Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Све је у овој теми мање-више јасно. Полиција толерише "ситне" лоповлуке. То што је ситно за њих, за сељака је огромно богатство јер живи од тога, прехрањује породицу. Пошто се у плавце човек не може поуздати, једино решење је "у се и у своје кљусе", као што рече колега у неком посту. Патроле и стражарити. Не ићи без бејзбол палице јер су лопови веома агресивни, једном кад им поломиш лоповске руке неће више. Но време је на њиховој страни, јер човек не зна кад ће му лупеж доћи. Сељак уморан од посла једва лека да легне на кревет ноћу а не да патролира или стражари..
 
Baš tako, nikad praznih ruku ne ići na njivu.
Ja idem sa svoja dva psa i drškom od sjekire ,budem sutra uslikao da vidite.
Pa samo da nekoga zateknem sad da mi diru kukuruz,ima daa ga nema
 
Kod nas je opet sverc ilegalaca kroz atar pa vise ne znas ko su ilegalci,ko krade,a ko su ljudi seljaci...
A kako red nalaze nigde ne idem praznih ruku.
 
Све је у овој теми мање-више јасно. Полиција толерише "ситне" лоповлуке. То што је ситно за њих, за сељака је огромно богатство јер живи од тога, прехрањује породицу. Пошто се у плавце човек не може поуздати, једино решење је "у се и у своје кљусе", као што рече колега у неком посту. Патроле и стражарити. Не ићи без бејзбол палице јер су лопови веома агресивни, једном кад им поломиш лоповске руке неће више. Но време је на њиховој страни, јер човек не зна кад ће му лупеж доћи. Сељак уморан од посла једва лека да легне на кревет ноћу а не да патролира или стражари..
Kakva palica, kakvi bakraci _ ja idem sa kalibrom opsega od 7,62 do 9mm.
 
jao radovane crni radovane :haha: jes dobra fora al treba imati mu... ali ona sto kod mene zovu cobanica za stoku bi valjala
 
nesto mi sazeta ta optuznica,a i sve palo na dvojicu samo?

Pre neko vece ako si bio u centru uhvatili su njih 4 ili 5 sa automobilima i autoprikolicama puni drva, i sproveli ih za Pancevo sa policiskom pratnjom, a i juce su uhvatili opet dvoje i opet ih odveli za Pancevo. . . cujem da nije bilo samo njih dvoje u pritvoru. . . vec njih nekoliko.....
 
Ovde kod nas ima na obodima sela ljudi koji i tove bikove, a nemaju niti zemlju niti traktore, samo konje i speditere i onda citave porodice u akciju po ataru.
 
Nazad
Vrh