Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Granica upotrebe vatrenog oruzja je zivotna ugrozenost.Znaci samo kada si zivotno ugrozen smijes da upucas napadaca. E, sad tu nastaje glavna j.....na, na sudu tj, prilikom vjestacenja i rekonstrukcije je veoma tesko dokazati tu ugrozenost i nuznu odbranu. U prevodu, zateknes lopova ili razbojnika i ako te isti i napadne fizicki, ne smijes ga upucati (nije imao vatreno oruzje).Ako je imao utoku, a nije pucao, ti si opet kriv.Ako je bjezao od tebe, taman da je u ruci imao top, opet ga ne smijes upucati.Jedino ako je on PRVI pucao na tebe,i jos te ranio, pa si ti uzvratio i ohladio ga, e to se smatra nuznom odbranom i zivotnom ugrozenoscu. Ovo mi je objasnio davno prijatelj advokat.Na kraju je dodao da se to sve opet na sudu razvlaci ko' zvaka, i okrece tako da presuda(u tvoju korist) NIKADA nije zagarantovana.
 
isto i kod mene komsiji su ukrali 12 komada prasica tj nazime od 35 do 40 skinuli mu ciradu sa kamiona,sav alat,akulumatore,dzak pasulja,naftu i onda nisu mogli da potovare sve to pa ukrali kod drugog komsije prikolicu za kola da to lepo smeste kako valja a pre 5 dana su meni otrovali sarplaninca e sad sta ce posle biti videcemo takva nam je drzava napravljen je zakon za lopove a za postene ljude ne pa mozda su to ti isti lopovi nismo mi daleko komsija
Vrlo moguce da su isti. Nocas su kod mog druga natovarili 11 nazimadi od 70-ak kila. Poceli su da preteruju sve mere i granice. Nocas odoh na svoj "salas" u zasedu, ako slucajno neko naidje ili ce on mene istuci ili cu ja njemu polupati casice na oba kolena, pa nek' sepa do kraja zivota.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma to samo umlatiti pa neka na sudu bude moja riječ protiv njegove. :osmeh:
Prije par godina sam čuo da je čovjek našao lopova u kući, pretukao ga i polomio mu ruku. Kad je lopov došao sa policijom ovaj se pravio blesav i rekao kako ga ne poznaje niti ga je ikad u životu vidio. :osmeh:
 
Lopovi rade drugacije: krene u kradju ti ga uhvatis ubijes boga u njemu, a on pozove tri drugara isto lopov do lopova i posvedoce da si ga tog dana pretukao iz cista mira,naravno pre toga dobro se raspitaju gde ides i sta radis, da ih ne uhvate u lazi....postoje dva nacina:
prvi nacin:
kamera-vidis ga na kameri uhvatis ako nosi carapu nateras ga da skine carapu a kamera sve to snima i imas dokaz...
drugi nacin je najednostavniji ali nije za javno objavljivanje....
mada ko moze kamere zakon...
 
Postoji i treći način primjenjen kod mog dobrog prijatelja koji ima farmu svinja (oko 400 komada).

Kad je skontao da se neko muva oko objekta krene lagano i u pravcu lopova ispali jedan okvir prema kukuruzima koji su bili iza štale. Sad pričaju da je lud, ali barem mu niko ne dolazi mimo kapije.:osmeh:
 
Ja znam za slucaj da je jednom gazdi kod nas po obicaju usao lopov ( jer je gazda pa ima) gazda ga ispratio puskom a ovaj njemu necete verovati uzvratio takodje oruzjem i nestao u noci !!! pa sad pucati ili ne....
 
1. ti ga uhvatis ubijes boga u njemu, a on pozove tri drugara isto lopov do lopova i posvedoce da si ga tog dana pretukao iz cista mira,
2. kamera-vidis ga na kameri uhvatis ako nosi carapu nateras ga da skine carapu a kamera sve to snima i imas dokaz...
Ово под један сам се уверио у комшилуку. Само што је надрљао саобраћајац који је "малтретирао" возача (што су потврдила три сведока која иначе нису била присутна).
Под два: снимак није доказ на суду осим ако судија није издао налог за праћење и снимање.
Значи, не можемо се ослнонити на заштиту од стране државних органа али зато ћемо трпети репресију истих уколико се сами обрачунамо са лоповима.
 
Juce u mojoj ulici,a ispred kuce mog kuma,neko je pokusao gore na banderi da presece kabel koji ide sa bandere pod zemlju do kumovog sata za struju.Vidi se da je secen sa testerom,ostecen je i usled toga je probio(izgoreo) na delu gde je ostecen.Inace policija i radnici elektrodistribucije koji su izasli po prijavi kazu da se u Backom Petrovom Selu masovno kradu ti podzemni kabeli sa bandera.::lose::
 
Dajte mi predlog sta da radim!Imam stan koji izdajem i neko se u razvodnom ormanu kaci na moju struju posle sata,znaci krade mi struju koju ja-tj.moji stanari placaju.Vodio sam elektricara da proveri stanje,videlo se da se neko povezivao,da je to malo i varnicilo ali tada nije niko bio povezan i prevezan sa mojim zicama.Elektrovojvodinu to ne interesuje jer se desava posle sata.Razmisljam da ugradim jos jedan sat u stan i vidim razliku u potrosnji,i ako stvarno postoji razlika velika da zovem policiju.Stanari mi imaju centralno grejanje koje radi kao ludo,nemaju potrebe za dogrevanjem na struju,a racun im vec prelazi 6000 din u stanu od 35m2.Dajte savet!
 
Bez obzira da li ces postaviti jos jedno brojilo u stanu ili ne, pokusaj postaviti jasno vidljivo obavestenje na razvodni orman(tamo gde ti kradu), da je primecena kradja, da je podneta tuzba itd (ubaci sto strasnije reci). Mozda upali, a ne kosta prakticno nista.

Moze li se fizicki zabraviti orman, da niko nema prilaz?
 
Prijavi krađu u policiji (mada oni neće mnogo odraditi ) i vidi sa advokatom kako to da se brzo reši.
 
Prijavi krađu u policiji
Мала је то сума да би се они ангажовали али пријава против-пожарној бригади (може да дође до ожара у згради) би можда помогла. Најбоље једна бежична камера која се укључује на покрет па ...
 
Pa da vidimo ko majstorise?Taj neko ce mi odneti i kameru ako vec sme da dira zice pod naponom...
 
Kamerica bi bila najbolja, ako možeš negde da je sakriješ u ormar to bi bilo pravo, snimiš ga posle pozoveš na kaficcu ono komšiski i pokažeš mu snimak.
 
Mislim da to moze da prodje samo u dogovoru sa tkz lopovom, tj da prizna da je on taj sa kamere i da nece vise itd. Odnosno na sudu nece prihvatiti taj dokaz, jer lice koje je uslikano nije znalo da ce biti slikano, tako nekako. Objasnice neko strucniji
 
@Spajki a neki slabiji osiguraci...? Npr kod mene u zfradi imam dole u ormaru sat I 3 klasicna osiguraca, a gore u ztanu za ovo malo garsonjere imam15-ak osiguraca automatskih...pa ako ti tvoji stanari ne trose puno struje knda staviti manje osigurace pa nek crkavaju...
Mada ne znam kakvo je uredjenje u zgradi...ali mi svakog meseca dajemo 300din skupstini stanara, tako je od tih para ubaceno nekoliko kamera u zgradu, izmedju ostalog 2 kamere pokrivaju I te ormare
 
Mislim da nema kamera u zgradi,a nesto cu vec preduzeti.Jedna opcija mi je da ponovo odvedem elektricara i da proveri da li je neko "nakacen".Ako jeste tog momenta zovem EDB i policiju.Druga opcija mi je da "nakacenog" odstranim sa mojih zica i razdvojim njegove zice,pa kada doticni sidje da vidi zasto nema struje malo porazgovaramo...Ako ponovo vidim da su mi dirane zice a niko nije nakacen mislim da cu i u tom slucaju zvati i EDB i policiju da im javim za problem.I onako se hvale da su nasli u NS veliki broj lopova struje pa neka nadju i ovog. Ako ubacim kameru,i taj snimak pokusam da dam kao dokaz,moze on mene tuziti i ja da naderem vise nego on sto krade struju.
 
Nazad
Vrh