Kada niste u traktoru, vozite

Nema šta da mi bude lakše,svako veruje u ono što hoće :D Ali treba malo verovati i u fiziku :D
 
Prije par dana krenemo dusterom bez zadnje vuče sa lakom prikolicom, do Foče potrošnja skoro 14l / 100 km. 1.5 dci, 110 konjića.

Da nisam bio u autu cijelo vrijeme mislio bih da je neko izvlačio gorivo jer sa istim autom inače prelazimo daleko veće kilometraže.
 
Prije par dana krenemo dusterom bez zadnje vuče sa lakom prikolicom, do Foče potrošnja skoro 14l / 100 km. 1.5 dci, 110 konjića.

Da nisam bio u autu cijelo vrijeme mislio bih da je neko izvlačio gorivo jer sa istim autom inače prelazimo daleko veće kilometraže.
Dacia auto za malo novca, ali potrošnja je baš velika. Pogotovo benzinci. Svako koga znam ugradio je plin. I taj dizel je slab za težinu Dustera.

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Blize 200 000 kn sam presao Dasterom ali novi tip i ovaj nainoviji.
Onaj vez AdBlua u lokalu oko 6l, autoput dize na 6.5-7l, ovaj novi sa AdBluom trosi skoro 1l vise.
Istina 6brzina i osetno bolje kombinovanje od 5brzinskog
 
Prije par dana krenemo dusterom bez zadnje vuče sa lakom prikolicom, do Foče potrošnja skoro 14l / 100 km. 1.5 dci, 110 konjića.

Da nisam bio u autu cijelo vrijeme mislio bih da je neko izvlačio gorivo jer sa istim autom inače prelazimo daleko veće kilometraže.
Zato sto je slabasan motor i to je za njega mucenje. Ovaj XC bukvalno samo dok pokrene prikolicu iz mesta oseti, posle da li iso 40 ili 100km/h, brise. Na 130 sa praznom prikolicom oko 2200 obrtaja drzi, na 100 sa punom oko 1700-800 obrtaja.
 
Bilo koje vozilo samo da mu je fizicki odvojen tovarni prostor od kabine i takva vozila nose oznaku N1 .
Prilikom kupovine takvog vozila vraca vam se sav pdv i na vozilo i na delove i na servise i na gorivo .
U grupu N1 npr. moze da spada opel astra karavan, reno klio , golf, skoda oktavia karavan ili neki dzip .
Jedina stvar je malo zeznuta sto su nasi prodavci bezobrazni i nabili su cenu takvim vozilima da ti se vise isplati kupiti novo vozilo nego polovno.
 
Ja sam 2019 kupio Ford Kugu N1...4 sedista i gepek 450 kg...trenutno je najbolja kupovina pik-apova...npr Ford Rendzer.
 
Za tog forda sam cuo da se nije najbolje pokazao, ovi sto ga imaju u NISu kazu malo malo servis, a da se razumemo vise nesmeju da bas arce vozila kao nekada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne vezano za temu o pick up vozilima, malopre bio da registrujem auto, lane bilo preko 80k,a sad 55k din... Pojeftinilo, šta će to biti mati moja da nešto pojeftini u našoj državi...
 
Nazad
Vrh