Kako povećati natalitet u Srbiji?!

Ranko Cuvrk

Član
Učlanjen(a)
5 Jan 2010
Poruka
251
Zbog cega imamo tako mali natalitet odnosno zasto je toliko veci mortalitet,da li se to umire puno prije steracke dobi,mladi se nezene , ozenjeni nemaju djecu ili jeno dvoje a mozda svega pomalo.

Sta trba Drzava da uradi a sta gradjani da bi se stanje popravilo ili nema rjesenja?

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.627
Odg: Kako povecati natalitet ?

Tacno restrikcije struje i mala pomoc drzave za porodice sa vise dece.

stiv

Član
Učlanjen(a)
7 Jul 2008
Poruka
579

Treba da se ozakoni ;da svaki čovek treba da ima dve i više žena :D :bravo: ::svaka cast::
Neravno ko može :haha:

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.624

pa zato mi loše živimo jer je opšte poznato da je pravljenje dece sirotinjska zabava :haha: :haha: :haha: :haha:pa se nadaju večem natalitetu :haha: :haha: :haha: :haha:

rebeljac

Član
Učlanjen(a)
21 Feb 2010
Poruka
253

Restrikcija nego šta, pa u vodenicu ili na salaš.Sad je vreme da se deca prave a ne da se misli o setvi i muži i kolko ćemo zaraditi i gde ćemo,ako nešto pretekne, utrošiti.Za tanjir čorbe i jedne gaće više uvek ima, ima bogami i za mnogo više ::prica::.Sve može da se stigne.Kolko nas puta žena samo na ručak zvala a mi samo da nešto završimo na kompu pa ćemo doći. O ostalim stvarima i da ne pričam. :pecanje: Brzo se živi al se brzo i mre. Fala Bogu četvoro ih imam, ćeru i tri sina. Nema većeg bogatstva. Ajd uzdravlje i uključite malo žene u ovaj post da vidimo šta one kažu ::pomoc:; . Čast svakoj ali ima i onih koje bi da im roda donese, pa prošlo je vreme kad su naši stari jurili tu živinu.:veseljak::

smedic

Član
Učlanjen(a)
19 Jun 2009
Poruka
576

Samo da napomenem i neke ratove koji su nas po 'malo' zahvatali.
A nisu ginuli penzioneri, bar ne vecinom...

rebeljac

Član
Učlanjen(a)
21 Feb 2010
Poruka
253

Pa baš zato što smo pretekli treba da se množimo. Ajd sad, nisu ginuli penzioneri nego ljudi u snazi pa zar mi treba da se poštrojimo što smo ostali, nisi mi baš jasan. Naprotiv treba se truditi da živiš.
NA ako ti ja dam neku od 30-et šta će moja vodenica mleti. Grabi čoveče šta stigneš. Od kuknjave nema vajde. :ppozdrav:

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.627

N.A. Dok ti des u Picasso zdra i prav a iznose ko njegove slike slabe vade ima od tebe.

omegapn

Član
Učlanjen(a)
7 Feb 2010
Poruka
63

Što je do mene ja mislim da sam završio, imam dva sina i dve kćeri. Od mene je dosta i pozdrav za kolegu rebeljac :D

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.627

Sto se i mene tice dovoljno sam pipomogao tri cerke i jedan sin.

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.653

e pa pre su zene decu radjale a sad su direktorke raznih firmi pa za decu i nemare vaznija im je karijera od porodice :sta:

dejan26

Novajlija
Učlanjen(a)
7 Avg 2009
Poruka
1.363

Proterati Durex i piIuIe,zabraniti abortus,i izgraditi prihwatiIišta za decu i bice dece punooooo.

smedic

Član
Učlanjen(a)
19 Jun 2009
Poruka
576

Nisam to rekao samo mislim da je i to jedan od glavnih razloga.
A kako povecati isto kao sa poljoprivredom drzava malo da pogura a ne ocekivati da bracni parovi bez posla oboje prave decu i postaju socijani problem...

dzionik

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2009
Poruka
1.932

Ajde ljudi zašto bi se množili ko zečevi kada smo već prenaseljeni kakva je to logika??
Ili možda mislite ako imate više dece bolje će vas čuvati kad ostarite.

Vrh