Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

78704905.jpg


Ne znam da li je ovaj uspeo da sačuva,ali,svakako zaslužuje visoku ocenu za umetnički dojam.:haha:
 
Poslednja izmena:
Meni letos isekli 50 ari suncokreta posle nekoliko noci koje sam proveo na strazi nagazim 3 lopova i nastane jurka kolima sateram ih ujednu slepu ulicu i pozovem policiju.Znate li koji sam odgovor dobio?Ako nemozes da ga sacuvas nemoj ni da ga sadis nismo mi privatna policija da izlazimo na necije zahteve.
 
Nama su digli nafte pre neko vece.... Nemam vatreno naoruzanje ali ako ih navatam nece mi ni trebati. Kupujem senzore pokreta i tihi alarm ubacujem u kucu,da ga lopovi ne cuju pa da ne pobegnu,a kad ih navatam mislim da im vise nece padati na pamet da me peljese. Nije neka velika kollicina nafte dignuta,ali danas je nafta sutra akumulator.... E nece da moze!:zli:
 
Resenje: nabavi se sarac ili SOP(da se malo popularizuje rasa ) stavi u dvorite pa da vidim ko ce smeti da udje, kada se ide u obilazak imanja povede se pas pusti se na lopova da mu malo icepa gace a kad dodje policija praviti se lud psa ostaviti negde kod rodbine na nekoliko dana dok se ne smiri situacija.
 
Kod nas su pre neko veče mom kolegi ukrali vučnu prskalicu Agromehanika od 1500 L a tek je skoro dao za nju prvu ratu kredita.
 
Nek' tuzi,robijacu! Uz dobro vladanje izlazim za godinu al ni taj kojeg dovatim nece izaci iz gipsa bas odmah! Barem cu robijati sa razlogom!
 
i sta postizes sto ces jednog srediti? tako sam i ja mislio al ne ide,zakon na njihovoj strani,robijas zbog kretena a ne smes u svom da ga diras,jos vidis da krade.............
 
a kako ce znati da si ti ako stavis fantomku pozajmis psa od nekog rodjaka iz nekog sela i kazes da si bio to vece sa zenom u krevet :) a on ako je krao kod vise ljudi nece znati ko ga je od njih napao
 
@dzogi dobijes to da celo selo prica da si lud, a lopovi i slicni prevaranti prelaze na drugu stranu ulice, kad se sretnete. Nece covek da dopusti da mu iznose iz avlije, a on da gleda. Pre dve godine sam jurio jednog baju po nasipu, sreca njegova sto mi je spala papuca, pa sam pao, da sam ga stigao u tom trenutku ruku bi mu do lakta odsekao. Posle nek kosta sta kosta, ali je taj vise nikome u dzep zavukao ne bi
 
Mislim da bi tzv "tejzer" ili električni omamljivač bio odlično sredstvo. Sakriješ se i kada vidiš da krade, pogodiš ga, to ga omami i ne može da zna šta mu se desilo. Posle toga ga premlatiš, poliješ sa pola litre rakije, odvučeš u neki jarak i baciš. Kad se posle par sati probudi prebijen nek traži pravdu, em nema pojma šta mu se desilo, ni gdje je ni kako je tu dospio. Niko mu ne bi vjerovao, pa čak ni policija jer bi mislili da je bio pijan i da se sam izudarao.
 
naravno da ne treba pustati da iznose,nema potrebe da mi ulazi u dvoriste a kamoli nesto vise...kod nas su ove jeseni odneli 15ak kapaka i lula,ukradu i preprodaju bakar,a samo jos jedna stvar oni sto kupuju staro gvozdje su jos gori ,pustis ga u dvoriste das mu neki otpad a on odmah snima gde jos sta ima po dvoristu za njega
 
Ja imam dućan i normalno da ima i lopova.Milke čokolade, nivea, piće...Prošle godine uvatim jednog da krade čokolade...15 komada natrpao u trenerku.Ajd u magacin i "objasnim" ja njemu neke stvari, čak sam i vrata razbio sa njegovom glavom.Zovem policiju i kažem šta je bilo.Dobio sam "uputstvo",pošto je šteta manja od 15 000 po Zakonu oni ništa ne mogu, nego udri, samo da pazim da nema svedoka, jer u protivnom ću dobiti prek.prijavu.

Tako da ako nađete "majstora" slobodno ga oplavite kad niko ne vidi.


A na salašu, gde su nam ovce ima 4 pulina i jedan Nemački ovčar pa ko ima m..a neka uđe.....a ima i nešto cevi:osmeh:
 
Pre par dana burazer udje u pomocnu zgradu, kad tamo jedna pripadnica romske nacionalne zajednice, gleda sta imamo u frizideru. Kad je pitao sta to radi ona kaze da je dosla da pita da joj damo slanine, a ona nama korpe. Koliko je bio zbunjen u tom trenutku, nije joj nista ni radio ni rekao, ona se okrenula i izasla. Nikad mi nije bilo zao kad mi neko uzbere jednu dve lubenice u njivi, racunam neki orac bio zedan, pa mozda sam i ja kod njega nekad u basti uzbrao sljivu... Ili neki pecaros, ali oni sto su brali u mojoj njivi i nosili na pijacu i prodavali, tima nikad oprostiti necu samo ih cekam na zicer. Jos mi iscrtao po lubenicama, neka srca, kucice, cica glise... Valjda da bi mislili da su bila deca, jeste bila deca i odnela 2 tone lubenica na biciklovima! Jos mi nq pijaci prica kako je nezadovoljan cenom, a ja nesmem nista da mu kazem, kad ga nisam uhvatio u njivi, a para mi na usi ide. Dolijace on meni kad tad!
 
Ta ciganstura sto je bila kod tebe neki dan bila je i kod mene mama je nasla u kuci u hodniku bira u koju ce sobu da udje.Ja bio na njivi a oni je pustili,navodno zalutala trazi tamo nekog i tako te gluposti...Letos ja ugario i pocinje da pada mrak u jednom trenutku pojavljuje se neki golf.Tu ja imam bastu do mene bostan i treca njiva basta.Ulaze mangupi u bostan i pocinju da prebiraju i kaba sam ja naisao pitaju oni mene dali je to njiva od nekog tamo ... Naravno ja gledan i smejem se,sta da radim?Tri majmuna prvi put u zivotu ih vidom da me ubiju kao kera i ostave.Naravno oni su se posle pokupila i otisli a ja im mahao.:osmeh: Pre par godina sam na toj istoj njivi nasao mangupa sa punim dzakom paprike i gajbama paradajza,istukao ga i kola mu gurno u kanal i panduri su DOSLI MENE DA PRIVODE ZBOG NAPADA NA NJEGA I UNISTAVANJE NJEGOVE IMOVINE.
 
Nije to bio mangup, to je bio majmun (Cita). Prijavio te je sto ga nisi dovoljno istukao, sto kaze deda Sloba : "kolene im samo iskrljati, pa da ne mogu iz kolica".

---------- Poruka napisana u 22:32 ---------- Prethodna poruka je at 22:30 ----------

Sto mene cigara nije prijavila kad sam joj mlatarao u supi sekirom oko glave. Nikad vise u nase dvoriste nije usla "da pije vode".
 
@dzogi dobijes to da celo selo prica da si lud, a lopovi i slicni prevaranti prelaze na drugu stranu ulice, kad se sretnete. Nece covek da dopusti da mu iznose iz avlije, a on da gleda. Pre dve godine sam jurio jednog baju po nasipu, sreca njegova sto mi je spala papuca, pa sam pao, da sam ga stigao u tom trenutku ruku bi mu do lakta odsekao. Posle nek kosta sta kosta, ali je taj vise nikome u dzep zavukao ne bi
Upravo tako! Da gledam kako mi odnosi ono za cega sam se znojio i sto mi donosi zaradu i hrani porodicu?! Zasto? Zato da bi on(i) imao(li) na skupe cigare i nocni zivot? Eeee nece da moze! Kojeg dohvatim izlomicu ga sigurno! Pa nek se posle divani! Verovatno cu i ja dobiti,al spreman sam da rizikujem! Trenutno mi je najveci problem da ih uhvatim na delu. Ali i to se resava polako.... Senzor pokreta 180 stepeni ~ 10e,360stepeni ~ 15e,kamera (dan-noc) do 50metara udaljenosti ~ 50e i par takvih stvarcica povezati sa alarmom i komp. a onda se menja situacija na terenu pa ce biti domaci-gosti 1:0
 
Nazad
Vrh