Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

kad krenem u obilazak i kad primetim konjski izmet vec mi je dosta ,kraduckaju-kraduckaju kad svane nigde zive duse a kukuruza sve manje
 
Danas sam posle dugo očekivane kišice išao da spremim za setvu lucerke, pa odmah i da podrljam ranije uzorana strništa i mogu vam reći da sam video naftaše kako patroliraju različitim džipovima oko opreme koju su razvukli po njivama sad dok traju ta geo-fizička ispitivanja. Malo su zastali da me provere da li pazim na njihove kablove, pa smo kratko i porazgovarali.
Nabacio sam im u šali da se ne bojim za svoj kukuruz dok je njihova oprema tu sa sve olovnim akumulatorima, a oni su mi rekli da mirno spavam jer oni danonoćno patroliraju u različitim vozilima, različitim maršrutama i u nepravilnim vremenskim razmacima i da nema ko tu šta da traži.
Prošle godine su mi lopovi odneli više nego što su mi ove godine naftaši pogazili s tim da lopovi nisu platili odštetu, a ovi kažu da hoće.
 
nasa mesna zajednica je angazovala privatnu agenciju za zastitu,24 casovni nadzor u 3 smene,cena je evro po hektaru mesecno samo za kukuruz,uljmanski rit gde su velike table oko 4000 hektara ne cuvaju dok ostali deo od oko 4000 hektara od cega je kukuruz 2500 hektara cuvaju,kod nas je kukuruz u solidnom a negde i odlicnom stanju
 
Noćas su mom prijatelju u Srbobranskom ataru na državnoj zemlji ovrli 50 kj soje a ko su počinioci čućemo ako ih uhvate ali ovo sad postaje strašno i večeras se organizuje sastanak poljopriovrednika u prostorijama mesne zajednice Srbobran u 20 sati gde će biti prisutni kako čujem poljočuvari i predsedik opštine. Da čoveku nisu pokrali soju niko se nebi setio da se organizuje ovakav skup da bi se tom lopovluku stalo na kraj.Ovo više nije kraduckanje ovo je teški kriminal i dok nekog ne olade na njivi neće se manuti ćorava posla.
 
peeeeeedeeeeeseeeeet jutara ??????????? strašno! To je već organizovani kriminal . Za tako skupe kradje , možda bi se isplatilo plaćati neke agencije sa satelitskim nadziranjem ?
 
Bio na sastanku i organizovali su Srbobranci patrole koji će sa poljočuvarima patrolirati atarom.Sutra veče i kod nas isto sastanak i u Nadalju.

Da dodam da su još jednu njivu usput ovrli od 2-3 kj informacija od ljudi na skupu.
 
Poslednja izmena:
Sale pedeset jutara pa to mora biti organizovano nekoliko kombajna i traktora za kratko vreme dok nepadne rosa pa to ko avionima da su išli il se zamerio sa pola sela pa se ovi organizovali
 
I jeste organizovano, čovek je trebao sutra da vrše tu soju al su lopovi bili brži i noću su to odradili pošto rose i nema veliko a verovatno su sa dva kombaja modernija uleteli sa hederima od 5,5-6 metara pošto su hvatali po 11 redi na 50 cm razmaka i malo su propuštali po red dva i višlje pokosili.Inače koliko znam čovek je ok i neverujem da se ikom zamerio pošto je ozbiljan poljoprivrednik a stradala je još jedna njiva usput od 2-3 kj od neke žene iz Srbobrana.
 
nasa mesna zajednica je angazovala privatnu agenciju za zastitu,24 casovni nadzor u 3 smene,cena je evro po hektaru mesecno samo za kukuruz,uljmanski rit gde su velike table oko 4000 hektara ne cuvaju dok ostali deo od oko 4000 hektara od cega je kukuruz 2500 hektara cuvaju,kod nas je kukuruz u solidnom a negde i odlicnom stanju
I kod nas neka privatna agencija patrolira selom i van njega u 3 smene.Cenu ne znam ali kako pričaju 200000 din mesečno.
 
kod nas se ništa ne dešava u tom pravcu u selu imamo zaposlenog poljočuvara koji nezna naći busen na oranju pa će se krast nemilice.
i ja sam popio štetu petak 23 noć maznuli mi slap 800 sa bunara mamicu im lopovsku a kolegi 40 cevi sa 322 izraelkama.
ako neko čuje da se prodaje nekjavi na pp.
ja sve kupujem ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Noćas su mom prijatelju u Srbobranskom ataru na državnoj zemlji ovrli 50 kj soje a ko su počinioci čućemo ako ih uhvate ali ovo sad postaje strašno i večeras se organizuje sastanak poljopriovrednika u prostorijama mesne zajednice Srbobran u 20 sati gde će biti prisutni kako čujem poljočuvari i predsedik opštine. Da čoveku nisu pokrali soju niko se nebi setio da se organizuje ovakav skup da bi se tom lopovluku stalo na kraj.Ovo više nije kraduckanje ovo je teški kriminal i dok nekog ne olade na njivi neće se manuti ćorava posla.
Neki su pokupovali tu tesku mehanizaciju, pa moraju nekako da je uposle da bi im se isplatila
 
Znaci ako su krali soju krenuce da kradu i kukuruz.
Kod mene kraduckaju po bastama posto jedino tamo i ima nesto da se ukrade, meni malo krali paradajz ali nista strasno, najverovatnije su i papriku ali ja imam taman za zimnicu i jedno i drugo, muka je sto su komsijama koji sade bas malu kolicinu pa je i to slabo rosilo pokrali maltene svu papriku i paradajz a policiju normalno bas briga.
 
vala brate preterase vise,meni samo nije jasno koja je to smelost,drskost ili kako vec da nazovem..Ovo treba likvidirati na licu msta za nauk za ubuduce,jedino tako ...dok jedan ne plati ostali se nece opametiti..........
 
Kod nas nocas oko jedan sat pretukli poljocuvara,zavrsio u Pancevo u bolnicu!Kod nas se krade da je to strasno!
 
Nazad
Vrh