Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Evo kako se krade kod mene u selu naveliko,ovo je samo kap u moru svih slučajeva. Malo pojačajte jer je snimano sa TV




 
Nocas smo imali posetioce na salasu, otvorili kotobanju spolja sa sekirom i natovarili auto prikolicu kukuruza, cmanjke nama ostavili... Moram slikati kad odemo da pokupimo ono sto je iscurelo iz kotobanje. Obavestili smo miliciju. Razocaranje veliko, moram smisliti nesto ....
 
A da postaviš one alarme sa dojavom na mobilni. Postoje varijante i za mesta bez struje, tj. rade na akumulator. Ako ti salaš nije daleko možeš da iznenadiš "posetioce", a u oglasima navode da su senzori digitalni i da ne reaguju na životinje, tj. da su lažne uzbune svedene na najmanju moguću meru.

Ja nisam imao u rukama takav alarm pa da ti mogu potvrditi da je sve tako i u praksi, to sam pronašao na netu kad su mom komšiji krali kukuruze na salašu. Međutim, on je kasnije iznajmio čardak u selu, tako da nije ni uzeo alarm.
 
Ne znam sta da kazem, moramo nesto smisliti... Dukej hvala Vam za ideju, razmislicu i o tome.... :osmeh:
 
Ljudi, sta da vam kazem, sem da apsolutno vas razumem. ::jako_besan:: Meni su pre deset dana, u dva navrata dolazili. Po drugi put odneli akumulatore, a za prvi put vec pisao.. Metak u cev i pamet u glavu..
 
mzupunski prijatelju nabavis 2 pitbula odgojis ih kako valja i pustis na salasu....oni koga dohvate nece umaci sigurno...ja imam amercikog staforda,i napravio sam mu boks pored susare za meso..tu ako neko pokusa da upadne nece da ga bude:osmeh:
 
Eeeee,kada ja pricam da je Vlad Cepes zvani Drakul bio veliki covek i vladar malo ko se slaze,svi misle na filmove i druge gluposti koje su culi.Dobro bi nam dosao sada..
 
Ne znam koliko je pametno metak u cev
ubijes skota i odes na robiju..
razumem da vam je tesko kad vidite kradju..ali
ja sam bio u prilici da pucam na lopove srecom sto sam im pucao povise glave krali mi naftu 93 u onoj bedi i nemastini..
ispricam drugu koji je inspektor i on mi kaze da bih za takvo ubistvo dobio 3 godine minimum.jeste skupa nafta al 3 godine su tri godine,sad imam kavkavskog ovcara..ni postar do sanduceta na kapiji ne svraca vise..
 
A da postaviš one alarme sa dojavom na mobilni. Postoje varijante i za mesta bez struje, tj. rade na akumulator. Ako ti salaš nije daleko možeš da iznenadiš "posetioce", a u oglasima navode da su senzori digitalni i da ne reaguju na životinje, tj. da su lažne uzbune svedene na najmanju moguću meru.
Dukej ako ti nije teško postavi link gde ima tih senzora. Nešto se ne sećam da sam nailazio na takve pa da ne lutam po netu..... Inače moji su na 220v ali ovi na 12v mi se više svidjaju.
 
nema se tu sta placati,ako je vec toliko naopako neka me tuzi ako sme,bar cu znati ko je,a nemoram bar robijati...a ovako em ce ga da pojedu pola i nece mu pasti na pamet nikad vise da svrati a znacu i ko je,pa je lako sacekati u mraku i bejzbolku pa on neka dokazuje ko je sa 10 polomljenih kostiju...
 
Ako je jasno okacena tabla, upozorenje za psa, i lopov udje, i pas ga malo dokaci(ali samo pas), mislim da nema nikakva prava da tuzi gazdu i da se prenemaze, ali nisam siguran.
 
Може да се вади да није долазио "с улице" па није видо таблу :haha:
 
A ako su jedina vrata bas ta sa ulice, gde je i tabla? Da bi usao sa druge strane, treba da preskoci zid ili ogradu od 2,5m.
 
žalosno je šta se dešava ali kao prvo zakon štiti lopove jer do 15000.00 din.hema krivičnog gonjenja po službenoj dužnosti to znači čak i da ga usnimiš kamerom da se on čak i pedstavi da da i broj licne karte i matični broj opet ništa po službenoj dužnosti jedino preostaje da ga lično tužiš što na kraju izađe mnoooooogo više od same štete koju je načinio jedino rešenje je zakon kao u teksasu PRIVATNI POSED pa ako ga navataš ili ti ili pit bul ,staford ili bilo koja druga rasa :haha:nema kome da se žali pa bi dooobro razmislili hoće li upasti u tuđi posed:sta:
 
па ајде предлог закона ;d} .. то би увек подржао .. исто ти је и кад ти бандит упадне у стан .. мора да има митраљез у руци метак у цеви да би мого да га нафилујеш оловом ...
 
Posle pucanja kod mene na salasu nabavio sam dva nemacka ovcara i stalno su pusteni, napadnu cak i mene ako im se ne javim a odazivaju se samo na glasove moje porodice. Ujeli su sigurno njih 10-ak koji su preskocili a cuo sam kasnije kako su se zalili po selu.
 
Nazad
Vrh