Kako povećati natalitet u Srbiji?!

U ovoj zemlji je sramota biti siromašan i da, to se skriva kao što se skrivaju i svi oni koji imaju fizičke i mentalne nedostatke.


Sramota je lični doživljaj. Sebe, sramotan, svog ponašanja, sramno, svog stanja, sramotno.

Hrist je prišao siromašnima i pokazao da njihovo stanje nije sramotno. Naprotiv... A onom kome je puno dato, puno se i traži.

Posrnuli duhom su se odali pohlepi i u nastojanju da svoje sramno, grešno, ponašanje sakriju, pohlepu proglašavaju pokretačem ekonomskog i svakog drugog razvoja kako bi sebi sramotnom okačili oreol svetitelja. Ne nismo mi nečastivi, mi smo sveci. Pa čak i Bog.



Vaše i naše siromašno oni ne vide iza zatamljenih stakala besnih automobila... niti jedna politička skupina pa ni crkva.... čak ni malo bolje dobrostojećih sugrađana... privatnika... tajkuna....



Odnarođena elita. Eksploatatori. Fariseji.




ne mislim da je ovo slobodna zemlja niti da će to biti skoro a možda nikada. Sužnji smo prvo svojoj 'eliti' a posle nekom belosvestkom ološu koji je bio dovoljno pametan da nas okupira bez da je kročio nogom na ovu svetu zemlju.



Jedan narod, pa i državu tog naroda, čine i mogu činiti samo slobodni pojedinci.

Slobodan si samo onoliko koliko slobode sebi osvojiš.

Nema slobode bez ekonomske nezavisnosti, a ekonomski nezavisan možeš biti isključivo ako si samom sebi poslodavac.




Zašto socijalizam nije uspeo u Americi ? Jer je sirotinja ubeđena da je njeno siromaštvo posledica trenutnih novčanih neprilika, a ne klasne eksploatacije.
 
U staroj Jugi su u zemlje zapadne Evrope odlazili uglavnom radnici ili srednji stalez ali danas u Kanadu i Ameriku odlaze diplomirani vrhunski strucnjaci i talenti a otislo je zadnjih 20 godina 7000 doktora nauka i oni imaju jasno zacrtan cilj i svaki od njih ce ga ostvariti samo nemaju odredjeno sta za 20.30,40 godina a deca koja su rodjena u ovim drzavama ce biti blizi Americi nego Srbiji a mnogo je tesko u zivotu sklopiti sve kockice a nostalgija ostaje .E sad savetovati mladog coveka da radi za 200 ili 250 eura i ta tako trosi svoju mladost i lepotu je greh a isto je greh savetovati ga da napusti rodnu grudu i ode na Novi Zeland da cuva ovce cela stvar je kao TAMNI VILAJET kako god da uradis bice ti zao jednog dana a sto se tice abortusa a ima ih na stotine hiljada godisnje to je realno stanje stvari narod je ubijen u pojam, uplasen, bez samopouzdanja, depresivan,razvaljene psihe i ovo sto je napisala dali BOBA MOJSILOVIC ili SINISA KOVACEVIC je savrsen post sve preslikano u originalu cista desetka bice dosta tesko vratiti narodu izgubljeno samopouzdanje sto se tice nataliteta drzava bi morala da preuzme neke stimulativne mere ali pre toga vratiti ljudima zelju za bilo cim
 
званицно има 17 000 абортуса Србији мужјаци нису више што су били одо спавати што је народ богатији мање је деце и слабије ради оно
 
U staroj Jugi su u zemlje zapadne Evrope odlazili uglavnom radnici ili srednji stalez ali danas u Kanadu i Ameriku odlaze diplomirani vrhunski strucnjaci i talenti a otislo je zadnjih 20 godina


E vala kad smo se kao narod i nacija održali bez tih radnika i majstora, da ako se nekako održimo i bez tih i takvih doktora.
 
Blic je objavio (sad koliko je relevantno) da ce u Srbiji ostati da zivi do kraja veka 5,334,000 stanovnika sto je oko 40% manje.
 
ZA BRADONJU Ako nam odu svi skolovani i ono najkvalitetnije sto imamo i ako nam odu zanatlije pitanje je sta onda ostaje u zemlji dali to znaci DA CEMO DA PREZIVIMO SA PENZIONERIMA ,1968 godine Hruscov je Americi isporucio 400 000 okorelih kriminalaca na foru politicki neistomisljenici a to je isto uradio i Fidel Kastro i ocistio drzavu a zadrzao elitu jer ja zelim da mi deca odrastaju u drzavi koju vodi skolovan kadar a ne pijandure,lezbejke,psihici ili ljudi sa kupljenim diplomama i megatrendovima.Ovi ljudi sto su otisli razmisljaju svojom glavom i ne pripadaju nikakvim strankama i organizacijama gde bi se gurali i klimali glavom i slihtali se i cekali pogodan momenat da nesto zagrebu bez znoja i ostete ovu vec iscrpljenu drzavu ,oni samo zele da funkcionisu samostalno kao sto si ti rekao NEMA SLOBODE BEZ EKONOMSKE NEZAVISNOSTI a ja bih vise voleo kada bi Americi mogli da izrucimo 400 000 starleta,sitnih kriminalaca ,mladih aktivista i raznoraznih botova,prostitutki,ljigavih lokalnih politicara ,narko dilera i drugog raznoraznog sljama valjda bi onda i nacija progledala i krenula malo opustenije a vidim i da mnogim politicarima to odgovara jer je najlakse vladati i manipulisati sa neskolovanim narodom
 
Hercegovina pola sveta naseli, sebe ne raseli.

Migracije su prirodan tok civilizacije.

Pokreće ih višak radno sposobih.

Nekada je za obraditi zemljišni maximum trebalo desetak čeljadi, danas to obradi samo jedno.

U Prvom ratu Srbija je izgubila gotovo 30% stanovnika, pa evo i danas postoji.

Sve je to prirodna selekcija, odabir.


Neumitno je da će Srbija kao geografski prostor pogodan za ljudsko življenje usisati svoj etnos sa šireg geografskog podneblja.

To je biološka svetla budućnost srpskog etnosa.

I tom etnosu namenjeni su moravski sliv i Vojvodina kao životni prostor.
 
Pratim ovu temu od kako se aktivirala, i u više navrata sam htela da reagujem, ali sam se uzdržavala jer svaki put bih burno reagovala. Čupa je jedina žena koja se uključila i iznela veoma korektno mišljenje. Bilo je tu još par inteligentnih zapažanja, međutim utopili su se u masi nebuloza, izgovora, i kao i obično traženja krivaca u drugima.
Da počnem od ovog stava koji mi uvek povuče živac kad pročitam: na zapadu su uslovi idealni za osnivanje porodice: uređen sistem, primanja na decu, dobre plate, dobri uslovi za život....da ne dužim hvalisanje.....sve idealno. Zašto onda u zemljama zapadne Evrope prosečan broj dece po ženi ne prelazi 2?


S obzirom da je ovo poljoprivredni forum, polazim od tačke da je većina učesnika foruma u tom segmentu, to jeste da poseduju svoje parče zemlje i da im je glavni prihod od poljoprivrede. Neko je prethodno naveo podatak (koji inače poljoprivrednici i ovde i na zapadu veoma često koriste): 1 poljoprivrednik hrani 1000 ljudi....Kako onda ne može da prehrani svoju sopstvenu porodicu!
Osim toga, hvalisanje zapada ide toliko dobro, da zavidite zapadnim poljoprivrednicima. Samo ću da vam navedem zvanične podatke iz kraja 2017 godine za Francusku: prosečna plata poljoprivrednika za prošlu godinu je oko 1080 evra, a skoro polovina zarađuje manje od 350 evra mesečno. Još jedan poražavajući podatak koji vam naši mediji nikad neće objaviti: svaki dan u Francuskoj jedan poljoprivrednik izvrši samoubistvo.


U većini slučajeva zapad hvale oni koji nisu kročili u njega (baš kao i oni koji nikad nisu kročili u grad koji savetuju decu da beže sa sela, jer je eto život bolji, lagodniji u gradu).
Da se ne zavaravamo, prva generacija koja ode na zapad, većinu svog života provede u "lošem" okruženju ne shvatajući uopšte sistem u kom žive: okruženi su siromašnim stanovništvom koji se tu slio iz svih ostalih mogućih zemalja, žive u svom nekom hibridnom paralelnom svetu: u najsiromašnijim kvartovima, rade najlošije poslove i teše se činjenicom da im je eto plata 3 puta veća nego u Srbiji (ali života što se tiče, oni sa tom 3 puta većom platom mogu da žive isto kao i oni u Srbiji sa 20000-30000: dok plate stan, hranu, režije, pa ne ostane im ništa, ili jedva sastave kraj sa krajem: pričamo o gradu, znači hrane što se tiče zaboravite luksuz. Meni se svodi na makarone, pirinač, i ostale jeftine proizvode koje uzimaju na najnižim policama supermarketa.
Kad već uđu malo u sistem (srede papire) nađu stalan posao, većina se zaleti i odmah kupi kuću/stan na kredit. To znači da se standard porodice za to vreme ne poboljšava: novac koji je išao za kiriju, sad ide za ratu za kredit. Meni ostaje isti, meso se retko nalazi na njemu, traže se akcije u supermarketima. I najčešća diskusija među tom populacijom i jeste koliko šta gde košta, ko je gde našao najpovoljniju aferu.....raspoloživa sredstva za "zadovoljstva" takođe ista: ravna nuli....nema tu ni za restorane, ili ono kad baš pukne film, jednom u 5-6 meseci, kad je bračna atmosfera pri eksploziji, pa nek' ide i u minus, u pm, jednom se živi....ni za bilo kakve druge izlaske....o izložbama, muzejima i ostalim kulturnim dešavanjima da i ne govorimo.
Dolazak u Srbiju jednom godišnje, ali se zato ovde priča sve najbolje o tom životu....niko neće da prizna kako se zaista živi. Važno je da se napomene iznos njihove plate, kako bi našim ljudima ovde počela da curi pljuvačka iz usta....jer oni jadni pomisle kako bi oni mogli da žive OVDE sa tim parama. Kako tamo imaju kuću/stan....ne imaće za 20-30 godina, kad otplate kredit (ako do tad u njihovom idealnom životu ne izgube posao, ne razvedu se....ako, ako, ako....do tad je ta kuća/stan bankin jer je naravno pod hipotekom!)
Da završim izlaganje sa ovim podatkom koji nas vraća na temu: na zapadu je stopa razvoda 50% a među migrantima (među koje i mi spadamo) je znatno veća...jer su žene sklonije asimilaciji i primanju zapadnjačkih sistema vrednosti...što znači opet da zapad nije idealno mesto ni za stvaranje porodice, a pogotovo ne za stvaranje solidne, zdrave porodice.


Izvinite što sam se raspisala ovoliko, ali sve ovo navodim iz ličnog iskustva, i sa najboljom namerom. Da bar neko od mladih iz ovog mog izlaganja otvori oči i prestane da se zavarava da je bežanje bolje od suočavanja sa realnim životom.

Znaci licno iskustvo,necu da naucim jezik ukratko.

Jeste tako ,samo se skupljaju kao pre Siptari u JNA,samo da bi mogli da pricaju na svom jeziku,taman posla da nauce jezk zemlje u koju su otisli.
Zamisli zivot nekog ko ne zna srpski u Srbiji.
Koji su to troskovi veci npr. u Nemackoj? I sta se tamo jede posto je meso skupo ,a i vekna hleba je oko 2 eura,pasu travu? Jedu meso sa akcije? E to meso koje se ne proda na akciji onda dodje ovde.A stambeni krediti su skupi,za razliku od nasih u svajcarcima.
Oticice svako ko ima hrabrosti,hoce da uci ,da radi i kome je porodica na prvom mestu.

"Pametan zivi tamo gde mu je bolje, budala zivi tamo gde je rodjen." Nek svako razmisli ,a moj je savet da i proba,zivot u Srbiji mu ne gine.
A sto se tice dece ,oni su prvo moja deca pa tek onda Srbi.Meni je njihova dobrobit na prvom mestu,a za Srbiju se brinem isto koliko i ona za mene i moje.Mi sad kad odemo od moje familije ovde ce ostati samo brat od tetke koji se nikad nije zenio a i nece.To je prirodna selekcija
 
Bradonja@
Na konstataciju da je u prvom ratu Srbija izgubila 30% stanovnika pa i dalje postoji dolazi cinjenica da je posle velikog rata Srbija bila na pobednickoj strani, i stanivnistvo u nadi (realnoj ili ne) je napravilo modernim recnikom receno bejbi -bum.
I sto tako i posle II SV.rata bar negde do kraja 60-tih.
Posle ovih poslednjih dogadjanja na nasim prostorima narod je dezorjentisan bez nade, tumara kao curka u mraku.
A oni koji bi trebalo da naprave ili bar pokazu put tom narodu ustvari rade suprotno , jos vise ga sludjuju i jasu na tom talasu apatije i to sve koriste za poboljsanje svog materijalnog statusa.
 
Šalim se,bre.Moram malo da budem onaj koji se inati i pomalo sarkastican :ppozdrav:
 
пошто сам ја најстарији овде колико видим послушајте ме то ови што нису направили наследнике на оном што вам је оставио бабо нађите циганчицу разбијете малер

- - - - - - - - - -

а чудно је то да се из мачве исељава а они око крупња остају то значи и до тога колико је човек способан боље немој ићи већ имаш и година неиде ти овде можда неће ни тамо седи ту деси
 
Nazad
Vrh