Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Iz Amajlija.
Ti si iz Vrsana?
@Dule bice pistolja samo ih treba platiti. Prvo mi sjebe raspolozenje, onda moram da gubim vrijeme i idem u Bogatic po nove, utabao pola njive po mokrom ko da je slon, pa sad moram da cuvam nocu umjesto da spavam i pravi me magarcem. Ma j..... mu kevu kat tad.
@Dejane, kod nas u Bijeljini tip je opljackao agenciju za obezbjedjenje imovine.Usao u njihovo sjediste firme i odnio oko 30 oooevra, koje su oni kao cuvali za drugu firmu. Kakva reklama za agenciju, a?
 
Poslednja izmena:
Kad nam je proljetos bila berba jagoda upratimo mi dvojicu sumnjivih kako nas cekaju da se maknemo sa parcele da oni odrade posao.Kaze meni moj muz hajde ti upali auto i idi po kuma ponesi nesto stvari da oni misle da nema nikoga na imanju,lagano bez osvrtanja napusti plantazu a za jedno desetak minuta vrati se sa kumom:osmeh:

Cim sam ja zamakla oni se uvalili mm se latio drvenog kolca i jednog je uhvatio a drugi bjezajuci pravo pred nas e tu ga kum sredi i malo mu promjeni licni opis:haha:

Od tada nikad vise niko nije krenuo na plantazu bez para:haha::haha: Lijepa batina pa kad se to jos procuje nema brige:bravo:
 
Kod mene je video kamera ovaj mali, o ovaj veci je izvrsilac presude momentalno izrecene, na moju komandu.
30m1wmx.jpg
:osmeh:
 
а ха ха баш си ме насмејао:osmeh: нахрани добро камеру да порасте имаће већи зум :osmeh:
 
Jalte, kako ćemo mi ove godine kukuruz(ono malo pabiraka što će još i biti na po nekoj njivi) da sačuvamo od lopova kad mu skoči(a već je počela) cena u nebesa. Kod mene su ljudi počeli da kose kosačicama njive pod kukuruzom u lošijem stanju da baliraju za stoku. Ima lopovi da se ustreme k'o žuti mravi na one parcele što ostaju da čekaju berač, pogotovu na one među najboljima od postojećih?

Možemo li ovde svi zajedno koliko nas ima što delimo ovaj problem da izmajmunišemo nešto pametno?

Da li da tražimo zaštitu od države i njenih organa reda? Smemo li da verujemo da će država zaštititi one koji pune budžet ili će pak da "čuva socijalni mir" tolerisanjem "sitnog" lopovluka?

Hoćemo li da postupimo po onoj narodnoj: "Uzdaj se use i u svoje kljuse", pa da organizujemo narodne straže i patroliramo na smenu automobilima po ataru u grupama po četvorica? Tako nešto su povrtari već organizovali ranijih godina u mom kraju. Verujem da bi mogli i ratari sa stočarima da se udruže i brane svoje useve.

Da li neko možda ima neko treće, bolje rešenje od ovih što meni za sada padaju na pamet?

:sta:::pomoc:;
 
To ce biti ogroman problem.Kod nas su prosle godine cigani katastrofu napravili,pojedini su po 3 vagona kukuruza krunili,meni licno su oko 3 lanca odneli,znam ljude i kojima su 4 i 5 lanaca obrali.To kad sam video glatko bi ubio nekog samo da sam znao ko je,a posle kad malo bolje rezmislis za neke relativno sitne pare da upropastis i sebe i porodicu ne isplati se,bolje da nikad ne saznam ko je.Kod nas su od 1.05.uveli poljocuvarsku sluzbu,koju ja jos nisam ni jednom video u ataru a retko koji dan da nisam po njivama.Da stvar bude jos smesnija 2 poljocuvara cuvaju 13000ha.
 
Kod nas su od 1.05.uveli poljocuvarsku sluzbu,koju ja jos nisam ni jednom video u ataru a retko koji dan da nisam po njivama.Da stvar bude jos smesnija 2 poljocuvara cuvaju 13000ha.

Zato mislim da treba u krajnjem slučaju(ako policija ne preduzme nešto) uzeti stvar u svoje ruke. Tri lanca pod kukuruzom nisu sitne pare i ne kažem da treba nekoga ubiti, ali presresti ih i zateći u krađi ili sa ukradenim kukuruzom zašto da ne i tom prilikom im... recimo zgaditi pomisao da tako nešto ponove. Opet ponavljam samo u slučaju da ova nejaka država nije u stanju ili ne želi da zaštiti nas koji obavljamo legalnu delatnost i time punimo budžet.

Ne verujem da nema zakonskog okvira da policija na ulazima u naseljena mesta zaustavlja sumnjiva vozila(u glavnom špeditere) i pleni kradena dobra. Mislim da mogu da im traže ličnu karte. Ko nema na licu mesta znam da može da bude priveden. Imaju pravo da ih zadržavaju i ispituju, da traže dlaku u jajetu, samo da ih što više ometaju. Ako zakonskog okvira za tako nešto zaista nema, onda da lobiramo da se stvori taj zakonski okvir.
 
Znam da nisu sitne ali su sitne naspram onog sto moze da se desi,jer ja se bojim svoje reakcije kad bi ih video u njivu.A i ovako mrzim tu ciganiju do zla boga.
 
Znate li koji sam odgovor od organa javnog reda i mira dobio prosle godine kad su mi lopovi pokrali 50 ari suncokreta;"Ako nemozes da ga sacuvas od lopova nemoj ni da ga sejes"
 
Ja došao sa mora a ono lepe vesti . Razgradili voćnjak i odneli 100 metara žice . Sad redovno obilazim ja i rodjaci. Taj ko se zadesi sledeći i uhvatim ga leteće perje na sve strane .
A takodje mi je drug organ rekao kako imam otežavajuću okolnost pa se graničim sa drugom opštinom i ako su lopovi iz drugog sela onda on nemož ništa nego moram u drugu policiju koja ide i proverava. Malo i njega nisam zadavio . Neznam šta mi bi pa ode u policiju da prijavim .
 
@Sale

Zica ti je negde na nekom odpadu prodata kao sek. sirovina, a znas ko se tim poslovima bavi. Svaki dan se ovde kod nas deru po ulici. Dodje mi da im zaukam kasikaru u kamionce, vise su dopizdili. Voze polako i osmatraju kuce i tipuju one koje su prazne ili gazde na odmoru.
 
Momci koji u mi bili da nameste žicu a inaće je i prave . Ne mogu da veruju da je neko skinuo radi prodaje u sirovinu . Kažu da otkupljuju žicu za 10 din. po kg. A 100 metara nema 100 kg. To znači da će neko na silno naj.... za jednu crvenu kad ga uhvatim .
Grujo znam za Pećinačku opštinu kao i za ove ostale da su .... da nelajem puno . Ali ništa ti ne preostaje nego da uzmeš motku i čekaš i posle kažu manjina nisi trebao .....e biće kasno za to .
 
Nama su sa salasa pocupali zicu iz zidova to ne vredi 50 dinara a da se opet uvuce kosta jako puno,em treba moleraj....dok neko ne zavrsi mrtav nece se lopovi opametiti...
 
Pre su krali samo kukuruz po njivama,a sada su poceli da kradu i slamu.Pre neki dan odem u njivu da baliram kada pola slame pokupljno. :sjasi:
 
Sika ti si čekao a moj komšo uveče pokosio i ujutru dodje da balira a braća odnela sve i slamku preko noći. Organizacija maksimalna niko ništa nije video niko ništa nije čuo pojeo vuk magarca kako kažu kod nas a komšo trči po selu da nadje slame da ima za svoje živo.
 
Nazad
Vrh