Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

ahaha uglavnom meni je ograda koja deli sa komsijom koji je u ch,je jedna strana tog boksa za kera,i boks se ne vidi od nje,samo susara..a posto mora da preskoci tu ogradu da dodje do susare odmah uskace u boks kod kera,e tu ga je naj.....i da uhvatim nekoga da je krenuo da krade sigurno cu pustiti da ga podere koliko moze....a kod nas su vec poceli obijati susare,u susednim selima bar 6-7...
 
U SAD je zakon veoma rigorozan oko lopova i kradja.Npr. lopov koji udje u tudji posed vlasnik moze da ga ubije,zato se u SAD ne krade kao sto je to slucaj kod nas.
:osmeh:
 
Dukej ako ti nije teško postavi link gde ima tih senzora. Nešto se ne sećam da sam nailazio na takve pa da ne lutam po netu..... Inače moji su na 220v ali ovi na 12v mi se više svidjaju.

Ja sam to tražio za komšiju pre oko dve godine i više nemam linkove. Ali lako ćeš to pronaći preko Google-a, kucaj samo "digitalni senzor za alarm"...
 
Kod mene komsija prije tri godine ubijo u svome dvoristu lopova zateko ga u 3.h ujutru da mu krade auto srecom sto je usto na pijacu pa ga vidijo inace ode auto tu je doslo do okrsaja i ovaj ga ubije i ostavi pored kuce u njivi ode na pijacu kad se vratijo prijavijo polici malo ga vozali do stanice prenocijo u zatvoru pa su mu sudili dobijo godinu dana uslovno i par hiljada eura kazne ni dana zatvora posle toga kod mene u selo ne ulaze lopovi.
Pre neki dan ukraden audi A6 u gradu a ustvari vlasnik ga osiguro kasko i trebo da naplati 33000.km kada su ga malo ispitivali provale da tu nesto nestima nije imo kod sebe kljuceve od auta on sa jos jednim u dogovoru da mu ukrade auto i naplati kasko medju vremenom su auto na jednom otpadu isjekli na dijelove auto je pronadjeno i on prizno za prevaru osiguranja sad mu slijedi krivicna prijava i osto je bez auta sam ga sebi unistijo.
 
img20121201143631.jpg


Evo sta napravise... isekose daske na kotobanje sekirom i pustili da iscuri, potom natovarili krupnije klipove... i da, isekose i zicu :(
 
Кукурузи ће сад мало отићи у заборав, долази период крађе меса из пушница. Не пада снег да покрије брег..
 
Moja komšinica malo starija žena živi sama u četvrtak izašla da prošeta posle slagalice u 7 i 20 i vratila se posle sat vremena a kuća obijena sve prevrnuto čak su joj i aspirator iz zida izvalili katastrofa
 
Па како и да неће красти кад народне милције нема ни за лека. Ево моје село Голубинци од 5-6 хиљада житеља а ниједног полицајца у селу. Кад се нешто деси, док они допузају из Пазове, лопови већ одмаглили бог-зна-где..
 
Зна се решење, само се кловнови боје да га озваниче јер су и они лопови .. а и највише воле да продају туђе :osmeh: ( забрањен неовлашћен пролаз, на нарушиоце пуцам , на рањене пуцам поново :osmeh: )

th
 
U Nemačkoj je to lepo rešeno.Koga zatekneš na svom posedu osoliš ga.Ako je na mestu preminuo pozove se služba koja dođe,pokupi provalnika i zdravo đaci.Ne odgovaraš nikome i niko te ne tereti ni za šta.Ovde će još malo biti da ćeš na sopstvenom imanju morati da pomažeš provalniku da slučajno ne ugane nogu ili ruku pa da još odgovaraš za posledice.
 
E 'bem ti nasu i drzavu i zakone kad lopov ima vise prava nego posten covek. A da bar policija radi svoj posao. Kod nas su pre dve godine preko puta policijske stanice ukrali bronzanu bistu koja je teska bar 50-60kg ako ne i vise, bakarne oluke sa zvonika a kasnije su se i sprdali sa njima i otkinuli im tablicu sa sluzbenih kola dok su oni spavali unutra. Ko nas cuva i dobri smo :osmeh:
 
Pored sušenog mesa krenula je i krađa akumulatora, tako da ćamo verovatno morati ugrađivati alarm i na traktore.
 
Odem juce do njive gde mi je koliba da malo obidjem i imao sam sta da zateknem:
img20130103111400.jpg
img20130103111407.jpg
img20130103111415.jpg


Obili vrata(nije prvi put) samo sto su ih sad odneli i pokupili jos neke stvarcice od metala, sekira, racva od cevi za polevanje i neki stopli i sve upalili, krevet i neka odela
 
Nazad
Vrh