Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Pa ja nisam rekao da treba da ga (samo) udariš :haha:, to ostaje na tebi šta ćeš da mu radiš. Ovako ga bar hvataš na delu (za malo uloženih para), a sa kamerom (dosta skuplja varijanta) ga snimiš, i taj snimak u većini slučajeva možeš samo da okačiš na YouTube, jer kako danas policija radi posao (postupa po ovom (be)zakonu) drugo i nemožeš.

---------- Poruka napisana u 00:46 ---------- Prethodna poruka je at 00:42 ----------

Pa reaguje na svaki IC registrovani pokret, tako verovatno i na kerove i mačke (nisam proverio) do 7 m udaljenosti, ali se to da lako rešiti, postavi se pod takvim uglom, ili se stavi u donjem delu neka prepreka ispred senzora da nehvata (nevidi) niske "životinje".
 
kod nas pokrali bakar iz trafoa na okolnim salasima a policija ih ukebala na rutinskoj kontroli oko 70 kg bakra sta se sve krade da ne poverujes
 
Kod nas je jedan biser dosao da krade bakar sa trafoa ali nije bio jedan trafo nego za ciav grad nekoliko komada i on se popeo nekoko preko krova usao ne znam ni ja kako i malo se zaebo pa uhvatio gdje ne treba i poginuo. Juce na vijestima kazu tijelo mu ugljenisano, cini mi se da su rekli da je napon 110 kv.
 
Jutros je na vijestima bio sličan slučaj, pronadjen je ugljenisan leš (maloljetnik) negdje u RS, ko zna kad je izgorio unutra. Nije mi jasno jesu li ti ljudi normalno, zar oni misle da možeš tek tako uzeti i skidati bakrene dijelove sa trafoa pod naponom??
 
@ Spajki

Kodnas komsija ima vocnjak ograden zivom ogradom a u sredini zica 2m visoka, A imao je kera sarplaninca danju je bio vezan na sajlu i jurio kroz ceo vocnjak izmedu dva drvoreda, nocom ga je pustio da slobodno jurca po celom vocnjaku. Dosla dvojica i jedan kada je primetio kera teo da se popne na drvo a ker ga ugrize za petu onako posteno. Jauko jadan do jutra dok nisu dosli policija i hitna, da ne duzim komsija dobio poziv za sud jer je njegov ker ugrizao lopova. Cak je i ostetu platio + kaznu. Tako dva puta platio za dva lopova i na kraju je ubio kera. Kaze jevtinije mu da lopovi odnesu nekoliko kila voca nego da stalno placa ostetu i kaznu. Kod nas su lopovi zasticeniji od postenih ljudi.

na žalost, apsolutno si u pravu
 
I na zalost mi smo jedina zemlja na svetu gde je lopovluk unosna grana privrede i uz to zasticeni kao retke vrste,a uz to sve ih je vise,a posten svet je kao divljac za odstrel.I sto rece jedan iz naroda-Zeleo bih medjed biti,jer medjeda zakon stiti!
 
I na zalost mi smo jedina zemlja na svetu gde je lopovluk unosna grana privrede i uz to zasticeni kao retke vrste,a uz to sve ih je vise,a posten svet je kao divljac za odstrel.I sto rece jedan iz naroda-Zeleo bih medjed biti,jer medjeda zakon stiti!
ako te teši niste jedina zemlja s tim problemom, ima toga i kod nas, netom ukrali i isusa s raspela,
 
komsija.jpg
 
To za sine sa pruge, pre neki dan sam bas setao prugom (ne saobraca voz tuda vec 30-tak godina) i vidim nema vise sina, i to sigurno oko 2 km! Zamislite, sekli ih na komade onim aparatom za autogeno zavarivanje! Bas se vidi kako su secene! Neverovatno! Ali sta ces, unosan biznis.
 
I kod nas se jedan pre neki mesec ugljenisao u trafo stanici. Štaćeš, čovek se namamio na laku zaradu, pa je zaboravio da od struje može i da pogine...
 
Mislim da sam pisao o ovom vec, ali nisam siguran...

radnja se desava negdje u kanadi, koliko sam razumio.

Covjek u gluho doba noci osjeti da mu "pozajmljivaci" rondaju po radioni i sta ce, kako ce, nazove "911" i kaze: u mojoj radioni lopovi kradu alat, dodjite, molim vas, pozurite, ne znam koliko ce jos dugo tu biti. Dobio je odgovor cim i jedna jedinica bude slobodna, doci ce na teren da ih uhvati... Covjeka to raspizdilo i ode do radione u zakljuca lopove u radionu, i ponovno nazove "911" i kaze: Maloprije sam zvao zbog lopova u radioni. Posto ste rekli da nemate raspolozivih jedinica na raspolaganju, ja sam uzeo pusku pa ih poubijao i da vam javim da se ne morate vise zuriti...

U roku 5 minuta mu je bilo puno dvoriste policije, jedna specijalna jedinica cak i helikopter...


Toliko o ozbiljnosti policije u "normalnom" svijetu, a kamo li kod nas...
 
Пре неку вече у нашем селу за једну? ноћ покрадено месо у око 14 пушница. Мојој фамилији покрали све, а сушили месо за сестру и посебно за сина. Значи меса за 3 породице! Штета велика. Јбт целе године се мучиш, храниш..и за једну ноћ нестане. Украли му и бакра, чега све не.. Чујем типу што држи мењачницу дрпили неколико хиљада евра. А Луки самоуслугу свако мало па пљачкају. Касирке истраумиране. Посебно зими, увече кад неко од мештана уђе са црном зимском капом да купи нешто, мисле ев` лопова. И куће масовно пљачкају. Анархија. Страшно за не поверовати.
 
@stole77

Isto i kod mene u selu ( a relativno smo blizu ) , čovek čuo kada su ušli u pušnicu. Kad je izašao napolje oni već otišli ali preko bašta, on po tragovima( sneg) do neke kuće.Pozvao policiju dok su došli njih 3 pojeli 1 šunku , ali je spasio 5-6 komada.
 
Eto jutros sam bio da obidjem dedinu kucu(niko ne zivi),a na ulaznim vratima tragovi pokusaja provale...na polugu su pokusali razvaliti bravu,ali verovatno nisu imali ""adekvatan"" alat,pa se sve zavrsilo time da su odustali.To rade obavesteni majstori koji znaju da tu vise niko ne zivi,ali dovoljno mutavi da poveruju da smo tu nesto zaboravili od vrednijih stvari.
 
Procitao sam vecinu postova i iskustva su razlicita, planiram da zasadim lesnik da parceli, naravno ogradio bih je, daleko je od sela pa je mozda manja (ili veća) verovatnoca da ce je pleviti. U svakom slucaju, uveo bih elektricnog pastira, uvukao sa obe strane njive ulaz na 10-ak metara i u taj prostor zasadio detelinu. ona naraste za kratak period, u nju postavim letve sa zakucanim ekserima koji vire i ako udju kolima naletece na njih ili ce pesice stati na ekser (sto mi je bolja varijanta)

mislim da se drugacije zastititi ne mogu, samo ih tako mogu duze zadrzati u njivi ili naterati na povredu za koju moraju ici u ambulantu a tamo se lako proveri ime povredjenog.

Pitanje je, da li postoji sprava koja me obavestava na mobilni ako naglo opadne snaga u elektricnom pastiru? posto sam aktivni vozac motocikla tako nesto kod motocikala postoji gde se dobija ili poziv ili sms na mobilni.
 
Nazad
Vrh