Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Pre neki dan opet ovrli 9 jutara soje jednom kolegi iz Srbobrana a danas čujem od jednog prijatelja da su jednog oladili u kukuruzima dal lopova ili vlasnika to neznam, ako čujem nešto više napisaću.
 
Kod ns su poceli da kradu od sljiva pa breskve pa nektarine pa grozdje i sad jabuke. Hvatali lopove prijavljivali policiji, ali dodju drugi.
komsiji obrali 800kg. jabuka pre 5 dana. U nedelju uhvacen lopov sa dzakovima bere sve iz reda 20din. za industriju prodavao.
Dobio je batine bila policija priznao je sve i danas cujem uhvacen u susednom selu opet brao jabuke!
 
Dobio je batine bila policija priznao je sve i danas cujem uhvacen u susednom selu opet brao jabuke!

Ovo je tipičan primer loše kaznene politike. Mi nismo društvo za ljudska prava, slobodu kretanja, mišljenja... Nama treba jedna prava totalitarna gvozdena pesnica sa drakonskim kažnjavanjem.
Koga osude drugi put za isto (ne)delo - duplirati mu kaznu, treći put duplo u odnosu na prethodnu i tako po eksponencijalnoj funkciji od novčane kazne, preko par meseci ćorke do doživotne robije, ako treba, i to sa teškim radom. Za nepopravljive kriminalce nema mesta u civilizaciji, to su "đavoli" a ne ljudi. Zatvor je jedino mesto za takve.
Znao sam i ja jednog takvog. Večita pijanica, nasilnik i propalica. Tukli su ga policajci, hapšen ko zna koliko puta, dosije mu je bio deblji nego Al Kaponetov - krađe, provale, tuče, nasilje u porodici, nedolično ponašanje... Nema štas nije radio i nema šta mu nisu radili - ušao đavo u njega i na kraju je ostavio Svet na miru udavivši se u močvari.
 
Poslednja izmena:
Ove godine su mi na 2 njive posekli kukuruz na uvratinama, nekoliko desetina kvadrata. Nije mnogo, kad se uporedi s proteklim godinama, kad su masovno krali klipove, izaberu njive gde je pored strnjika ili suncokret istanjiran i polako, 4-5 korena uzmu, 1-2 ostave pa sve tako.
 
Malo pre otišo sa bratom u vikendicu ili kako mi volimo da kažemo u lovačku kolbu kupili smo je letos ortački da imamo za lov celo leto smo je renovrali kad smo malo pre stigli vrata u prizemlju otvorena odnešen šporet smederevac sa sprata odnešena peć kraljica tragova nikkakvih nema celu noć padala kiša
 
Ovo je tipičan primer loše kaznene politike. Mi nismo društvo za ljudska prava, slobodu kretanja, mišljenja... Nama treba jedna prava totalitarna gvozdena pesnica sa drakonskim kažnjavanjem.
Koga osude drugi put za isto (ne)delo - duplirati mu kaznu, treći put duplo u odnosu na prethodnu i tako po eksponencijalnoj funkciji od novčane kazne, preko par meseci ćorke do doživotne robije, ako treba, i to sa teškim radom. Za nepopravljive kriminalce nema mesta u civilizaciji, to su "đavoli" a ne ljudi. Zatvor je jedino mesto za takve.
Крле потпуно си у праву. Чуо сам да полиција не хвата лопове који украду до 15.000 динара. Мислим ако се настави овако лоша казнена политика да ће народ узети власт (ч. тољагу) у своје руке и онда лоповима неће помоћи нит полиција нит земаљски судија, а Онај Судија горе неће поготово.
 
Па не заносите се у капитализму је и безбедност роба која се плаћа .. за "елиту" већина о државаном трошку за остале само уз доплату ...

А ако ће да маштамо нисмо ми ни друштво у коме има пара за затворе :osmeh: .. али не очајавајте има решења прочитајте мој потпис .. жртвоваћу се да будем управник хе хе :ppozdrav:
 
Komsija namerno pustio krave i ovce u moj vinograd i svo lisce, i grancica jedan deo mi pojele ::lose:: tako da ne znam sta da radim, da spavam i dezuram sa puskom pored njive i vinograda??
 
Zivotinja je najmanje kriva. Kriv je onaj ko je pustio u vinograd i njega treba kazniti.
 
Sada gledam na vestima da je Selaković najavi smanjenje praga od 15000 din, razlog jako je visok i lopovi slobodno kradu do tog iznosa.
 
slazem se da je zivotinja najmanje kriva ali ako napadne njega nazalost moze on vise da odg nego sam taj komisija...ali kad on njemu stetu napravi nece mu vise nikad pasti tako nesto na pamet da radi...
 
Nazad
Vrh