Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Dok sam isao na svoju njivu vidim u prolazu na lepo ovrsenoj njivi sa iseckanom slamom, tablu zabodenu na stapu:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Kod nas je dobar rasprskivac 20 evra, ja istina kupujem u Bogaticu Indijce za 10 e, ali ne krade to on za koristenje nego za prodaju.Izracunao sam da su mi od rata na ovamo ukupno maznuli nesto oko 35 rasprskivaca i 25 cijevi sto je opet nesto oko minimalno 1500 e. I ne krade svake godine nego svake trece, cetvrte sto je zanimljivo, a vjerujem opet da je tu iz moje blizine.
Ljetos mi mazne 5_6 kom. i dvije cijevi, prijavim zandarima odem kupim druge a on za par dana opet u soping.Ponovo kupim namontiram , sad napravi vecu pauzu i dodje ponovo u kradju i odnese samo dva rasprskivaca.
Prije sam rezonovao,"ma nek' krade slijepac, ja cu kupiti druge, a on ostaje uvijek lopov". Poslije sam promijenio stav, u "volio bih ga uhvatiti makar da vidim ko je".
Sada bih ga volio zateci u poslu da ga jednostavno ubijem ko' kera.
Konacno je jedan frajer pao na ispitu, istina ne po ovom pitanju iz mog posta, ali boze moj necemo sitnicariti.Poslije uzimanja podataka,i kazneno_vaspitnih mjera smo ga pustili da se brani sa slobode:haha::haha:
 
Ovo sto je Spajki postavio nazalost nije retka situacija nekad lokalne gazde umisle da je ceo atar njihov pa pocnu da vrse redom..
 
Nebi bilo loše ako iko od forumaša ima pravnika u porodici ili za prijatelja da se konsultuje sa njim vezano za ovu temu!

Razgoravao sam drugarom na ovu temu i rekao mi je otprilike sledeće - batine ne dolaze u obzir, zamke takođe, ali "ako ti slučajno ispadne neka taraba s ekserima niko ne može da te okrivi, čak i ako se gospodin lopov ozbiljno povredi". Dakle, eto rešenja.

E sad, kod mene postoji drugi problem - ovce i koze. Puštaju ih u voćnjake i još tresu šljive i jabuke da ih dobro nahrane. Zna li neko rešenje za ovo, naravno u okviru zakona :)
 
Морам ово да поделим са вама :haha: прослеђујем...


Jedan lik vojno lice je imao dobro imanje, dobra kola sve ekstra. Kada bi covek isao na teren ostavio bi zenu decu sve, i kada bi god ostavio nesto mu se ukrade. Tako se to nastavilo dok nisu ostala kola i jos ponesto. Posto je coveku preklincilo on jedan dan napravi zasedu. Ceo dan je pricao kako mora na teren ustvari on ostaje kuci i ceka lopove u akciji. Posto je imao garazu na 2 sprata jedan od lopova se popne na drugi sprat i krene da burija. Covek kad je video lopove u akciji izlece sa pistolje i krece da puca na sve strane.Svi koji su bili na zemlji cu polomili noge dok su pobegli a lik sto je bio na garazi na 2 spratu se prosuo dole ko jaje po tiganju.
grin.gif
Sutradan covek ode do prodavnice i ludi mu ispricaju kako su neke komsije popadale sa skele do su radili juce. Covek je shvati da su to lopovi koje je on rasterao. Za taj slucaj sam ja cuo pre 4 godine i umirao sam od smeha, taj covek sada zivi sa zenom dobio je cin generala i nikad mu se nista nije vise ukralo.

A evo jos jednog slucaja coveku se krala drva i on dodje na ideju da stavi metkove u cevanice od drva, da bi saznao ko to radi. Posto se dugo nista nije dogadjalo on jednog zimskog dana ode kod komsije na kafu i tako popije on sa komsijom kafu i izadje iz kuce kad odjednom eksplodira storet sve u param parcad. Inace to mu je bio nijbolji komsija i prvi do njega.
 
Razgoravao sam drugarom na ovu temu i rekao mi je otprilike sledeće - batine ne dolaze u obzir, zamke takođe, ali "ako ti slučajno ispadne neka taraba s ekserima niko ne može da te okrivi, čak i ako se gospodin lopov ozbiljno povredi". Dakle, eto rešenja.

E sad, kod mene postoji drugi problem - ovce i koze. Puštaju ih u voćnjake i još tresu šljive i jabuke da ih dobro nahrane. Zna li neko rešenje za ovo, naravno u okviru zakona :)

Te tarabe sa ekserima nisu pametno rešenje. Lopovi da nisu zli ne bi bili to što jesu. Od njih se može očekivati samo zlo. Ako lopov zgazne na dasku sa ekserima prvo će da jauče pa da te kune pa da smišlja kako da ti se osveti, pa će onda početi sa osvetom od toga što će tu istu dasku sa ekserima da podmetne tebi na istu tu njivu na drugo mesto da zgazneš ti ili neko tvoj, a dalji arsenal podvala i osveta bolje da ne iznosim javno da ne bih još dao nekome ideju.
 
Kod nas se lopovi navrzali na dva brata jake gazde i oni prijavljivali miliciji da im kradu naftu i sve sto im padne pod ruku u dvoristu,a nasa milicija ko i svugde u drzavi kao nisu u mogucnosti i trte mrte samo da ih odjebu.Oni se u kuci organizovali i na smenu nocu cuvali kad u pola noci evo ga lik gura kolica sa kantama i crevom ovi ga savataju i opeglaju lopinu ko konja cak ga u kanal hteli baciti dok nije odrukao celu ekipu e onda su zvali mup ovi dosli a ovaj jedva stoji od batina pitali ih sta ste mu to uradili a oni svi u glas ma nista mi ga pojurili i on pao tu preko ograde na beton pa se zgruvao.:haha:
 
Kod nas se lopovi navrzali na dva brata jake gazde i oni prijavljivali miliciji da im kradu naftu i sve sto im padne pod ruku u dvoristu,a nasa milicija ko i svugde u drzavi kao nisu u mogucnosti i trte mrte samo da ih odjebu.Oni se u kuci organizovali i na smenu nocu cuvali kad u pola noci evo ga lik gura kolica sa kantama i crevom ovi ga savataju i opeglaju lopinu ko konja cak ga u kanal hteli baciti dok nije odrukao celu ekipu e onda su zvali mup ovi dosli a ovaj jedva stoji od batina pitali ih sta ste mu to uradili a oni svi u glas ma nista mi ga pojurili i on pao tu preko ograde na beton pa se zgruvao.:haha:
Cim je jedva stajao i nisu ga dovoljno jurili,trebo je jos par puta da se zgruva.
 
Cim je jedva stajao i nisu ga dovoljno jurili,trebo je jos par puta da se zgruva.
Ma taj nece skoro pomisliti na lopinjanje,a banda je organizovana bruka ulicom setaju kao momak i devojka zvalave se i sacuju u dvoriste a ovaj lik otpozadi operise po dvoristu i cim vide nesto sumnjivo ovo dvoje ga upozore ali i oni ce da im dolijaju posto je ovaj pevao ko Pavaroti!
 
Kod mene u komsiluku je neka ekipa, pre par veceri pokupila gorivo, akomulatore sa sve klemama,motorne testere,brusilice,busilice... Kod mene su prosekli ogradu na kraju dvorista, po tragovima u snegu video sam da su se provlacili oko kamara i plastova sa senom, naleteli su na neke stare konjske plugove i jedan je pao, dalje po tragu vidim da kad je nastavio naleteo je na osocni kanal u koji je upao. Posle tog su odustali i vratili se istim putem. Nekoliko dana pre toga su nekim ljudima pokupili ogrev, a kod jednog coveka nazime.
 
Kod mene u komsiluku je neka ekipa, pre par veceri pokupila gorivo, akomulatore sa sve klemama,motorne testere,brusilice,busilice... Kod mene su prosekli ogradu na kraju dvorista, po tragovima u snegu video sam da su se provlacili oko kamara i plastova sa senom, naleteli su na neke stare konjske plugove i jedan je pao, dalje po tragu vidim da kad je nastavio naleteo je na osocni kanal u koji je upao. Posle tog su odustali i vratili se istim putem. Nekoliko dana pre toga su nekim ljudima pokupili ogrev, a kod jednog coveka nazime.
isto i kod mene komsiji su ukrali 12 komada prasica tj nazime od 35 do 40 skinuli mu ciradu sa kamiona,sav alat,akulumatore,dzak pasulja,naftu i onda nisu mogli da potovare sve to pa ukrali kod drugog komsije prikolicu za kola da to lepo smeste kako valja a pre 5 dana su meni otrovali sarplaninca e sad sta ce posle biti videcemo takva nam je drzava napravljen je zakon za lopove a za postene ljude ne pa mozda su to ti isti lopovi nismo mi daleko komsija
 
Сад пре некако у Руми, једном човеку стигне СМС порука на телефон са непознатог броја и у поруци: "Је л' ти требају дрва?". Човек нормално одговори "Не.".
Ујутру када је устао ни једног дрвета у дворишту. :haha:
 
U utorak na sredu kod mene u komsiluku obijena kuca. Juce postavljaju alarm. Ne pamtim da se tako nesto desilo u nasoj okolini.
 
Poslednja izmena:
Po pravdi a ne po pravu,ovako otprilike
Пре неки дан одем до полицијске управе и у оделењу за управно-правне послове питам: кад могу да убијем човека без правних последица по мене? Сви троје у глас: никад! Па зашто онда већ 13 година плаћам порез на оружје? У наставку разговора се каже да би могао да пуцам ако ми прети ватреним оружјем (ако те млати штанглом или боде ножем не смеш јер користиш "неоправдано већу силу"). Питам: како да ја употребим своје оружје у својој кући ако оно мора бити закључано и дислоцирано од муниције а друга страна већ витла својим? Слежу раменима. Па добро, ако и дуђем у ситуацију да употребим своје оружје којим подзаконским актом је регулисана граница употребе? Кажу: није регулисана.
 
Nazad
Vrh