Kako povećati natalitet u Srbiji?!

A da prvo svako svojim primerom u svom okruženju počne da promoviše dobre vrednosti... da sa prvim komšijom napravi dobar odnos... pa ulica, selo... Da se ljudi dogovore šta će i kako će a da to posle počne da utiče na vertikalu ka gore.... Da krenemo od 10 zapovesti... imamo vremena da se ispravimo do sledećeg Božića pa da na Božić tražimo oprost grehova.... ne laži, ne varaj, ne kradi, ne svedoči lažno, poštuj brata i komšiju svojega kao sebe samog.... ne traži lažne bogove... fejzbuk, parove i raznorazne gej i grand parade... poštuj roditelje svoje dokle god primaju prenziju.... itd.
 
док сам радио у друштбеној фирми не у мојој смени али је она прича да је колега се хвалио да цркне телевизор оном ко није а зове га жена у току сменеда јави да неради тв бубреге смо му вадилиод зајебавања а што се оног текста штоје цура написала доста је онако за градски свет али знам да је споменула јако велики проблем на селу а то сам и ја имао као и сви ви а то је подела новца то јест прихода мени и мом оцу нетреба исто мени треба више него њему имаш децу жену ауто гомилу ствари која по њему није потребна знам пар друговакоји једноставно су морали да се запосле само због те поделе и чувајте телевизор
 
Slažem se za danak mladosti, ja sam završila fakultet koji dugo traje, udala se sa 30 i sada u mojoj 36 godini čekamo naše 4 dete, muž ima 40 godina, nije mlakonja:osmeh:. Znači kad se hoće nije neizvodljivo, mada da smo krenuli ranije verovatno bi bilo još dece.
Slažem se i sa mnogim članovima da je ženama uvaljen feminizam, da mogu sve isto što i muškarci a koliko vidim po jednakosti polova smo se vratili u 19 i koji vek pre toga. Kivna sam na žene koje koriste plastiku u raznim delovima svog tela, iako misle da to rade zbog sebe da bi se one osećale bolje, uglavnom se trude da se uklope u mušku sliku seksualno poželjne žene i postaju objekat, manje poštovane nogo što su naše babe bile. Tako isto i muškarci se trude da budu mačo tipovi, vagabundi jer žene uglavnom jure takve i tako ukrug.
Kao glavni problem što ljudi ne sklapaju brakove po meni su nerealna očekivanja i sa jedne i sa druge strane. Svi mislimo da smo neki prinčevi i princeze i da je taj neko ko je sa nama imao puno sreće što smo sa njim i da zbog toga treba da nam se klanja do kraja života. Nigde tolerancije, staviti se u kožu onog drugog i razmisliti pre nego što se plane. Niko neće da "trpi", a žene se naročito gade te reči, iako trpe i na poslu i u prevozu, na ulici... Samo u kući ne možemo da istolerišemo osobu sa kojom živimo i sa kojom bismo trebali da budemo najbliži.
Što se tiče nataliteta neko nam je još posle II svetskog rata objasnio da idealna porodica ima 2 dece po mogućstvu dečaka i devojčicu i to je to. Naše porodice su bile takve, sve koji znam u mojoj okolini su imali po 2 dece, radili u državnim firmama i smatrali da je to to ne može i netreba da bude drugačije. Tako su i nas vaspitali. Pogledajte i reklame na televiziji. Nema nijedne gde idealna srećna porodica ima više od dvoje dece. Mi smo u globalu ozbiljno izmanipulisani. Kada sam ja rekla da sam trudna treći put naišla sam na sveopšte zgražavanje čak i od najbliže porodice(moja majka), suprug i ja radimo, imali smo dvoje dece dečaka i devojčicu i šta mi sad tu izvodimo, umesto da živimo i uživamo. Kad prikazuju porodicu sa više dece često su to socijalni slučajevi koji nemaju čime da prehrane porodicu i onda svi misle da su oni socijalni slučajevi zato što imaju puno dece, a oni bi verovatn bili socijalni slučajevi i da nemaju dece, zato što nisu završili nikakvu školu, nemaju zemlju, nemaju krov nad glavom.. ali naravno ljudi odmah pomisle da su im deca najveći problem i da bi im bilo mnogo lakše da imaju 1 dete, kao da su deca termiti pa jedu sve pred sobom. Još kad mi kažu kako je imati dete skupo jer zaboga treba kupiti pampers, deca mogu da porastu i u platnenim pelenama kao nekad kad se pralo ručno a naročito danas kad imamo mašine za sve i svašta. Moja jesu. Po meni njihovo odgajanje počinje da bude skupo kad krenu u školu, knjige, garderoba, eskurzije... Ali od rođenja do tada imate vremena da ih vaspitate da ne može i netreba sve da se ima i da to nije realno a i da se sami pripremite i nađete još neke načine finansiranja za svoju porodicu.
Izvinite što sam ovako upala na ovo definitivno muško ćaskalište ali koliko su krive žene toliko ima i do muškaraca. Ako mislite da ćete naći ženu da ide na posao, rađa, kuva, pere, stigne u štalu, baštu, otrpi sve vaše nervoze i uz to ćuti i nema svoje nervoze bojim se da ćete biti sami. Ali ako ste spremni da je posmatrate kao sebi ravnu i podelite poslove a u nekim trenucima i preuzmete veći deo tereta na sebe, možda vam se i posreći.
 
To čupsa!!!! Do sada sam se zaletao par puta da napišem koju u ovoj temi pa sam odustajao jer se rasprava većinom vodila oko gluparija. Ovaj tekst je pravo osveženje.:ppozdrav:
 
Hvala ljubek. Izvinite zbog nepismenosti tek sad videh da sam nemože pisala odvojeno a ne treba sastavljeno. Trudnički mozak, šta da se radi:osmeh: Poenta ostaje iako sam nepismena, koliko vi jadikujete na ovom forumu i između sebe, da žene nisu što su bile(čitaj vaše majke i babe), toliko i žene na drugim forumima i između sebe jadikuju da nema adekvatnih muškaraca za udaju iako i same ne znaju šta hoće.
Lek i dobar savet nemam. Neka razmišlja svako za sebe šta očekuje i šta može da pruži pa neka se time i rukovodi.
Pozdrav i svako dobro, odoh da se malo bavim poljoprivredom:osmeh:
 
Hvala ljubek. Izvinite zbog nepismenosti tek sad videh da sam nemože pisala odvojeno a ne treba sastavljeno. Trudnički mozak, šta da se radi:osmeh: Poenta ostaje iako sam nepismena, koliko vi jadikujete na ovom forumu i između sebe, da žene nisu što su bile(čitaj vaše majke i babe), toliko i žene na drugim forumima i između sebe jadikuju da nema adekvatnih muškaraca za udaju iako i same ne znaju šta hoće.
Lek i dobar savet nemam. Neka razmišlja svako za sebe šta očekuje i šta može da pruži pa neka se time i rukovodi.
Pozdrav i svako dobro, odoh da se malo bavim poljoprivredom:osmeh:

Gramaticki je ispravno ne i glagol pisati odvojerno,ne se pise sastavljeno sa pridevima.Dobro ste pisali.Inace se slazem sve,za brak je potreban par,a ne dvoje.
 
@Čupa
Uz inače jako lep tekst, drago mi je i to da imamo damu ovde i nadam se da će vas biti sve više, bez obzira o kojoj se temi radilo.
Što se samog postovanja tiče, sadržaj istog možete izmeniti u naredna 24 sata od postavljanja. - (opcija Uredi poruku) -
)
Dobro došli i veliki pozdrav za vas ...
 
Svilene generacije i nista drugo,ja sam prvo dete dobio '93 koje mi danas kaze kako je tesko zasnovati porodicu jer eto nema se uslova :haha: Mi smo od carsava pravili pelene,jeo sam hleb i jogurt da bi on imao otisao iz zemlje da vozim kamion po belom svetu spavao 3 sata dnevno samo da bi porodica imala.A on sedi u toplom i kuka kako nema perspektivu :osmeh:

Ja sam svojoj deci rekao sve sto sam stekao stekao sam zbog njih,ali to nece bas lako da dobiju i imali su izbor da uce i da ih izdrzavam ili da se sami snalaze u zivotu.

Ja svog oca nisam shvatao kad sam dosao da mu trazim da prodamo imanje da prezivimo zena dete i ja on me isterao iz kuce,al kad sam se snasao na samrti mi rekao hel vidis da je moglo i bez toga i pogledaj sta sad imas,a sta bi imao da smo prodali.I ja isto primenjujem na svoju decu dok se skoluju sve cu da im dajem i hvala Bogu rezultati su odlicni.

Svasta me u zivotu lomilo i moje je iskustvo da je za zivot potrebno zrtvovanje,sve ono sto sam kao klinac zeleo sam dobio tek u 35-oj i sve sam sam stekao.

E to je problem sto se izgubio taj starinski nacin egzistencije da je dinar dinar i da nije bitno kako si ga zaradio sve dok je posteno.Dok se ne prolije znoj.
 
OK. Mladi su nesposobni, kilavi itd da ne nabrajam sve sto se kaze ovde. Slazem se za vecinu stvari. Ajmo postaviti drugacije pitanje: ko je te mlade vaspitao i generacije i generacije pravio kilavce od njih? Niko ne kaze e mozda smo mi pogresili. Sto vi vasu decu ne posaljete da rmbace po svetu i malo spavaju, da se bore za zivot i da stecu sve od pocetka? Vecina ljudi gresi i kaze neka sine nemoj ja cu, samo da se postede da ne rade i eto kilavaca.
 
Ljudi moji,mi se tu dopisujemo,zezamo momke,podje.......se,a sad baš razmišljam izmedju članova foruma samnom zajedno, ko ima više od četvoro dece?Nema veze dal su stariji dal mladji dal iskusni dal neiskusni:sta:
 
Nije neki problem pad nataliteta to sto nemamo po 4 dece. Ako imamo i po 1 ili 2 je u redu. Da se ozene i udaju na vreme, ali ih mnogo ima koji nisu stupali u brak ili cak i nemaju partnera. A postoji jos jedna stvar a to je ono sto zaista mnogo mladih ljudi napustaju ove prostore i dolaze retko samo u poseti.
 
ZA CUPU Draga Cupo svaka vam cast na izuzetnom postu i ne bih zeleo da vam ulazim u privatnost ali bi nam svima mnogo znacila jedna informacija a to je dali ste vi tu predivnu decicu rodili od straha od svog partnera koji je udarao pesnicom o sto i sekao vas pogledom kao macem i od prvog dana braka sproveo psiho torturu i postrojavanje ili ste od svog partnera dobili neznost ,plemenitost,dobrotu,ljubav i mnoge druge prelepe stvari koje su u vama probudile zelju kao i u vasem supruzniku da zajedno u jednoj prelepoj harmoniji uzivate i stvarate, druga stvar dali su godine bitne prilikom zenidbe tj udaje posto je i tu bilo raznih polemika i trece dali je bitno toliko okruzenje jer su mladi preplaseni ,pitao sam vas jer ste vi merodavni za takav odgovor a ima dosta teoreticara koji predpostavljaju samo ili imaju zelju ali namaju mogucnosti VELIKI POZDRAV ZA VAS I VASU DIVNU PORODICU
 
A momci ?:haha:




25013885_1498383073544333_6824325059042082816_n.jpg.c87affd3120941fecdfdc91ceaf17819.jpg
 
Sto je neko ne pita, hoce li ona pustiti u svoju kucu (jer svi oni imaju i kucu, i par stanova i vikendicu) kakve Avganistance. Ovoj zeni pregorila neka licna u mozgu, i ovdje su ministri idioti, ali Beograd sto ima politicare to je za Riplija.
 
Nazad
Vrh