Kako povećati natalitet u Srbiji?!

A budale i nesvet zavladao i ne može im niko ništa.Dajte i njoj koju ovcu i nek maše repom.
 
Snežana je zaposlena kao pomoćna radnica u ovdašnjoj ambulanti. Kaže da joj traktor treba da obrađuje imanje koje joj je jedan od stubova egzistencije.


- Najteže mi je što troje dece sa školom nemaju posao. Iako su Nataša (24) i Leonid (26) upisali fakultete, nisu odmakli dalje od prve godine jer nisam imala para da ih dalje školujem. Posao čeka i Velika (27). Dvoje najmlađe dece, kćerka Ivana (13) i sin Žarko (18 ) još pohađaju školu, dok se srećom najstariji sin Aleksandar (31) zaposlio kao vozač i osamostalio - kaže Snežana.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:707520-Zaplakala-sam-zbog-traktora





Tri sina i tri kćeri batoo ! Pravo epski. Na preslicu i desnicu ruku.
 
A mi tu palamudimo, da prostiš.

Kad se tikva pokondiri.

Seljak nije izbor zanimanja, seljak je filozofija života.

Seljak si i rađaj batoo ! I ne sekiraj se, čije ovce tog i planina.
 
Slažem se sa tom izjavom. Ali... ako imaš ovce i treba da ti se dobro razmnožavaju uradiš šta? Dobar obor, dobra hrana, dobar veterinar, dobar pas, dobar pastir.... I naravno treba i planina na kojoj nema drugih ovaca....:osmeh:
 
Trebamo prvo nabaviti gajgerov brojac da vidimo gde je najvece zracenje od bombardovanja , ljudi se izvrcu samo od raka i ni od cega drugog.

Koliko vidim kriticne godine su od 50 pa nadalje

U mom mestu ne
pamtim ko je umro od srca ili starosti itd .Samo rak

Ubedjen sam da nas jos necim truju i pored zracenja , kroz hranu ili sta vec

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kreativan sam taman koliko i Vi sa Vašim crncem i grančicom. Ali sam barem ozbiljan kao i svi moji postovi u ovoj temi. Za razliku od raznoraznih pisanja koji samo razvlače poentu na šalu i pošalicu kao što je to i svojstveno ovom narodu. A ovde se radi o opstanku jednog naroda koji je uspeo da preživi 7525 godina od postanka sveta a očigledno je da mu se bliži kraj. Niko ne piše šta konkretno uraditi i stvoriti okruženje u društvu kako bi se dao prioritet pre svega pravim vrednostima koje bi doprinele povećaju nataliteta a to je mislim pitanje svih pitanja. Za par desetina godina biće nas taman toliko da će nas pregaziti kao onomad kad su došli Nemci. Sad kad bi nas neko kopneno napao ne bi znali najmanje tri sata da je neko ušao jer su sela pusta.
Nismo mogli da zaustavimo ni nenaoružane migrante da prolaze a ne neku ozbiljnu vojsku.
Što migranti nisu išli kroz Bugarsku ili kroz Mađarsku? Zato što ljudi čuvaju planine za svoje ovce. Na nekim planinama pasu antilope....
 
Evo ti resenje , zena koja rodi troje dece da dobija mesecno minimalac i staz da joj ide. Poznajem njih koliko hoces da bi odmah pravili decu ako se taj uslov ispuni.

A gledam susedna sela oduzimaju ljudima decu jer nemaju od cega da zive i daju hraniteljskim porodicama i placaju im jos 30000 mesecno da paze tu decu.

Pa dajte toj sirotinji novac pa nek paze svoju decu

Cist debilizam

Ja imam dvoje , za god ili dve cu i trece , Nema vece srece od decice

A kroz zivot cemo se boriti nekako samo da je zdravlja

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
код нас директор школе користио виагру и умро од срца ѕавреме уживања то ти је живот
 
Sve vise judi koristi slicne lekove,puno stresa a puno i filmove gledaju pa bi svi da budu kao "glumci" :osmeh:
 
Занима ме како би било да је контра?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Migranti su u početku išli kroz Bugarsku ali su ih tukli, silovali i pljačkali, ko stigne , i policija i meštani. Skidali su ih gole. Lovili ih kao divljač.
Vrlo teske reci i konstatacije. Ako nemas cvrste argumente nemoj tako pisati.
S druge strane ova belosvetska demokrattija i nazovi ljudska prava su i dovela do ovoga.
Kao prvo: sta rulja trazi u granicnom pojasu ? Dok smo bili ozbiljna drzava znalo se.....stojjj....stoj pucacu i bummmm!!!!!!
A sta cemo sa upadanjem u kuce bez kucanja i bez pitanja ???
Pa brate to ni stoka ni divljac ne radi!!!
 
Desničarske postavke krvi i tla, etničke čistote, državotvorne nacije su sasvim legitimne.

One su dale svetle rezultate u srednjem veku i vremenu mladoburžoaskog kapitalizma.
One su u osnovi imale ideju slobode i jednakosti unutar naciona, snage spram neprijateljskog okruženja, svake solidarnosti sa prijateljskim okruženjem.



Njihov nedostatak danas je: civilizacijski su prevaziđene.

Kapital je, kao i puno puta do tada, nadvladao ideje brastva slobodnih ljudi i slobodne ljude pretvorio u poreske obveznike, potrošače, roblje njižnje.
Da ne pričam o iskrivljenjima tipa engleski kapitalizam, ruski feudalizam, nemački fašizam.



Tako da te teorije o narodu, kao etnosu, u nestajanju pred licem neoliberalnog kapitalizma nemaju nikakvog značaja i sumanuto je očekivati subvencionisanje natalita etnosa.

Jer tražiti da žena sa troje dece prima minimalc prevedeno na jezik kapitala glasi: traže subvencije.

Gospode pa taj etnos zaista nije normalan !? I za to traže subvencije, zamislite molim vas lepo, eejj ?!
Pa oni će sutra tražiti i da odlučuju o svojoj sudbini ! A to neneene...




O tim nesretnicima, migrantima, treba razmišljati kao o radnoj snazi u poljoprivredi. Direktni konkurenti ovdašnjim nadničarima i džipsijima.

Dobijaće oni mukice radne i boravišne dozvole. A i urediće se sistem socijalnog osiguranja tipa kupiš taksenih markica koliko ti treba i lepiš im na ugovore dnevno.
 
Migranti su u početku išli kroz Bugarsku ali su ih tukli, silovali i pljačkali, ko stigne , i policija i meštani. Skidali su ih gole. Lovili ih kao divljač.

Pričaš neistine i preuveličavaš. Da je tako ne bi išli preko Bugarske, a vidim i dan danas idu i nemaju nameru da odustanu.

Pa što se nisu vratili kući kad je tako opasn put nego navalili ko nezdravi? Očgledno da su nečim motivisani, a to svakako nije bežanje od rata.

Pričao sam sa par desetina njih, veruj te mi najmanje njih je iz Sirije i čak i ne kriju da ne beže od rata već da su im motivi drugi.

Meni najviše smeta što su to sve ljudi čije su pozadine apsolutno nepoznate (mogo je biti masovni ubica... niko neće znati).

Smeta mi što su 98% njih muškarci od 20 do 30 godina. To nikako ne može biti prirodna pojava, migracija ili bežanje od rata (znamo kako su ovi naši onomad 95. bežali. Babe, dede, deca, cuko svi na prikolicu i teraj).

Pa daj bre pošalji te bre i neku žensku za udaju bem ga :osmeh: !!! To malo što ih naidje sve su trudne ili vode decu sa sobom. Nijdna slobodna, a i (što bi se ona udavala za "nevernika" neda joj vera ni "kultura" ,a nas u Evropi i Hrišćanstvu uče kako smo svi isti. Ma nemoj? ).

Zato će tamo kući neki ne znam Ahmed da joj napravi 4-5 deteta , a uz nju će oženiti još 3 takve, jer je bogat. A siroti ne znam Muhamed će EU pa da proba da oženi evropljanku, da je preobrati pa njoj o njenom i evropskom trošku da pravi decu koja će biti pogodite koje veroispovesti.

Niko nikoga ne lovi kao divljač , nažalost ukoliko se ne pribegne tako radikalnom rešenju u bliskoj budućnosti čeka nas gardjanski rat u Evropi.
 
Ima knjiga od pre 15 godina,pisao je Dejan lucic zove se ,Islamska Republika Nemacka,sto je onda bilo nezamislivo sad se polako ostvaruje,,nista tu nije slucajno.
 
Nazad
Vrh