Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Moze malo objasnjenja za morke.Ja imam dve koje se cesto deru ali ne kad neko dolazi.
 
savoris je napisao(la):
a ove stvarke iz vijetnamskih filmova zaboravite , jedino od toga je dobro slike takvih sprava staviti na kapiju sa natpisom ''NEŽELJENE POSJETIOEC ČEKA OVAKVA DOBRODOŠLICA'' onda će da te shvate kao opičenjaka sa kojim nije dobro kačati se i neki dio lopova će da te izbaci sa liste mogućih ''mušterija'' ::namigivanje::

Tačno, već sam rekao, najbolje je kad je čovek "lud". :ppozdrav:
 
futurefarming je napisao(la):
savoris je napisao(la):
a ove stvarke iz vijetnamskih filmova zaboravite , jedino od toga je dobro slike takvih sprava staviti na kapiju sa natpisom ''NEŽELJENE POSJETIOEC ČEKA OVAKVA DOBRODOŠLICA'' onda će da te shvate kao opičenjaka sa kojim nije dobro kačati se i neki dio lopova će da te izbaci sa liste mogućih ''mušterija'' ::namigivanje::

Tačno, već sam rekao, najbolje je kad je čovek "lud". :ppozdrav:

ne lud , bolje je reći nepredvidiv , onda se lopov neće patiti sa tobom , ode i on gdje mu je lakše i kod njih važe pravila poslovanja :ppozdrav:
 
Ne morke! One se deru često i bez razloga i za razliku od gusaka nema represije sa njihove strane. Znam ja zašto sam rekao guske. Nije najvažnije to što prete uljezu šištanjem i što gaču već je ključna stvar u tome što one još i istuku uljeza onako složno ako se ne povuče, čak ga i jure dok beži. Taktika ovih naših, najobičnijih lopova nikad nije bila "ostani i bori se!" Ne kažem da nema lopova koji bi svemu, pa i tome doskočili, ali njihove mete nismo mi.

Proveriću još sa pol'cajcima ali mislim da ako nekog napindžure guske u ograđenom prostoru da to ne može da se podvede pod "držanje opasnih životinja bez nadzora". Verujem da se guska za razliku od kerova i zmija otrovnica ne smatra opasnom životinjom tim pre što ne može da usmrti niti nanese teške telesne povrede.
 
Pa ljudi kod vas je super. Čitam vaše komentare nekome ukrali pola njive, nekom par hektara. Pitate kako to može biti super. Pa super u poređenju sa onim što se radi kod mene.

Evo primera: Parcela 70 hektara vlasnik Crnex. Kad su kombajneri završili svi zajedno su imali 5700 kolograma kukuruza u zrnu. Nefali jedna nula slovima pet hiljada i sedamstotina kolograma. Podatak sam čuo od policajca koji je bio prisutan na sastanku predstavnika Carnexa, policije, poljočuvarske službe, opštinskih organa i firme koja obezbeđuje imovinu Carnexa.

Na istom sastanku je iznesena procena da je ukradeno jabuka iz voćnjaka iste firme u vrednosti najmanje dva milijona i četri stotine hiljada dinara. Pola sela prodavalo jabuke a niko u dvorištu nema posađenu jabuku.

Uletanje kombajima je uobičajena stvar.

Nezvanično se znaju glavni lopovi. Ali dokaži majčin sine. Tako se već godinama radi a lopovi imaju zaleđinu. Zamislite angažuje lopov ljude, plaća dnevice da idu da beru tuđe. Zatim kad je obrano munjevito uletanje traktorima i ubacivanje u prikolicu. Roba se odma nosi na već obezbeđeno mesto i gazda čist ko suza.Dok sitniji lopovi imaju puna dvorišta kukuruza ove godine. Neznam gde nastade stid ljudima. Neki se javno hvale kako su predhodne noći ukrali prikolicu kukuruza.

Bio sam prisutan kad se dvojica mojih komšija potukoše. Kad smo ih razdvojili oni psuju i dobaciju jedan drugom. Jedan viče vrati mi jaknu i kolica. Drugi odgovara hoću kad mi vratiš kukuruz. I tako reč po reč pobiše se opet a mi opet razdvajaj.

Ma jasan mi je onaj što traži svoj kukuruz nazad. Ali lopov tako drsko traži svoju imovinu kao da je on pokraden.

Neznam kako je kod vas ali kod nas ima dosta takvih ljudi (neljudi).

Zbog takvih još nisam posadio voćnjak. Mom drugu koji je posadio jabuke odma sledeće veče pokradoše dobar broj sadnica.
Kradu žicu kojom je voćnjak ograđen. Čak i stubove ukoliko nisu zabetonirani. Katastrofa.

Naravno uobičajene i svakodnevne stvari su pokradene kobasice i ostalo.

Imali kakvo rešenje za ovu masovnu krađu.
 
Auuuu... kukala vam majka sto kazu Crnogorci :haha: :haha: svuda ima kradje, ali ovo o cemu ti pricas je za "policijski cas"!!!
 
To se desava zato sto kod nas nema drzave i zakona za postene ljude.Ovakav haos odgovara samo lopovima,kako onima na vlasti tako i ovim"obicnim". Za to vreme deda Zaharije osniva stranku,cist sarkazam"Bogata Srbija":udri:
 
ja sam takva otimanja (kradje) prehrambenih namirnica vidio samo u filmovima budućnosti :sta:

dokle će nas odvesti ovo bezzakonje pitam se :zli:
 
Zexfot je napisao(la):
Pa ljudi kod vas je super. Čitam vaše komentare nekome ukrali pola njive, nekom par hektara. Pitate kako to može biti super. Pa super u poređenju sa onim što se radi kod mene.

Evo primera: Parcela 70 hektara vlasnik Crnex. Kad su kombajneri završili svi zajedno su imali 5700 kolograma kukuruza u zrnu. Nefali jedna nula slovima pet hiljada i sedamstotina kolograma. Podatak sam čuo od policajca koji je bio prisutan na sastanku predstavnika Carnexa, policije, poljočuvarske službe, opštinskih organa i firme koja obezbeđuje imovinu Carnexa.

Na istom sastanku je iznesena procena da je ukradeno jabuka iz voćnjaka iste firme u vrednosti najmanje dva milijona i četri stotine hiljada dinara. Pola sela prodavalo jabuke a niko u dvorištu nema posađenu jabuku.

Uletanje kombajima je uobičajena stvar.

Nezvanično se znaju glavni lopovi. Ali dokaži majčin sine. Tako se već godinama radi a lopovi imaju zaleđinu. Zamislite angažuje lopov ljude, plaća dnevice da idu da beru tuđe. Zatim kad je obrano munjevito uletanje traktorima i ubacivanje u prikolicu. Roba se odma nosi na već obezbeđeno mesto i gazda čist ko suza.Dok sitniji lopovi imaju puna dvorišta kukuruza ove godine. Neznam gde nastade stid ljudima. Neki se javno hvale kako su predhodne noći ukrali prikolicu kukuruza.

Bio sam prisutan kad se dvojica mojih komšija potukoše. Kad smo ih razdvojili oni psuju i dobaciju jedan drugom. Jedan viče vrati mi jaknu i kolica. Drugi odgovara hoću kad mi vratiš kukuruz. I tako reč po reč pobiše se opet a mi opet razdvajaj.

Ma jasan mi je onaj što traži svoj kukuruz nazad. Ali lopov tako drsko traži svoju imovinu kao da je on pokraden.

Neznam kako je kod vas ali kod nas ima dosta takvih ljudi (neljudi).

Zbog takvih još nisam posadio voćnjak. Mom drugu koji je posadio jabuke odma sledeće veče pokradoše dobar broj sadnica.
Kradu žicu kojom je voćnjak ograđen. Čak i stubove ukoliko nisu zabetonirani. Katastrofa.

Naravno uobičajene i svakodnevne stvari su pokradene kobasice i ostalo.

Imali kakvo rešenje za ovu masovnu krađu.
Eto komsija...kod nas ista stvar...navatali nekog koji je krao kukuruze po Kucurskom ataru ,zapecatili mu kombajn,a sudbinu istog ne znam.Karneksove parcele su narocito bile na meti lopova u celoj opstini...
 
U dvoristu dva pulina ,i IZ 27EM 12/76.A njivi sta Bog da.
Imamo neku poljocuvarsku sluzbu ali ih ja nikad nisam video u ataru... :nono: :zli:
 
kod nas na severu banata nije nista bolje,kako je reka tisa izlila a zima oduzila pa su poceli vocke da seku tako da tebi ostane sitno granje i panj na prolece da izvadis.
 
Malo smjesno zvuci ali citajuci vase postove ispade da je istinito pre par mjeseci u kafani covjek prica da mu je neko obrao preko 1,5 ha kukuruza u toku berbe po noci. On zavrsavao oko 21 a ovaj dolazio u 21.30 i tako 3 veceri. Posto je imao posijano oko 17 ha, na par parcela u pocetku mu nije bilo cudno a jedan lik sto zivi u blizini zadnje parcele ga zaustavio i pitao zasto tako kasno ostaje u njivi. Prijavio policiji ovi izasli imaju kazu targovi guma poljoprivredni masina i to vise ti odredi koji su tvoji a koji nisu i na kraju nikom nista.
 
Ih pa kod nas domaćinu kad ukradu 9% kao tom čoveku, on je zadovoljan.
Obično komentar bude: uh dobro sam prošao mogli su sve da mi ukradu.
Gde nestade poštenje.
Ove godine u krađi zatečeni ljudi za koje se nikada nebi ni pomislilo da su lopovi. Nisam mogao da verujem da se ti ljudi mogu spustiti tako nisko.
Ugled koji su ceo život sticali proćardaše za par tona kukuruza pih. ::lose::
 
Ma ovi ameri i nisu tako glupi kao sto ih zamisljamo, vidi kako izlgeda tabla predupredjenja na njihovom imanju:

PRIVATE PROPERTY
NO TRESPASSING
Violators will be shot
Survivors will be shot again

Sto ce reci ne prilazi i ne prolazi, ko se usudi bice upucan a ako slucajno prezivi bice upucan jos jedanput

A zakon to dozvoljava i odobrava pa bujrum ko voli nek izvoli
 
Kakav crni zakon.
Poštuju ga samo oni koje te isti zakon lupa po ušima i dere po leđima.

Uzeti stvar u svoje ruke i biti maštovit :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh