Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Kod nas ima poljocuvara ali se i dalje krade kao do ovih godina,isti djavo,njih dvoje ne mogu ceo atar da cuvaju!
 
Ima i toga,u nasu drzavu u nista da ne budes siguran,lopovi na sve strane,pocev od ovih gore,koji nemaju granice!
 
Kod nas ima ih i sa konjima i sa autima. Ali ovi sa autima idu nocu i ugase svetla i nemoze ih niko naci. Pre neki dan sam cuo od cuvara u firmi koju celo selo zove "imanje" da su ih vijali sa belarus-om pa su pozvali pojacanje u medjuvremenu ovi su pobegli i ceo atar su pretrazili i nisu ih nasli.
 
negde poljo cuvare cuvaju veliki parcele (posto dobijaju dodatno platu) a pustaju u sitne parcele da ovi "skupjaju " ali ovi samo to skupjaju sto stoji ( ovi i ne diraju veliki parcele )kao da imaju dogovor tamo nesmes a tamo smes
 
Pre neko vece ako si bio u centru uhvatili su njih 4 ili 5 sa automobilima i autoprikolicama puni drva, i sproveli ih za Pancevo sa policiskom pratnjom, a i juce su uhvatili opet dvoje i opet ih odveli za Pancevo. . . cujem da nije bilo samo njih dvoje u pritvoru. . . vec njih nekoliko.....


A kad će ovi vaši pančevački policajci da se promuvaju malo i ovuda po severnom banatu?
Šalim se. Drago mi je uvek kada čujem da su nekoga ukebali. Ja sam trpeo štete od lopova na njivama, a bojim se i za ovu godinu.
I kod nas čujem da organizuju noćne zasede u cilju sprečavanja poljskih krađa. Ja ih nisam video nikada iako mi se često dešava da zanoćim u ataru, ali kažu mi ljudi kojima verujem da su viđali policajce noću i da su ih čak i zaustavljali i proveravali gepek kad idu putničkim autom. ::svaka cast::

To sam već rekao na temi o spaljivanju ostataka, ali stoji i za ovo. Kad bi se samo poljočuvarske službe prietplatile na Google Earth uživo, mogli bi i sa dvoje ljudi da kontrolišu velike površine uz pomoć satelitskog video nadzora.
 
Ipak treba jos nekoliko ljudi da bi pohvatali i proverili one koji su snimljeni, da li su isli u kradju ili u svaleranje. :osmeh:
 
po meni nema tu mnogo posla u polju pa zna se ko u selu nema zemlje a ima kukuruza policija bi češće trebala da ih posećuje baš u breme berbe i da ih sačekuje ispred kuće pa da ih navata na sa kukuruzom pa u "ćorku" pa dovoljno je to što svi cigani imaju konje i špeditere a nemaju zemlje a za šta i onda trbaju nego za krađu mislim da policija to može da spreči samo da hoće
 
Kod mene u selu je imala jedna ekipa koja ode u velike parcele i pogazi kukuruz u krugove(sad u ovo vreme) pa posle vrse ode i obere to parce koje kombajni nemogu da pokupe.Tako su radili dok ih nisu provalili a kad su ih uhvatiliiiiiiiiii...........
 
pa dovoljno je to što svi cigani imaju konje i špeditere a nemaju zemlje a za šta i onda trbaju nego za krađu mislim da policija to može da spreči samo da hoće

Pa, za gvoždže, brate! Za staro gvoždže i za svega po malo... Danas iz Kikinde u predvečerje pošlo dvoje špeditera nekuda prema BVS. Pretpostavljam da seku zelen tulaj sa klipom za konje.

Ipak treba jos nekoliko ljudi da bi pohvatali i proverili one koji su snimljeni, da li su isli u kradju ili u svaleranje. :osmeh:

Trebalo je da napišem u svom prethodnom postu:"sa dvoje ljudi na terenu", a ne sa dvoje ljudi kako sam napisao. Tako bi sigurno mogli da kontrolišu ceo atar sa ekipom od troje ljudi u jednoj smeni - dvoje na terenu, a jedan pred ekranom.
 
Popodne-predvece kad sam isao da obidjem neke njive naletim na poljocuvare i oni kazu da ce biti jako gusto,njih 2 a lopovi idu u grupama,bar njih 4-5,i sta ovi da rade,mogu samo da se sklone a vec su imali pretnje.Nas atar ima 13000 ha i teoretski je nemoguce da ga 2 coveka sacuvaju bez pomoci seljaka.
 
Kod nas je juce izglasana odluka da na svakom izlazu iz sela prema ataru dezura po jedan cuvar u smeni.
 
Neke uređene države, takođe bivše komunističke imaju po selima ruralnu policiju kao što u gradovima imaju gradsku ili kako ih mi zovemo komunalnu policiju. Ta njihova ruralna policija ima džipove i sav neophodan "escajg"(komunikaciju, foto/video aparaturu, palice i naoružanje) i naravno i sva ovlašćenja da održavaju red na selu i oko njega.

- - - - - - - - - -

Sad nešto razmišljam(neće valjati kad ja počnem da razmišljam)... Proletos na protestima(na kojima ja nisam učestvovao) neki od vođa pobune uspeli su da stupe u kontakt sa tadašnjim i sadašnjim ministrom policije i tada je bio raspoložen da izađe poljoprivrednicima u susret, pa pustio onih sto traktora u beograd, pa ono "druženje" ispred palate Srbija... Možda je čovek i sada, posle izbora, sa mesta premijera takođe raspoložen da sasluša probleme poljoprivrednika.
Kako bi bilo da sada vođe udruženja na čelu sa onima koji su tada stupili u kontakt sa njim, da pokušaju da izdejstvuju formiranje ruralne policije. Oko izmena zakonskih ovlašćenja i prenosa nadležnosti za ta pitanja verujem da neće biti problema pošto je isti čovek i predsednik vlade, a vlada daje predlog skupštini za izmene i dopune zakona.
Ako već ne može da proglasi elementarnu nepogodu, neka nam pomogne da se makar ono malo koliko je rodilo sačuva od nasrtaja lopova. Ako ne uspemo za ovu godinu, ono makar za u buduće jer stvar je jasna. Cene osnovnih namirnica na globalnom nivou imaju tendenciju rasta, a nezaposlenost kod nas iz dana u dan raste. To su idealni uslovi za rast kriminaliteta na svim nivoima, te ako se lopovluk bude tolerisao poprimiće kataklizmičke razmere, a od toga će štete imati svi, pa i državni budžet će trpeti.

Razmislite svi o ovome, možda i ludi Krlemrle može nekad nešto pametno da lupi.
 
Najnovije vesti iz Kikinde:

Opštinsko veće je uputilo na usvajanje skupštini opštine Kikinda predlog o zabrani sakupljanja žetvenih ostataka tzv. pabirčenja do 1. decembra 2012. kao i predlog o povećanju kazni za poljsku krađu uhvaćenima na delu sa 2500 na 5000 dinara. Kako kaže Imre Kabok, član opštinskog veća cilj prvog predloga je olakšavanje posla poljočuvarima(dakle nema šuša šta da traži ni u obranoj njivi) jer lopovi najčešće koriste pabirčenje kao izgovor kada ih uhvate u krađi, a glavni motiv za povećanje novčanih kazni nije naplata kazni već oduvraćanje.
Pošto ja lično sumnjam da će faktor oduvraćanja delovati na notorni šljam koji se u glavnom i bavi takvim krađama, živo me zanima kako će to ići sa naplatom tih kazni kod onih koji imaju status socijalnog slučaja. Da li će dobiti obustavu na socijalnu pomoć u iznosu kazne ili će im pleniti konje i kola?
U svakom slučaju, daj Bože da predlog bude usvojen. Nešto mi se čini da će ova tema ujediniti vlast i opoziciju.:ppozdrav:
 
Pošto ja lično sumnjam da će faktor oduvraćanja delovati na notorni šljam koji se u glavnom i bavi takvim krađama, živo me zanima kako će to ići sa naplatom tih kazni kod onih koji imaju status socijalnog slučaja. Da li će dobiti obustavu na socijalnu pomoć u iznosu kazne ili će im pleniti konje i kola?
Prodace 200-300 kg kukuruza pa ce platiti kaznu. Ne verujem da ce im stavljati hipoteku na konja. :osmeh:
Salim se. Cuo sam za ovaj predlog i podrzavam. Kad se sve u ataru obere i ovrse onda neka idu pa neka pabirce sve sto ostane.
 
Nazad
Vrh