Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Ma jedino sto mogu da razumem je da deca posegnu po zrelo voce, ma ne moze da dete odoli pa to ti je (a ko od nas u onim najboljim godinama nije posegnuo po zrelim kajsijama tresnjama, kruskama i sl.) Licno se ne bih naljutio i na starijeg coveka koji jedva i da moze da stavi nesto u usta sa par rasklimanih zuba, nego onako vise od meraka se nadje u vocnjaku, i sve je to u redu dok ne krenu ljudi da operisu i da degustaciju prave u nocnim satima, sa torbama i vrecama, pa cak i deca ako se namerace i eto njih svaki dan kao na radnom mestu.
Nazalost to je nas balkanski mentalitet. Ali nikako ne bih volio da sedim u prdekani zbog toga sto sam prebio ili cak i poslao u vecna lovista nekog ko ne vredi i slinu baciti na nj. Mora se bitka voditi pravnim sredstvima. Kod nas polako stvari dolaze u red. Sa ovim "izvrsiocima" (to su sluzbenici slicni notarima) nema sale. Samo da stvar prodje kroz sud, onda vise ne vazi "ma pusti ga siromah je, jedino da mu dusu uzmes". Nego ode stan, kuca, garaza, auto, divogradba, njiva, konj ili krava, frizider i TV ma i krevet ako treba na licitaciju, blokirani svi moguci bankarski i licni racuni dok se dug ne naplati skoro dupliran za takse izvrsioca. I to recimo stan od 30.000e se licitira za 10.000 a ako prvi put ne uspe onda se postupak ponavlja sa pocetnom cenom umanjenom za 30% i tako.

Pogledajte ovaj TV prilog kako se romi zale da vise ne mogu da kradu struju i da ih elektrodistribucija potkrada sa racunima. he he rom se zali da ga neko potkrada !! :) a on u zivotu nije platio ni jedan racun.

http://a1.com.mk/vesti/video.asp?Video=11/frosina-11-03.wmv&VestID=135433
 
Napisao čovek:
ovo-je-vocnjak-bengal.jpg
 
Ovo je slika iz našeg atara vlasniku nadimak bengalac dok je bio zdrav niko nije smeo da pridje sad kad je oboleo lopovi koriste a njemu slabo šta da ostane.
 
Sve što imam stekao sam radom, i ako se lopovi namere teško ih je zaustaviti. Sada sam invalid, i siguran sam ako bih ga primetio da krade da mi ne bi živ izašao iz dvorišta, pa neka onda meni sude.

Čitam i plačem.
Živ mi bio imenjače.

Dokle više ova pomama za tuđim trudom i imanjem?
ŠTA radi MUP?
Da li može da se slobodno uđe i da se krade tuđe?
Da li može da se uđe u imanje starih i da se gospodari po svojoj volji?

Vala, naoštrio sam sekiru da nasekiram nenavide: KAD i AKO dođu !!!
 
::namigivanje::E svaka čast za temu postove i iskustva.
Nemojte misliti da "zapadno" nije slično tako. Nažalost iz vaših i mojih iskustava zaključak je da nemožeš ništa kefikasno učiniti a da pritom ne ojadiš sebe jer se zapitaš vrijedi li to tavoje nesreće . Kad su malo harali u komšiluku pa i kod mene rekao sam policiji da ću "uturiti" struju u žičanu ogradu a oni odma zaboravili lopove,koje nikad nisu pronašli iako smo ih ja i komšije znali, i malo me nisu uhitili jer da je to ozbiljna prijetnja, ugrožavanje tuđih života i bla,bla,bla
Svjež primjer iz ovogodišnje sjetve je jedna njiva u blizini sela na koju sijem soja-pšenica a komšija se došao raspitivati kad će kukuruz, kao nemoj zbog onog drugog , on je lopov.:riba:
 
Napisao čovek:
ovo-je-vocnjak-bengal.jpg

Da potvrdim reči koje je napisao John. Ova fotografija je napravljena nadomak Bačkog Dobrog Polja.
Vlasnik je veoma pošten i korektan čovek.
Izgubio čovek živce od silnog lopovluka.
Prvo su mu krali sadnice nakon par dana kada je posadio oko trećine su mu počupali.
Krali mu i žicu sa ograde čak i neke stubove.
Naravno kad je počelo da rađa masovan lopovluk.

Zbog takvog mentaliteta nisam u mogućnosti da u njivi posejem voćnjak i postavim plastenike iako imam sredstva i volju.
Smeo bih da se kladim da bi mi plastenike u roku od nedelju dana odneli.
Ljudi pa nama ni saobraćajni znakovi u našem selu nemogu da opstanu. Ima neka ručna vodoinstalaterska mašinica kojom odseku znak za minut ili dva.

Nedavno je zamenik predsednika opštine naš sugrađanin rekao sledeće: Sramota je što je naše selo postalo nadaleko poznato po organizovanim grupama, ali i pojedincima koji masovno pustoše naš atar i atare okolnih sela.

Neke naše sugrađane, poznte noćne radnike su hvatali čak i u okolini Subotice koja je udaljena oko 70 km. Popljačkaše kod nas šta imadoše pa kad nije sezona žetve šire polje delatnosti na metalne objekte i sve što se može brzo preprodati. Tako da kod njih je sezona uvek traje. Ako nije žetva ima drugih stvari za mažnjavanje.

Čak su i prugu između Srbobrana i Vrbasa oplevili. Pokrali šine i povadili pragove. Istina pruga nije u funkciji pa dok se otkrilo bilo je prekasno.

Kad pomenuh železnicu na pomenutoj pruzi su ispravni vagoni pre desetak godina parkirani. Nakon kratkog vremena toliko je delova poskidano i pokradeno, da su te vagone odnosno ostatke vagona bili primorani da iseku i odnesu u livnicu kamijonima. U isto vreme nadomak Bečeja je bilo takvih vagona i svi su bili celi. Od trenutka kada sam video te kompletne vagone prema stanovnicima Bečeja gajim poštovanje zbog njihovog poštenja. A oni jadni vagoni u mojoj okolini prošli su kao malo stado jagnjadi opkoljeni čoporom vukova.

Jedan policijski inspektor me zezao nedavno. Kaže kroz tvoje selo uvek vozim što je brže moguće. Jer ako budem vozio po propisima polako, to će biti dovoljno tvojim bačkopoljcima da mi poskidaju točkove.

Baš danas smo John i ja predviđali šta će i kome u žetvi 2011 da pokradu. Carnex više nesme da seje kukuruz u našem ataru biće krađe privatnih njiva. Neko će ove jeseni glavom platiti lopovluk. A vlasnik njive će u ćorku. Verovatno će o našim sugrađanima ove jeseni biti pisano u crnoj hronici.
 
Čitam i plačem.
Živ mi bio imenjače.

Dokle više ova pomama za tuđim trudom i imanjem?
ŠTA radi MUP?
Da li može da se slobodno uđe i da se krade tuđe?
Da li može da se uđe u imanje starih i da se gospodari po svojoj volji?

Vala, naoštrio sam sekiru da nasekiram nenavide: KAD i AKO dođu !!!

Ti biljotekar ili si lud se pravis lud ili se pokvaren do srzi , kakvo ti je ovo pitanje sta radi mup ? Mup saradjuje sa dilerima droge , lopovima, kriminalcima, i hapsi posten svet koji mukom zaradjuje za svoj hleb .A ovo sto ponekog uhapse od velikih lopova pa pisu novine po 3 mieseca ( izuzetak su dzajic i cvetkovic) to sluzi da obicnom narodu mazu oci.Prava istina je da sverc i prodaju droge niko i ni u jednoj zemlji ne sprecava niti zabranjuje ( kucam o policiji i sudstvu)
 
Ti biljotekar ili si lud se pravis lud ili se pokvaren do srzi , kakvo ti je ovo pitanje sta radi mup ? Mup saradjuje sa dilerima droge , lopovima, kriminalcima, i hapsi posten svet koji mukom zaradjuje za svoj hleb .A ovo sto ponekog uhapse od velikih lopova pa pisu novine po 3 mieseca ( izuzetak su dzajic i cvetkovic) to sluzi da obicnom narodu mazu oci.Prava istina je da sverc i prodaju droge niko i ni u jednoj zemlji ne sprecava niti zabranjuje ( kucam o policiji i sudstvu)

svaka cast ova ti je bas na mestu -pravo u centar
 
Kod nas su skoro skinuli čoveku sva četiri točka sa Rusa, ali ih je snimila kamera, odmah su uhvaćeni ali neznam da li su nešto dobili.
 
Mi zaista imamo problema u Gospodjincima sa kradjama. Zimus je bilo pojedinacno po selu (alnaseri, atomizer i sl...) a sada po njivama, buduci da smo povrtari, kradu se hladnjaci sa agregata za zalivanje, cevi za navodnjavanje i slicno. Bili smo i kod predsednika opstine zajedno sa poljocuvarima i MUP ali u sustini nismo postigli nista.
Nikad nije valjalo kad narod uzme pravdu u svoje ruke jer nastrada upravo narod...jer, paradoksalno, ako uhvatite lopova u toku vrsenja dela imate pravo da ga zadrzite i pozovete miliciju ali ne smete da ga protivzakonito lisite slobode (vezivanjem ili zatvaranjem u neki objekat), na moje pitanje MUP-u da li onda treba da kao u rukometu (kad gradite protivnika) dignem ruke i stanem ispred njega pa mu nedam da ode dok ne dodju plavci.
Ovo zaista postaje veliki problem i mozda bi cak i forum trebao da pokrene akciju za izmenu krivicnog zakona ili cak dobijanje ovlascenja za poljocuvarsku sluzbu (da mogu da legitimisu i da hapse) ali...i kad uhvate lopove oni dobiju minorne kazne i redovno se vracaju svom zanatu.
 
Obilazio sam kukuruze i reko' ajd' da uđem malo unutra da vidim kakvo je stanje unutra, a ne samo da uvek gledam metar dva iza uvratina. Kad ono, unutra obranog kukuruza samo tako, pionir F38, najzreliji od okolnih kukuruza i mažnjavaju ga nemilice. A sa lenije se nevidi ništa...
 
Kod nas će biti svašta,već sada ima.Vreća kukuruza u klipu se prodaje po 100 dinara.U selo je u zadnjih 10-15 dana došlo 12 novih konja .U blizini mene živi kovač i već sada je počelo podkivanje i sprtemanje za "pabirčenje" tj krađu.Pre neki dan je bio sastanak u vezi poljskih krađa ali koliko sam čuo ,sve se svodi na to da niko nema nadležnost da to nekako spreči.Te nije dovoljno ukradeno da bi se sankcionisali,nesme da se ograniči sloboda kretanja (traženo je da im se zabrani izlazak u atar pošto nemaju zemlju).
 
Meni je isparilo jedno 10 metara zice u vocnjaku . Sad pitanje koja boja moze da se dosta dugo odrzi na pocinkovanoj zici ?
 
Nazad
Vrh