Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Ma kakav pravni osnov je potreban!!!!
Agencija je registrovana (kako i šta ne znam nit me interesuje) ko ima para da ih unajmi oni čuvaju i kraj.
Nema šta država da se meša ,ako već nisu u stanju da oni čuvaju red onda će mo mi sami da se organizujemo.
Šta mislite kako se završi kada privatni agent uhvati nekog u akciji? Jel može neko da dokaže da su ih baš oni ispeglal?
Opustite se organizujte se za sledeću godinu i mirno spavajte.
E sada koliko su efikasni u velikom ataru ne znam ali vidim da se gajgeri ne motaju svuda.
Još jedna dobra stvar ima telefon gde možeš prijaviti sumnjiva dešavanja tako je pre neki dan jedan lokalni Rom (jedan od retkih poštenih) zamalo nagrabusio kada je posle berbe čoveka kod koga radi sakupljao kukuruze. Gazda koji je potvrdio da mu je dozvolio je ukoren i zaprećeno mu je ako hoće da mu da neka ide da skuplja pa nek mu nosi kući.
Neće u ataru da vide nikog ko se ne bavi poljoprivredom.
 
Čekaj, ko je unajmio to privatno obezbeđenje? Opština? Mesna zajednica? Udruženje poljoprivrednika formalno ili neformalno...
 
Dva privatnika iz sela i uključila se MZ iz sopstvenih izvora.
Posle zahteva da budu tu i u novembru složili smo se svi da damo 1000 din po kućnom broju zbog nedostatka novca u MZ.
 
Meni su večeras ukrali bicikl ispred prodavnice. U radnji sam bio bukvalno 3-4 minuta, i za to vreme su ga maznuli.

Bicikl nije mnogo vredan, al' mi je jako žao (a i jako sam besan) jer je kod mene već 30 godina. Kupljen mi je još dok sam bio u OŠ, ja sam ga izabrao, mislim da još uvek imam negde i garantni list od njega. To je onaj starinski Rogov bicikl, sa kvalitetom materijala od kog je napravljen, kakvom ovi moderni bickli ne mogu ni da prismrde. Ove godine sam gotovo svakodnevno obilazio atar na njemu...
 
Ima jedna zgodna prica iz naseg sela,kako je covek prepoznao biciklo,i sacekao coveka ipred prodavnice,on ga odveo do onog ko je njemu prodao,lokalni vulkanizer primio biciklu u dug od nekog coveka u vrednost 20-30e vulkanizer odveo do doticnoga,kaze on coveku oni se malo napili i iz sale uzeli biciklo............i nikom nista....i na kraju se ispostavi da je to specijalni sportki bicikl koji je covek kupovao na delove da manje izadje a iovako ga gostao 800e...
a bilo je prica posle da se cornisu bicikli iz NS Bg itd kako bi kasnije mogli prodati u Su da nema tragova tj da se ne pojavi niko da trazi nazad...
 
Čuo sam da je više biciklova ukradeno sinoć, tako da isključujem da se neko zeznuo i pokupio moj bicikl.
 
Videli lopovi da obilazite atar na biciklama pa vam doskocili, najverovatnije ocekuju da cete manje obilaziti cetvorotockasima zbog cene goriva a i pre ce da cuju cetvorotockasa ili motor dok su u njivi i kradu nego li biciklu
 
Danas sam cuo neverovatnu pricu o nacinu kradje suncokreta.Lopovi usred cuncokretista ,rasirili veliku najlonsku ponjavu i uz pomoc bicikla ovrsili na vise oaza u njivi.Verovatno okrenuli biciklo i okretali zadnji tocak.Posle pokupili u dzakove i uvece transport.Pre vise godina krunio sam jednu parcelu blizu sela, gde sam naisao na rucni krunjac i obran i okrunjen kukuruz nisam verovao svojim ocima napominjem da sam krunio usluzno a bio je februar mesec cele cime su braca krunila usred njive da niko nije znao i nikad ih nisu ni uhvatili
 
Ja svratio juce kod komsije, i kaze mi da su mu ukrali tele. Moja kuca je na cosku, njegova pored, i lopovi su tele prebacili preko ograde od 1,5 m izmednu moje i njegove baste, pa onda preko mog zida. Moj zid jje srusen, ima oko 1,5-1,6 metara, ali niko nista nije cuo... Sve se to desilo oko 3 popodne!

- - - - - - - - - -

Inace, istom tom coveku su odneli lanac lubenica za jednu noc! :sta:
 
kolega ja sam za američki zakon.

pa ovo prelazi sve granice ukrasti tele usred dana.

koja hrabrost ..
 
Gradska vesala,5 njih za primer koji prvi natrcu na neku klopku i malo bi se momci smirili,kazu stari da su u subotici cini mi se nekih davnih godina kad nisu mogli izaci na kraj lopovluku upravo to odradili i tek posle toga se smirilo.
 
Za krađe primenjivati šerijatski zakon:
Za sitnu krađu odsecanje šake
Za malo krupniju ide ruka do lakta
Pa da vidimo ko će onda da krade! Ne boji se svaka šuša boga, nego batina.
 
Danas sam cuo neverovatnu pricu o nacinu kradje suncokreta.Lopovi usred cuncokretista ,rasirili veliku najlonsku ponjavu i uz pomoc bicikla ovrsili na vise oaza u njivi.Verovatno okrenuli biciklo i okretali zadnji tocak.Posle pokupili u dzakove i uvece transport.Pre vise godina krunio sam jednu parcelu blizu sela, gde sam naisao na rucni krunjac i obran i okrunjen kukuruz nisam verovao svojim ocima napominjem da sam krunio usluzno a bio je februar mesec cele cime su braca krunila usred njive da niko nije znao i nikad ih nisu ni uhvatili
Komsija,meni su ove godine iza Poljanice na njivi posekli 12 redova suncokreta na nekih 300m duzine,samo glave i izneli ga sa njive tako da ne izgaze ostatak njive.Bas su bili pazljivi.Na Poljanici obijena zadruzna vagarska kucica,ukradena dva vlagomera i set za odredjivanje hektolitarske tezine.Vesala i nasred centra po mogucstvu ih za ja.a kaciti da vise.
 
Meni malo kraduckali kukuruz, nije strašno, ali su se malko za****li, otpala im tablica od auta u njivi.
 
Пази да нису можда подметнули таблицу да траг заварају. :osmeh:
 
Gradska vesala,5 njih za primer koji prvi natrcu na neku klopku i malo bi se momci smirili,kazu stari da su u subotici cini mi se nekih davnih godina kad nisu mogli izaci na kraj lopovluku upravo to odradili i tek posle toga se smirilo.

U Kikindi su sredinom devetnaestog veka, prema pisanim izvorima, robijaši - zlodeji(lopovi) bili redovno izvođeni nedeljom na trg, postavljani na namenski podignuta javna šibališta i šibani bikačama na očigled prolaznika.

U istoj knjizi piše da je bilo tada baš puno zlodeja, ali i suša i poplava, obezzemljavanja siromašnih seljaka zarad prekomernog bogaćenja tadašnjih zemljoposednika i čivutskih trgovaca uz pomoć raznoraznih mućki, a sve u dosluhu sa lokalnim činovništvom. Sve su to izmislili i davno pre nas.

- - - - - - - - - -

Meni malo kraduckali kukuruz, nije strašno, ali su se malko za****li, otpala im tablica od auta u njivi.

:bravo:E to se zove sreća u nesreći.
 
Nazad
Vrh