Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Ne znam da li je krao sve tri faze,otac moj je bio sa elektricarem,nisam ja.Ima li neke razlike da li krade sve tri ili jednu? @NA,da u NS-u je.Svuda gde postoji video nadzor moras staviti oznaku da je objekat pod video nadzorom.Jedino u tom slucaju se video zapis kao dokaz moze prihvatiti.U suprotnom,onaj ko je na snimku me moze tuziti za ometanje privatnosti,ugrozavanje bezbednosti i jos kojesta...To mi je policija rekla jednom prilikom.
 
Ma napadni predsednika kucnog saveta da uvedu kamere, mi imamo one sa nocnim snimanjem I super je.
Pre su komsije znale da odvrcu osigurace zbog zurki, sad dodju lepo da opomenu ili zovu komunalnu policiju, ali niko ne drnda po kutijama.
 
Necu da radim takve stvari.Najradije bih da tome na put stane EDB i policija a u krajnjem slucaju ja.
 
Nemoj to da radiš! Osim toga što je kažnjivo, možeš da izazoveš nečiju pogibiju ili požar...
 
Dajte mi predlog sta da radim!Imam stan koji izdajem i neko se u razvodnom ormanu kaci na moju struju posle sata,znaci krade mi struju koju ja-tj.moji stanari placaju.Vodio sam elektricara da proveri stanje,videlo se da se neko povezivao,da je to malo i varnicilo ali tada nije niko bio povezan i prevezan sa mojim zicama.Elektrovojvodinu to ne interesuje jer se desava posle sata.Razmisljam da ugradim jos jedan sat u stan i vidim razliku u potrosnji,i ako stvarno postoji razlika velika da zovem policiju.Stanari mi imaju centralno grejanje koje radi kao ludo,nemaju potrebe za dogrevanjem na struju,a racun im vec prelazi 6000 din u stanu od 35m2.Dajte savet!
Prvo: Verovatno, verujem da imas nekog druga ili poznanika advokata koji poznaje nekog sudiju koji ce ti dati nalog za snimanje strujomera...okacis kameru snimis vidis koje, e sada, ako sudija to ne zeli, ti sam postavis kameru snimis ko dolazi i prikljucuje se, sacekas par meseci unajmis nekoliko grubijana i pretresu mu rebra... drugacije neces ih se resiti, jer ti ljudi neznaju za obraz i cast, takvi kod tebe piju kafu, a oljajavaju te na drugu stranu... a zaplasivanje tipa komsija video sam te na kameri da mi krades struju itd to nece da upali, prosto je...On tebe nije obavestio da ce da krade struju, (ako sudija ne izda nalog za legalno snimanje) nemoj ni ti njega obavestiti kad ce da mu prebroje rebra... niti nemoj da govoris zasto mu broje rebra...

- - - - - - - - - -

Vazno je da se resis njega, a da su ti ruke ciste...ili saznaj gde radi pa ga namesti nekako da ga isteraju sa posla.... i sve njegove...
 
Pre neki dan ojadili lopovi par kuca od mene,uglavnom alat "kumulatori i sl, a komso cuo i kaze:"da ja stavim jos par katanaca na kapije od garaze",posto su i njega 5-6 puta krali, i ka ujutro vrata od garaze iskrivljena da nemoz da se otvori,morao je brusilicom seci kapije da otvori. pa kaze koja sreca da sam ojacao katancima...kako je to uradjeno da niko nije cuo lom nit kerovi,nit druge komsije nista nisu cule...
 
koliko kosta snimac, 3 kamere? neko se navadio da mi krade po kuci a sto je najgore nisam siguran da li ulazi kroz otkljucana vrata ili je podudario kljuc na bravi pa ulazi kad nema nikog kod kuce.
Ako ne ugradite i alarm zajedno sa kamerama odnećevam i snimač i kamere koje postavite.Moj savet vam je da jedno bez drugog ne ide.
 
Dzabe i snimaca,kad navuku fantomke,dok vi mirno spavate.Po meni alarm,al dobro skriven,pa nek im zvizdi kroz usi.:osmeh:
 
Nazad
Vrh