Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Tako nešto stim da tebi treba osnovna boja pa posle ako hoćeš emajl lak ali i nemora a uz to osnovna je i jeftinija
 
Kod nas prvo voce i povrce nikad ne ubere domacin,sem ako mu nije u dvoristu.Ima ih dosta,lopova (uz to i znamo se ko je kakav),oni su ti bolji od satelitskog snimanja.Parcele i kulture na njima poznaju bolje od vlasnika i uvek ih prvi posete kad za to dodje vreme.A s vremena na vreme imamo i akcija skupljanja motornih testera(jos zalim za shtilkom),elektromotora,bicikla...Jednom ukrali preko noci iz podruma rasparcano meso tovljenika sa sve kazanom za mast.Bila zima,tragovi vodili preko njiva do glavnog puta a tu ih cekao auto.A policija,pa to je pre slucajnost nego praksa da se isti otkriju i uhvate.U njihovu imbecilnost vise niko ne sumnja.Ali nas seljake zato j..u cim privirimo na ulicu traktorom.Inace cuvao ne cuvao,branio ne branio,dok god sudstvo sa policijom ne krene da radi po slovu zakona necemo se mi otarasiti lopova.:zli:
 
Ali nas seljake zato j..u cim privirimo na ulicu traktorom.Inace cuvao ne cuvao,branio ne branio,dok god sudstvo sa policijom ne krene da radi po slovu zakona necemo se mi otarasiti lopova.:zli:

Problem i jeste to što sve i rade strogo po slovu zakona jer trenutno važeći zakon kaže da treba "nabiti na kolac" onoga kome u traktoru trougao za prinudno zaustavljanje ne odgovara evropskim standardima, a da osumnjičenog zatečenog na tuđem ograđenom posedu, ali bez ukradenog predmeta kod sebe treba pustiti da ide kući bez privođenja na "informativni razgovor".::samo bes::
Daleko od toga da policija i pravosuđe ne treba da poštuju zakon, samo bi trebalo napraviti zakone tako da pospešuju progresivne aktivnosti, a suzbijaju haos i nespokoj umesto obrnuto kako je trenutno. Sa ovim evropskim, pederskim i drogeraškim "civilizacijskim" normama može samo da ti se zgadi da radiš bilo šta pošteno(jer će uskoro trebati da rodiš mečku da zadovoljiš sve njihove propise), nego lepo, svi da počnemo da krademo onako na sitno sami sebe i drug druga(jer to i onako nije kažnjivo) i da stanemo u onaj smrdljivi red ispred pošte i čekamo socijalnu pomoć(jer za to ne treba da ispoštuješ bar za sada nikakve standarde).
 
Ja i otac smo jednom krenuli da obidjemo kukuruz (bilo ljeto, kukruz visok nekih 1.5m) i prolazimo kraj jedne njive gdje imam par stotina kvadata bagremove šume, kad čujemo sjekiru. Uvučemo se u kukuruze, otac je imao neku motku a ja izvučem parmak iz ograde. Sreća bilo malo vjetra pa se nije čulo dok smo se šunjali. Kad smo prišli, stoji lik lijepo i mjeri metrom jedan pravo lijep bagrem, hoće da napravi direk ili šta već. Spremio on i sjekiru, i metar i testeru. Najčudnije u svemu tome je što je on nekih 10x veći gazda od mene i ima više šume nego što ja imam obradive zemlje, par sinova radi u inostranstvu, ono ekstra bogat lik. Tad smo ga dobro istukli, naravno pazeći da ga ne povrijedimo "ozbiljno". Nije nas smio prijaviti policiji od sramote jer bi se saznalo da je krao zbog kolca koji je mogao kupiti gotovog za 4-5KM.

Zadnjih godina ukradeno mi je:

1. Suha i skupljena detelina, nekih 100 bala je moralo da bude, ljudi u toku noći izbalirali i sve odvukli, to je bilo prije desetak godina možda.

2. Točak na plugu

3. Konopac od 30m (predobar bio, moga se kamion šlepati sa njim)

4. Nekih 200kg paprika, to je bilo prošle godine.

5. Ko zna koliko paradajza svake godine

6. Prikolicu suhih ogranaka koje sam u bašči ispod kuće čuvao za pečenje rakije.

7. Ko zna koliko kukuruza (pečenjaka)

8. Stotine kilograma kukururza nakon branja (što kombajn obori, ljudi dodju sa vrećama i po cijelu noć skupljaju, više puta sam ih hvatao i gonio, jednom su ostavili desetak napunjenih vreća na parceli od 1.5ha, baš mi dobro došlo :) )

9. 1000m2 jasenove šume, to je bilo prije petnaestak godina. Imao sam to malo šume, bilo jasenovi pravo veliki, ljudi slistili cijelu, al cijelu šumu, baš svako drvo. Uradili su to po snijegu od nekih pola metra u sred zime.

10. Prije tri godine ukradena mi je divlja trešnja koju sam planirao osjeći i prodati, imao mušteriju, imala je oko 1-1.5m2 drveta koje je jako skupo. Računao sam na dobar novac tu, no neko me prestigao.

11. Neko mi je prije desetak dana ukrao kamion polomljenog betona. Kupio sam kamion (nekih 10-15 tona) lomljenog betona (renovirali nam magistralni put ba je bilo mnogo otpada) jer sam htio da naspem neko blato. Neko je sav taj beton ukrao za jednu jedinu noć, izmedju 23h naveče i 6 ujutru. Naravno, niko nije vidio ni čuo 4 ili 5 traktora (vidio sam po tragovima) koju su to odvezli.

Prošle godine sam izmedju kolaca u paradajzu ispleo najtanju ribarsku sajlu i na njoj one maaale udice jer se neko bio navadio da svako veče bere. Sutradan ujutru je bilo mnogo krvavih udica i iskidane sajle :)

Kod mene u selu je ozbiljno mnogo krade, nedavno ne neko pokušao da mi provali u prizemlje dok je na spratu bilo upaljenom svjetlo a ja, žena, sestra, zet, njeno dvoje djece, moj otac i mama, svi sjedili, gledali film i pričali, dok su prozori naravno bili otvoreni. Ne treba naglašavati da smo vrlo jasno čuli kako neko pokušava da razvali prozor. Takodje, dobar primjer je i to da je od moje tekte (ima 70 godina) koja živi u komšiluku, neko pokrao 2m3 iscijepanih i složenih drva - za jednu jedinu noć.


Vidio sam jednom jaku dobru sliku napraljenu negdje u USA. Naime, radi se o upozorenju postavljenom na ogradu nekog ranča. Piše " Zabranjen ulaz! Na uljeze će biti pucano. Ako prežive, pucaćemo opet." Kasnije sam se raspitivao u porijeklu te slike i saznao da to nije neka izmišljotina, već da vlasnik farme kao i njegovi sinovi nose prave snajpere ( u USA možeš imati bilo koje oružje, čak i top) dok obilaze farmu, te da su već nekoliko ljudi upucali namrtvo. Niko ih za to ne može tereiti jer postoji upozorenje, a nepovredivost lične imovine je kod njih ustavom zagarntovana, kao i pravo da je čuvaju svim sredstvima. Da napomenem da se farma nalazi u TExasu. Ako nadjem sliku, postaviću je ovdje.
 
15yky9.jpg

Od kada imam staforda,kradja vise nema!
 
Svaka vam cast ja zivim na 700 metara izdvojen od sela u dvoristu mi nikad nista nije falilo , vrata od garaze sirom otvorena , a ima i masina i alata po napolju .
A i nedo bog da nekoga nadjem , silovacuga pre nego sto ga ubijem
 
Rale,da ne bude neke navalice kod tebe posle tvoje izjave o seksualnom kaznjavanju.Kod mene bila prica da kad je gazda ulovio u vinogradu s punom korpom grozdja i iskolacio oci sav uzjapuren s pitanjem-sta sad da ti radim,dobio odgovor da `vatis da odradis i da mi pomognes da ponesem ovu korpu nadole.:haha::ppozdrav:
 
Auu , zombi... Pa tebe bas ojadise.. Nego, kod vas je to masovna pojava, zar ne? Cisto da se zna, dal ` si se ti njima neki put , naplatio? Onako, malo kad niko ne vidi? Bogati ste vi, ima se , moze se... Sta oko vidi , ruka nosi.
 
Kod nas ima jedan poznat po tome sto voli u tudje baste. Uhvati ga komsija u svojoj a ovaj se kao onesvesti. Komsija trk kuci po sina "Jao sine umre mi covek na bast", oni brze bolje tamo a ovome ni traga". Ljudi vec znaju ako im nesto fali oni kod njega. On (lopov) to sto mazne iz basta prodaje pred marketom sa onim sto donese sa kvantasa. Inace ima porodicu, sin da mu se ubije od sramote ali matori tera po svome, snalazi se. Inace kuca mu je na kraju sela i sve baste u tom delu su "njegove".
 
savet za one sto imaju u planu da postavljaju alarme .onaj zvucnik sto zavija dignite na sto vecu visinu ili negde na nepristpacno mesto,sad lopvi imaju sistem samo mu pridju ,napune ga pur penom on skroz blokira .a oni rade,svoj poso,....
 
@Sinisa

Da, to je isti natpis, samo je slika bila drugačija, vidio se put, kapija i drvo sa desne strane. Sigurno taj natpis stavljaju i drugi ljudi, s obzirom do koje su mjere Amerikanci naoružan narod, ja se ne bih zezao sa njihovim imanjima. Gledao sam dokumentarac o tome, sniman je vikend na jednom velikom privatnom poligonu gdje lik iznajmljuje placeve za pucanje. Šta ljudi dovoze u gepecima, prikolicama i na labudicama, meni se kosa digla na glavi. Barret .05" snajper, Gatling topovi, teški mitraljezi...ljudi 100% nisu normalni. Nažalost, i kod njih divlja kriminal, doduše uglavnom u velikim gradovima gdje je na vlasti "demokratija", dok je u "redneck" državama (Iowa, Texas, Misisipu...), posebno u ruralnim predjelima, van gradova, već nezgodno baviti se lopovlukom. Tamo prvo pucaju pa onda postavljaju pitanja - a bas tako i treba sa lopovima. Tamo za ubistvo ili silovanje ljudi dobijaju po 20-100 godina ili idu na smrtnu kaznu, a kod nas dobiju godinu-dvije (ako nemaju štelu) ili ih proglase ludim i puste za mjesec-dva. Je*eš ti takav zakon.
 
Ma znate kako kazu u mom kraju,gradim se od stoke i pseta da mi ne udju,a od lopova nema ograde.Resenje je samo u strozijem zakonu i da se postuje.Nije Dusan Silni lopovima dzaba seko ruku kojom su ukrali,nama je to u krvi i samo bic nas moze dovesti koliko toliko u red.
 
Proslu noc komsiji sa kamiona koji je bio parkiran na ulici u 23 i 40 sati skinuli akomulatore. Jutros bila milicija, ali slaba vajda. Po onoj magli bratija obavila posao, a vreme se zna jel je tada stao sat na tahografu.
 
Nazad
Vrh