Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Jbt,pa pucalo bi se na sve strane kao da smo u ratu...
 
Pa to nije loše i ako nisi dobar sa komšijom, zoveš ga na kafu kao da se pomirite i Duuuu po komšiji.
ako ulazi na kapiji ili za to predvidjeno mesto onda ne smeš da pucaš u njega ali ako prilazi bez veze onda možeš pucati u njega bez problema i bilo kakve posledice(tako je u Australiji mada daleko smo mi od njih i ovako i onako)
 
ako ulazi na kapiji ili za to predvidjeno mesto onda ne smeš da pucaš u njega ali ako prilazi bez veze onda možeš pucati u njega bez problema i bilo kakve posledice(tako je u Australiji mada daleko smo mi od njih i ovako i onako)
Ma samo neka on uđe na vrata kad ga ucmekam zazidaću ja posle ta vrata. To nije problem. Nek posle ispadne kao da je preskočio zid.
 
Kad ga navatas,vezi ga za drvo i lepo natopi vodom i ostavi da se "kiseli",ili ga pusti u bunar na koji sat,vise nece biti ispravan.
 
dsci1809.jpg
6b65accf07we8.jpg
LJ-Kavkaski-ovcar-.jpg
 
Možeš ti mazati što je on tako velik,neće sigurno pobeći od kobasice ili slanine.Tako su kod mene hranili dva šarplaninca dole niz žicu dok je dvoje ušlo u dvorište i odneli šta su hteli.I to sve po snegu sa lepim tragovima koje su ostavili.
 
@nelle333
dobra fotomontaza. Inace, pas je po meni najbolja zastita od lopova, ali samo pored coveka. Dakle, da javi, a dalje mora da reaguje covek.

@Spajki, pas se dosta lako, i brzo nauci da ne uzima hranu od nepoznatih. I uz 2 doobra cuvara, poprilicno si bezbedan!
 
Ja sam nabavio kavkaskog ovčara i stavio na sve kapije upozorenje: "Opasan pas. Ulazite na sopstvenu odgovornost!", pa neka probaju da preskoce. @spajki probao je moj drug da mu da parče kobasice on ga je gurnuo i skočio na druga. (Drugu nije ništa jer sam ja brzo reagovao)
 
Rado bih čuo-pročitao,kako?
Imas ogrlice za tu namenu, koje propustaju struju (nije stetna, ali je bolna), i svaki put kada pas krene da uzme hranu od nepoznatog, ili sa zemlje, ti ga "sokiras". Vrlo brzo, posle 3-4 greske pas vise ne jede bilo sta. Najbolje da ga naviknes na jednu odredjenu ciniju.
Tako se radi i sa vojnim, i policijskim psima. Mozda zvuci malo urovo, ali je delotvorno

http://www.malioglasisaslikom.com/o.../teletakt-ogrlice-za-dresuru-pasamodeli-2012/
 
Kod mene u selu su za jedno veče čoveku sa farme pilića odneli 50-ak pilića. Čovek ima svoju kuću a kod farme mu živi majka, koja slabije čuje. Kako su krenuli za koju godinu će i ljude početi da kradu.
 
Na salašu van Bečeja,čovek živi sa ženom i gomilom koje kakvih kerova.Ušli su na salaš,izvukli oko 500l nafte iz 5-6 traktora,preneli preko njive,odneli.Ni čovek ni žena nisu čuli pse da su lajali.
 
Ni ja ne verujem u kerove.... Neću reći da je ta spravica "kesa" ali ću navesti jedan primer. U vojsci smo imali vodnika prve klase(ako se dobro sećam)koji je trenirao kerove svaki,svaki dan! I bio je dosta uspešan u tom. Jednom prilikom kad je trenirao kera po poligonu tipa: idi skoči,idi podji i zaustavi ga na nekom mostiću i naredi mu još i da sedne. A ja,hajvan,onako u prolazu snimim šta se dešava i tako u prolazu promenim glas u veoma sličan glas tog vodnika i iz daljine naredim keru idi podji i ker istog trenutka ustane i podje dalje. Jbg ker nije mogao da razazna ko naredjuje..... Majko mila kako je vodnik namlatio tog kera.... Da sam znao nikad to ne bih uradio. Baš mi bilo žao kera.... Vodnik mi ništa nije rekao osim da ga je zato namlatio jer je ker mene poslušao a nije trebao.... Pajser od vodnika... Elem hoću da kažem da me ne bi čudilo da ta spravica nema kodiranu frekvenciju i da lopov može istim takvim daljincem da "upravlja" kerom. A i suviše bih morao provoditi vremena u dresuri kera da bi na kraju opet bio nesiguran u njega... Ovako neke alarme sam postavio (i još ću) podesio da mi javljaju na mob ako neko upadne u reon a sirene sam isključio. Nabrijani-ljuti komšiluk spreman... Šta'š bolje od tog'?
 
U Rusiji kavkaskim ovcarima izvade glasne zice da nemogu da laju i postave alarm ali iskljuce sirene. Onda kada neko preskoci vrata od boksa se otvore automatski, a onaj ko je preskocio i dalje misli da je lako usao i da ce lako izaci, a u najboljem slucaju izace na nosilima.
 
Nije montaza slika . Pogledajte koliki je kangal .

- - - - - - - - - -

Kome se isplati da da za kuce oko 4000 evra i da ga hrani eto mu cuvar :osmeh:
 
Nazad
Vrh