vickersontour/1/1218100320/3-booby-trap.jpg/tpod.html
http://www.travelpod.com/travel-photo/vickersontour/1/1218100320/4-booby-trap.jpg/tpod.html
 
Ma znam ja da su te klopke efikasne. Pokazale su se kao vrlo uspešne još pre četrdesetak godina u Vijetnamu ::spreman na sve::
Nego mislim, da li smeju da se koriste ovakve naprave tipa "Sam u kući" ili šta ja znam - klopka za medvede u ograđenim voćnjacima ili u dvorištima u kojima se ne živi ali stoji mehanizacija, gvožđe, drva, nafta, akumulatori...
Odnosno šta bi se desilo kad bi lopov, na primer, slomio nogu u tuđem dvorištu na nešto što je očigledno namerno postavljena klopka? Kako bi se stvari odvijale na sudu ako bi lopov tužio gazdu i da li bi možda čak i policija reagovala po službenoj dužnosti? Da li neko zna?
 
Ej, ljudi, pa što mi u opšte lupamo glavu sa nekim radikalnim metodama?

Pa sad sam se setio - GUSKE!!!

Guske su po meni rentabilnije od kerova jer su po prirodi paranoične i nisu podmitljive. Dakle nije im potrebna nikakva skupa obuka, jedu makar šta a uz to one nam daju i perje, jaja koja se jedu, a jestive su i same i meso im je ukusno. Za razliku od kerova ne samo što ne moraš da trošiš resurse na njihovo izdržavanje, već na protiv mogu i da doprinesu.
Kada spaze sumnjivo lice, a inače lako opažaju i svako im je sumnjiv, reaguju tako što prvo mužjaci šišteći krenu na njega, a zatim ako se uljezi ne povuku napadaju ih svi tako što štipaju kljunovima i tuku krilima i pšri tom dižu nesnosnu buku koja se čuje stotinama metara daleko. Pa to je i zastrašivanje i alarm i represija istovremeno!

Nema šanse da platiš odštetu za teške telesne povrede ako nekom u opšte i padne na pamet da te tuži što su ga napičile tvoje guske dok je pokušavao da te pokrade :haha: jer od gusaka mogu da se zarade samo modrice tu i tamo. Jedan moj drug se u svoje vreme narazbijo noseva po kafanama, ali je zato jednom i sam dobio batina i to od labuda 1 na 1. :( ::sramota::
 
Sve je to lepo na malim povrsinama,cak sta vise reflektori sa senzorom su izmisljena stvar za tako nesto.Ali pas je ipak zakon.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rCAebI0Eqjc&feature=related[/youtube]
 
Senzori su dobri, ali ispod odredjene brzine kretanja ne reaguju. Tako da nije zastita 100%.
 
teško je proći ispod njih toliko sporo da ne reaguju ,ipak su oni senzori pokretakoji svake sekunde kalkuliši i ma koliko ti bio voljan i koncentrisan jednom u tom kretanju moraš napraviti brži pokret koji će on registrovati
ali ima druga caka koja ih onesposobljuje

najbolja neka alarmna zaštita je nešto što je napravljeno u koćnoj radionici i koje nije standardan kopmercijalni alarm , jer svaki alarma se može zaobići pod uslovom da se zna za njega , zeznuti su oni za koje se nezna , tipa mikroprekidača koji je negdje stavljen , recimo ispod poda ili praga ili pitaj boga gdje
znači i najprimitivnija alarmna zaštita će da odradi posao pod uslovom da lopov nezna za nju , ja ako znam da postoji alarm garantujem da ću ga zaobići
a najbolja stvar od svega je što sam vidjao alarme na kućama a sirena postavljena lopovu na dohvat ruke :haha: a sam uredjaj nije pokriven senzorom da čuva sam sebe :haha: dodješ lijepo skineš svirenu i onda raspali koliko ti volja :D

rezime , najbolji alarm je onaj za koji se nezna i onaj koji nije komercijalan , jedina prednost alarma je što odvraća lopove (one sitne kokošare) jer neće oni da se zamučavaju , idu tamo gdje je lakše , a ako je vrijednost interesantna oni će da se pozabave i sa svakim vidom zaštite
sve što je vrjedniji čuvani predmet sve više vremena će lopov da izdvoji da prodje sistem zaštite

a ove stvarke iz vijetnamskih filmova zaboravite , jedino od toga je dobro slike takvih sprava staviti na kapiju sa natpisom ''NEŽELJENE POSJETIOEC ČEKA OVAKVA DOBRODOŠLICA'' onda će da te shvate kao opičenjaka sa kojim nije dobro kačati se i neki dio lopova će da te izbaci sa liste mogućih ''mušterija'' ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh