Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Privatni posed. Zastita :

Kljuse
Kamera
Celicne vojne sajle
Reflektor sa senzorom
Daske ekserke
.......................
Na nesto ce da naidje.

Za to možeš i na robiju da odeš. Ne znam da li možeš da se izvučeš na sudu ako obeležiš nešto kao: "Pažnja gradilište! Radovi u toku obavezno nošenje zaštitne opreme!"
Onda mislim da bi prošle razne nagazne i potezne mine, rupe sa trulim daskama, stare drljače, motike, grabljice, daske sa ekserima, bodljikava žica, cigle koje padaju na tintaru itd. Sve to otpada ako imaš malu decu.
 
Zao mi sad sto svojevremeno nisam donio sa ratista koju "pastetu", da se rijesim ovog sto mi ljeti redovno corise rasprskivace za zaljevanje.
 
Kod nas je dobar rasprskivac 20 evra, ja istina kupujem u Bogaticu Indijce za 10 e, ali ne krade to on za koristenje nego za prodaju.Izracunao sam da su mi od rata na ovamo ukupno maznuli nesto oko 35 rasprskivaca i 25 cijevi sto je opet nesto oko minimalno 1500 e. I ne krade svake godine nego svake trece, cetvrte sto je zanimljivo, a vjerujem opet da je tu iz moje blizine.
Ljetos mi mazne 5_6 kom. i dvije cijevi, prijavim zandarima odem kupim druge a on za par dana opet u soping.Ponovo kupim namontiram , sad napravi vecu pauzu i dodje ponovo u kradju i odnese samo dva rasprskivaca.
Prije sam rezonovao,"ma nek' krade slijepac, ja cu kupiti druge, a on ostaje uvijek lopov". Poslije sam promijenio stav, u "volio bih ga uhvatiti makar da vidim ko je".
Sada bih ga volio zateci u poslu da ga jednostavno ubijem ko' kera.
 
Zalosno je kod nas sto neki koji kradu imaju po 20 setak jutara zemlje mladi su rade,ali plus jos i kradu,dalo bi se to sve resiti u svakom se selu procuje brzo ko krade,sankcionisati glavne i to je to,ali za to treba da neko zeli da se to resi...dok god drzava ne dobije tu zelju mocicemo samo da se mucimo i pazimo na raznorazne nacine kako bi mi njih preuhitrili.
Naravno kad se neko navata u diretnoj kradji i kad plati glavom,onda ce jedno vreme biti mir sigurno,a kako su sve cesce kradje i sanse su vece.
 
Треба бити мудар. Санкционисати лопова ал да не робијаш. Сад како? Ајд сад буди паметан кад ти је врућа глава да у афекту не пређеш границу.
 
Dosao drugar sa zenom i decom sinoc kod mene i ostavi kola normalno na cupriji .Cujem ja zalajo sarac ko lud izadjem nigde nikog ajde reku ko zna sta i zapricali se mi kad ono pola jedanaest i ajde krece kuci kad ima sta da vidi i ja sa njim da se cudim cudu prosto nemogu da verujem neka stoka isekla sve cetiri gume sa nozem i to po 6-7 cm raseceno a kupljene nove zimske gume u decembru.Zovemo policiju nece ni da dodju moze 11 000 dolazak meni vec puko film pocinjem da se tresem od besa ,dodjite ujutru podnesite tuzbu itd itd .Da sam naiso na izvrsioca ili njih vise nebitno neznam sta bi bilo mislim da bi podavio sve golim rukama znaci strasno tuga od zakona i drzave.
 
Jako mudar..Ali ima resenja ! fantomke,flaster sebi na usta,pa posle nek dokaze ko ga tuko,a kad dodje milicija ti se pravis lud isto kao i on kad mu kazes da je lopov i da ti ukro nesto! nit ga poznajes niti si ti bio kuci u to vreme,zar se vi ne kartate uvece sa komsijama? nek odu pa nek pitaje komsije;)
 
Ma ja sam ovog smrada lovio nocima, razne smicalice pravio, ali za tajming kradje on je uvijek u prednosti.
 
To samo da uz pomoc komsija se izorganizujes ako su kradje ucestale,i da jednom nedeljno napravis kako prase na raznju za podsticaj komsijama da ti i dalje pomazu,dok ne uhvatite lopova,druge nema.
 
Za to možeš i na robiju da odeš. Ne znam da li možeš da se izvučeš na sudu ako obeležiš nešto kao: "Pažnja gradilište! Radovi u toku obavezno nošenje zaštitne opreme!"
Onda mislim da bi prošle razne nagazne i potezne mine, rupe sa trulim daskama, stare drljače, motike, grabljice, daske sa ekserima, bodljikava žica, cigle koje padaju na tintaru itd. Sve to otpada ako imaš malu decu.

Znas kako,meni su 4 kljuse u vocnjaku i neke daske sa ekserima(par komada). Ne znam da li su ih postavili neki lovci ili sta je,meni ne smetaju ..... ;)
 
[COLOR=#135d38 je napisao(la):
- - - - - - - - - -[/COLOR]

Da li misle ti ljudi da sutra neće imati šta da dišu kad i poslednje drvo odseku i spale? Znaju da seku, a u životu ni jedno drvo nisu zasadili.

Ne misle oni sta ce bez drva, kad drva nestanu taman ce da im istekne zabrana pa ponovo u azil. A na zapadu ima dosta sume.
 
Znas kako,meni su 4 kljuse u vocnjaku i neke daske sa ekserima(par komada). Ne znam da li su ih postavili neki lovci ili sta je,meni ne smetaju ..... ;)

Ja mislim da bi i grabljice bile vrlo efikasne noću, a za njih ne odgovaraš jer je sasvim normalno da se u voćnjaku, bašti ili na imanju zateknu grabljice, a to što su stajale naopačke - nigde ni u jednom zakonu ne piše da se baštenski alat mora ostavljati uredno. Nije trebalo ovo da napišem. Sad to neki dušebrižnik pročita pa predloži kao amandman.

Inače mom komšiji su jutros provalili na ekonomiju - stara kuća preko puta njegove gde živi i nakrali u glavnom alat i svašta još. Nije komšija još ni skontao šta sve fali. Najinteresantnije od svega je što su njegove žena i ćerka bile budne i čule su ali nisu htele da ga bude da ne bi odjurio tamo i da ga ne bi lopovi od sve bede još i pretukli. Ujutro kad se probudio im je rekao: "Pa dobro što ste htele da poštedite mene, ali zašto policiju niste pozvale dok je provala bila u toku?!"

Jednoj drugoj komšinici su pre možda nedelju dana ukrali celu svinju(polutke i glavu) na njene oči. Kupili ljudi svinju i zaklali. Otišao zet da odnese uzorke na trihinoskopiju i u tim dolaze tipovi automobilom u kombinezonima i predstave se da su iz veterinarske stanice, da meso nije u redu i da moraju da ga zaplene i odnesu na uništenje. Dok se zet vratio i dok su mu objasnili šta se desilo zovu pravi veterinari iz veterinarske stanice i javljaju da je meso ispravno.

Na sličnu foru su devedesetih, za vreme onih ratova i opšte nestašice svega probali moju pokojnu baku da prevare za plinske boce. Došao čovek autom, zazvonio na vrata i kaže kako je stigao butan na tu i tu drvaru i da je rekao sin(moj otac) da mu da prazne boce da ih napuni. Taj fazon je prolazio kod mnogih, ali ne i kod moje bake, Ruskinje sa ratnim iskustvom i logoraškim stažom. Ispratila je čoveka lepo na ulicu, pomogla mu da spakuje boce u prtljažnik i zapamtila registarsku oznaku. Čim je ušla u kuću zapisala je sumnjivu registraciju. Kad je moj tata došao kući i sve se razjasnilo kako on nikoga nije poslao, baka mu je dala registarski broj i pozvali su policiju. Već sutra dan su došla dva inspektora u kožnim mantilima kod nas i doneli nam dve prazne plinske boce. Zahvaljivali su baki što im je na tacni predala prevarante koje su već dugo jurili i koji su mnoge ojadili.
 
i mene neki dan posetili lopovi kokosari izvukli gorivo iz traktora neki 30.l a u drugom nije bilo dovoljno za njih da izvuku crijevom jer je bijo skoro prazan nezadovoljni kolicinom ponijeli su i cepove od rezervara usli u garazu gdje su kombaji u jednom nije bilo mozda neki 10-15.l to su izvukli a u drugom nisu mogli cep da odvrnu. srecom nisu ulazili u dvoriste tu bi se zadovoljili kolicinom
juce nalazim cepove od rezervara bacene u dvoriste izgleda nisu im odgovarali
 
Da bi se zaustavila kradja, po mom misljenju treba da bude zakon kad udjes u moj posed( dvoriste njivu, itd.) mogu da te ubijem i da neodgovaram. Samo tako se moze malo zaustaviti kradja.
 
Da bi se zaustavila kradja, po mom misljenju treba da bude zakon kad udjes u moj posed( dvoriste njivu, itd.) mogu da te ubijem i da neodgovaram. Samo tako se moze malo zaustaviti kradja.
Pa to nije loše i ako nisi dobar sa komšijom, zoveš ga na kafu kao da se pomirite i Duuuu po komšiji.
 
e, kad bi tako moglo alaj bi se ocistila ova zemlja od lopova i kriminalaca
 
Nazad
Vrh