Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Mogu samo da kazem da je batina iz raja izasla! Ako policija nemoze mene da sacuva od lopova onda nece moci ni lopove od mene!
 
Evo da osvježim ovu temu , Rusi imaju dobar izum za nas , neznam dal će biti na NS sajmu al bilo bi dobro da ga imamo za čuvanje njiva :haha:

[video=youtube_share;SNPJMk2fgJU]http://youtu.be/SNPJMk2fgJU[/video]
 
Evo sta mi neko uradio sa zicom...::jako_besan::

34s429y.jpg
 
Mogu samo da kazem da je batina iz raja izasla! Ako policija nemoze mene da sacuva od lopova onda nece moci ni lopove od mene!
У праву си, но то је кажњиво и можеш добити већу казну него лопови који су те ојадили а које си ти претходно по правди испребијао.:osmeh:
 
Gledao sam neki dokumentarac o tom zakonu u SAD-u. Statistika kaze da je povredjeno mnogo vise vlasnika nego lopova. Vlasnici su se uglavnom hvatali oruzja pospani, i bunovni, i u mraku, zbrci, strahu su mnogo cesce povredjivali sebe, svoje ukucane, nego lopove.
Inace, taj zakon je donet jos za vreme rata za nezavisnost, i jedan je od vazecih, pored npr zakona da na svom posedu mozes ubiti vojnika kralja Dzordza, ili da ako vratis odbeglog roba, zasluzujes nagradu. Nije ukinut, ali isto tako u modernoj istoriji ni u jednoj normalnoj drzavi nije ni donet, pa prema tome, ne mozemo ga ocekivati ni kod nas.
Pvi i osnovni nacin je povecati ekonomsku moc gradjana, da nemaju judi potrebe da kradu sunke, kobasic, sitan alat...Posle toga je bitno sprovoditi zakone, a tek na trecem mestu dobra preventiva, ograda, ker, brave, video nadzor...
 
@oldtimer, nasa zakonska regulativa je mnogo liberalna, po pogledu kazni, potrebno je sto striktniji zakon, jer po postojecem, lopovu koji udje u posed moras da ponudis kafu i sok da se smiluje da dodje policija, ili kada copor pasa napadne stado i ucini stetu ne smes im nista jer se odmah javljaju zeleni i stite ih, slazem se sa tobom da je osnovno povecati ekonomsku moc, u ostalom svi imaju taj cilj, ali ima i onih koji idu putem lakse im je da kradu nego da rade jer ne snose nikakve posledice, valjda smo takav narod.
 
Kod nas u RS a i kod vas u Srbiji sve nenormalno posta normalno i kontra, sad kažu bolje 10 minuta straha neko 176h mukotrpnog rada,a i zakon na strani lopova,kod mene čim policija dođe u selo nešto nestane!Kod kuma mi skoro došao mušterija u radnju gdje je vodomaterijal i tražio 2m alkatena kuma otišla van da odsiječe,kad se vraćala sudare se na vratima i on pobjegne,kumi bude sumljivo zovne kuma on na video nadzoru vidi damuje ovaj ukrao dvoja kliješta,zovne policiju oni ustanove manju materijalnu štetu a kumu pošalju kaznu da mu naljepnica da je objekat pod video nadzorom nije na adekvatno vidljivom mjestu.
 
, nasa zakonska regulativa je mnogo liberalna, po pogledu kazni,

Број џепних крађа, у последње две године, повећан за 25 одсто. Разлог што их је више него иначе, није економска криза већ благе казне, тврде криминолози.

У полицији кажу да се дешава да истог крадљивца хапсе и два, три пута недељно. Жале се на благу казнену политику.

Зоран Ковачевић из Полицијске управе Београд каже да су за последњих неколико година имали само два привођења џепароша, од више стотина ухапшених.
"Када одредимо полицијски притвор и покушамо да приведемо неког џепароша истражни судија не дозвољава привођење тако да смо приморани да га пустимо. После два три дана тог џепароша поново налазимо на истом месту, у аутобусу на истом задатку и опет га хапсимо", каже Ковачевић.

ртс.рс
 
Da nije tužno, bilo bi smešno!

Juče, kopam uvratine u kukuruzima, čistim ih od ambrozije da mi ne bi bacila seme. I vidim jednu stariju ženu iz moje ulice, ide biciklom kući, radila je isto što i ja. Kad me je videla, stala je da se pozdravi, da pita za zdravlje roditelja i sl. I žali mi se da su joj ukrali papuče sa lenije. Kad je došla na njivu, preobula se u opanke, a papuče ostavila kraj bicikla. Kad je htela da krene kući, vidi da papuča nema. Eto, i papuče su postale primamljive kao plen lopova. Svašta! Ne zna čovek da l' da se smeje, il' da plače...
 
Danas je lakse krasti nego posteno raditi, u mom kraju poceli cigani (nemam nameru da vredjam postene pripadnike romske zajednice) koji otkupljaju otpad da u selima gde pretezno zive stariji ljudi kradu svea sto se mogu docepati u dvoristu, danju prodju snime gde sta ima i onda nocu upadnu i nose plugove, kazane, drljace i ostale alate. Milicija ko milicija nista ne radi.
 
Kako sam namlatio takvo jedno smeće ljudsko koji mi je htio ukrasti nešto u dvorištu.
Od tada ga nisam vidio.

Preporuka svakome, sačekajte lopova ako znate da netko konstantno krade ,pa makar čekali i 8 ssati,i kad dođe udri po njemu i tuči ga do krvi doslovce.
Takva gamad drugo ne zaslužuje.

Poznam mnogo sirotinje ali oni ne krradu nikome,nego se muče i nekako preživaljavaju.

Zato,samo tuči lopovsku gamad
 
@nju-vilidj
Izgleda da nam to jedino preostaje.Uzeti stvari (olos) u svoje ruke i srediti onako kako zasluzuju.Problem je sto su i takvi zasticeni od strane zakona i policije.Ovde je sve nenormalno.Licna svojina,koja je u svetu svetinja,ovde je nicija prcija na koju svako djubre ima pravo.Jos ako kraduckaju (sto bi reko nas novi-stari ministar) do odredjene "zakonske skale",onda je sve u redu.Jednostavno,nece lopov na lopova,ali hoce da ga zastiti ako ti kao osteceni uzmes stvari u svoje ruke.
 
Ukrali mi, po ko zna koji put, 6 pistolja za zaljevanje i jednu cijev iz njive.Htio jutros da prenesem cijevi na mjesto gdje cu sutra saditi kupus, kad ono trt Milojka.... izabrao je samo nove pistolje 6 od ukupno 30 u njivi, proljetos ih kupio u Bogaticu. Zvao policiju,ali to je otprilike smuckaj pa prospi, ako ga oni nadju i krave ce da polete. A kako bi mu rado puco u koljena, pa u ruke i na kraju u usta, mamu mu j....
P.S. Nesto sam jutros racunao, u toj njivi su mi za zadnjih 15 god. ukrali 22 cijevi (aluminijumske od 6 metara) , oko 30 pistolja, i jednu duplu racvu.

---------- Poruka napisana 10-07-12 u 18:19 ---------- Prethodna poruka je 08-07-12 at 16:07 ----------

Nocas repriza, maznuli mi jos 5 kom. Sinoc zaljevao posadjeni kupus, i izgleda cim sam ja izasao iz njive lopov u akciju. Plasim se da ce me ovaj tip otjerati na robiju.
 
vidi sa nekom agencijom koja obavlja obezbedjenje, tj bavi se poslovima vaspitno fizicke popravke ponasanja.
 
Nazad
Vrh