Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

"Zna se ko ovde krade..." Inače, ja se lično ne bavim samo poljoprivredom, tako da sam po zanimanju i policajac! Evo moje iskustvo: Ostavi meni pokojni deda Kornel, bog da mu dušu oprosti, kuću i imanje! Boravio ja tamo kod dede, pokojnog, jedno godinu dana u kući, bože moj da niko ne uđe! Ali, dosadi mi i vratim se ja kod mojih. Niko nije tamo ulazio jedno 2 godine, obilazio ja to povremeno, kad odem ja jedan dan ono sve otvoreno! Ušli preko nići i ukrali kazan za rakiju! Ja popizdim i postavim ovim čokoladnima 4 komada suzavca, onako lepo, ko u Rambo filmovima, na potez, lepo zamaskiram, sve cakum pakum. Vratim se kući i posle jedno 3 nedelje dođem da obiđem kad ono, lepo fino prva 2 suzavca aktivirana a druga 2 još stoje kako sam ih postavio! E, ako su se malo i posolili! Jesam ja kraći za jedno 700 evrića za kazan ali i oni su se posolili malo! Na proleće imam u planu da stavim kljuse za medvede! Znam ja da mogu da naje..m zbog toga, ali ne mogu nikako da ih se rešim. Prijavio ja kod ovih mojih u SUP-u ali vidim da od toga nema ništa. NAPOMENA: nikako ne uraditi što sam i ja!!!!! Pozdrav svima.
 
pa zar nevidite da nikoga iz vlasti nije briga za nase probleme,nego resavaju probleme gde ima poena .Mozda da se neko zainteresuje za nase probleme sa lopovima , poljskom stetom itd dobio bi poene od seoskih domacinstava,zemljoradnika i ostalog postenog sveta. Kod nas sada seku kablove od osvetljenja prikolica, i posle te zaustavi policajac i naplati ti kaznu, umesto da ja njima naplatim stetu jer nemogu da obuzdaju lopove. nedaj boze da ti se desi nesto gore saobracajka ode u zatvor.svi bre imaju neka prava zar im ta prava omugucavaju da kradu i prave stetu?
 
Čokoladni se vade na ljudska prava, pa to da su ugrožena vrsta, da su ugnjetavani, bla bla bla!!! Samo njihova prava ali nikako obaveze! Kao da nemaju nikakve obaveze prema nikome! Ajde i poljoprivrednici da se organizujemo pa da se prijavimo ko manjina, ili nešto slično, pa da i mi tražimo svoja prava! Pošto su nam obaveze ionako prevelike!
 
Kod nas je bio slučaj da je neko svojom kombajnom ovršio tudje površine pod sojom,jer soja je bila tako zakorovljena da je niko nije hteo ovršiti,pa je neki lik došao i ovršio to i ostavio soju u svom bunkeru pa je valjda prodao i zaradio..kakav lopovluk vlada ovde.ccc
 
Kod nas je bio slučaj da je neko svojom kombajnom ovršio tudje površine pod sojom,jer soja je bila tako zakorovljena da je niko nije hteo ovršiti,pa je neki lik došao i ovršio to i ostavio soju u svom bunkeru pa je valjda prodao i zaradio..kakav lopovluk vlada ovde.ccc
Kakva steta sto nemas kombajn pa da vrsis i ti.
 
pozdrav iz hr. planiram ići u rumu na vašar, ali se dvoumim kuda ću parkirat vozilo da mi ga neki vandali neudese kao ovih prethodnih dana. ovo što se dešava je van svakog ljudskog razuma i kod nas i kod vas. ja sam putovao i kad je bio rat i nikog nisam izazivao nite me tko dirao, ali sada možeš da nastradaš samo ako si u pogrešno vreme na pogrešnom mestu. stoga vas molim da mi malo pomognete gde da se parkiram, neću biti dugu trebam kupit samo prste za čerupaljku. hvala.
 
Branko što se tiče Rume nemaš problema niko te neće dirati, ni tebe ni auto, a imaš i da parkiraš u privatnim dvorištima koja vlasnici naplaćuju oko 200 din(2€). U Rumu dolazi 95% poljoprivrednika koji kupuju delove za mašine, razne mašine i dr, a te nerede što prave ovi to su vandali i drogirani, da kažem"dripci" jer neznam koju drugu reč da upotrebim, a nebi ovako javno da kažem, a svi znamo kakvi su, tako da nemaš problema oko toga. Slobodno dođi i neboj se, kada planiraš da dođeš,mogli bi da se nađemo jer ima još dosta forumaša koji dolaze u Rumu. Poz.
 
Kosjerac hvala ti na odgovoru. tako i ja razmišljam, prije rata imao sam puno drugova s kojimqa sam radio svi su se odselili u srbiju, dvojicu sam pronašao i bio kod njih u slankamenu, za neke sam čuo da su u okolici rume, bilo bi lijepo da ih sretnem, ako netko poznaje nekog tko je prije rata radio u virovitici točnije u policiji dobro bi došla bilo kakova informacija. još jednom hvala.za dolazak ću znati posle 31.1. jer mi je u izradi pasoš.
 
Kod mene se krade sve živo najviše ovce dosta ljudi kod mene drže po tri četri ovce za kuću na jaslama ujutru kad odu u obor ono nema ništa a kredu se i kazani za rakiju u kućam gde niko ne živi tu se uzima sve što je metalno čak i ramovi za slike još niko nikad nije uhvaćen sada malo stali zbog snega
 
pozdrav iz hr. planiram ići u rumu na vašar, ali se dvoumim kuda ću parkirat vozilo da mi ga neki vandali neudese kao ovih prethodnih dana. ovo što se dešava je van svakog ljudskog razuma i kod nas i kod vas. ja sam putovao i kad je bio rat i nikog nisam izazivao nite me tko dirao, ali sada možeš da nastradaš samo ako si u pogrešno vreme na pogrešnom mestu. stoga vas molim da mi malo pomognete gde da se parkiram, neću biti dugu trebam kupit samo prste za čerupaljku. hvala.
još jedan savet za Rumu: dođeš do tamo, parkiraš se ili na tim privatnim parkinzima ili jednostavno skineš reg. tablice i rešio si problem. ja lično kad se parkiram na nekom parkingu gde grad naplaćuje (BG, PA, RU, NS) prvo PROPISNO parkiram auto na parkingu da pauk nema osnova da ga digne, skinem tablice, stavim u gepek i pravim se blesav!!! NAPOMENA: obavezno paziti na nalepnicu na šofer šajbni!!

---------- Poruka napisana u 23:55 ---------- Prethodna poruka je at 23:36 ----------

Lakše sa pogrdnim i generalizujućim komentarima na nacionalnoj osnovi, strogo je zabranjeno na forumu!
Ja se stvarno svima izvinjavam ako sam nekog uvredio i hteo bi da vam ispričam i jednu priču sa jedne od mojih NN intervencija u jednom od Romskih naselja u Beogradu, ali samo ako mi moderatori to dozvole! Po meni nije ništa niti strašno niti uvredljivo. Evo čekam odgovor od moderatora pa ako može ja ću je napisati! Jel OK tako?
 
[video=youtube_share;GcBpnlewaPk]http://youtu.be/GcBpnlewaPk[/video]

Evo kako to rade kod nas u selu...::jako_besan::::jako_besan::
 
Konačno sam u nedelju bio na Najlonu i kupio ovaj uređaj
290120121274.jpg

Super stvarčica za sitne pare, radi kao bežični senzor pokreta, senzor koji radi na baterije se postavi na zgodno neupadljivo mesto (i obavezno zatamniti kontrolnu lampicu), a prijemna jedinica koja isto radi na baterije negde pored vas u kući. Senzor je dosta kvalitetan, kodiran je tako da nema smetnji od "komšijskih" uređaja, i ima domet realnih 50m (moguće je dodatkom antene produžiti na 80-tak metara).
Znači, kada "pozajmljivač" aktivira senzor, on i nezna da je to učinio, a vas alarm u kući probudi. Vi lepo imate vremena da se adekvatno opremite pomoćnim sredstvima za raspravu sa dotičnim, i iznenadite ga!
 
ja planiram da postavim kamere,kod nas kradu po napustenim kucama... jos kaze ako nekog udaris u dvoristu od lopova 50000din kazna....:sta:
 
Nazad
Vrh