Kada niste u traktoru, vozite

Pazite na benzinskim pumpama,drugara su opljačkali. Pozvao policiju i oni došli i prave zapisnik:
Policajac: kada ste opljackani?
Drug: danas pre pola sata
Policajac: da li možda poznajete pljackaša?
Drug: poznajem
Policajac: da li bi ste nam mogli reci ko je?
Drug : mogu
Policajac: pa ko je?
Drug: Aparat sa rednim brojem 3.
 
Lako je sapatniku da vozi napunjen rezervoar na yugu, tu ne staje više od 30 litara. Padat b3 70 litara rezervoar, malo bogatstvo treba :haha:
Šta ja da kažem za Ml 95l kad je skroz prazan :D

A potrošnju ne smem ni da gledam,skoro sa sve prikolicom tura po BG,Borča-Zemun-Sremčica-Batajnica po bordu 25l/100km,a inače otvoren put od čepa do čepa 14l.
 
Ne isplati se,ja sam stručnjak za brze ture i zavlačenja gde ne može kamion :D .Ako nema gužvi dnevno može do 1600km da se predje.Spavanje minimalno 2-3 sata.Ide se na manje prelaze,može da se krati put po nacionalma.Kamion mora tahograf odmah dodatna muka,u većinu gradova ne možeš da udješ u centar ni sa kombićem do 3.5t za ML ne prave problem.Šta god da treba da se dotera za 3 dana maksimalno ti je u dvorištu.Dok ove sa kamionima moraš da čekaš da prave zbirne.
 
Njemu nije registrovan auto kod nas, pa nije mu problem - t.j. nije neka razlika kao kod nas do i od 2000 ccm.

A ovo sto sremac84 kaze. Kod ovog auta sto koristim (a i pre sto sam koristio...) malte ne "u milimetar" tacan bord. Nema ni pola dl razlike. Kad sam vukao prikolicu 6,7, bez ~6 litara, manji motor ispod 6 (i kad pise 5,7 na par 10k km, to je i bio 5,6-5,8). Takodje na par 1000 km kad mi je bilo dosadno par puta sam "testirao" bord... i bas nije bilo oscilacije, t.j. tacno je merio komp. Sa manjim motorom 1200+ km ako je pun rezervoar, a veci motor 1000+ cak 1100+ (sa ili bez prikolice) bez problema... (rezervoari 70 lit oba).
 
Šta ja da kažem za Ml 95l kad je skroz prazan :D

A potrošnju ne smem ni da gledam,skoro sa sve prikolicom tura po BG,Borča-Zemun-Sremčica-Batajnica po bordu 25l/100km,a inače otvoren put od čepa do čepa 14l.
Sta ima tu da se kaze,da ti je puno i neisplativo ne bi ga vozio.Velik auto mora imati i veliki rezervoar.Veci motor normalno da i vise potrosi, jos kad je pod opterecenjem.Potrosnja zavisi od mnogo faktora,voznje,tezine samog automobila spram snage motora,aerodinamike itd.Vozim bmw 320i sa 6cl motorom i u normalnoj kombinovanoj voznji prosek mi je 9-10l benzina na 100km sto mislim da je skroz ok.Potrosnju i ne gledam,kad sam kupovao automobil bio sam svestan toga.Da mi je to smetalo trazio bih u startu manje i ekonomicnije vozilo.
 
Sta ima tu da se kaze,da ti je puno i neisplativo ne bi ga vozio.Velik auto mora imati i veliki rezervoar.Veci motor normalno da i vise potrosi, jos kad je pod opterecenjem.Potrosnja zavisi od mnogo faktora,voznje,tezine samog automobila spram snage motora,aerodinamike itd.Vozim bmw 320i sa 6cl motorom i u normalnoj kombinovanoj voznji prosek mi je 9-10l benzina na 100km sto mislim da je skroz ok.Potrosnju i ne gledam,kad sam kupovao automobil bio sam svestan toga.Da mi je to smetalo trazio bih u startu manje i ekonomicnije vozilo.
A gde sam se ja to žalio :)
 
Šta ja da kažem za Ml 95l kad je skroz prazan :D

A potrošnju ne smem ni da gledam,skoro sa sve prikolicom tura po BG,Borča-Zemun-Sremčica-Batajnica po bordu 25l/100km,a inače otvoren put od čepa do čepa 14l.
Moj drug ima XC 60 2.4 D 163ks i mogu ti reci dobro ide, a malo trosi. Prikolicu vuce da covek ne poveruje. Auto put, prazna prikolica 600kg konstantno 130km/h u preticanjima i 140km/h. Sa teretom oko 1500 kg na toj prikolici, konstantno 100km/h, u preticanjima 110km/h. Potrosnja od cepa do cepa na mereno na 800km predjenog puta 10,3l/100km. Zavrsava poso bolje nego bilo koji kombi ili kamioncic.
 
Ja sam druze tako svatio tvoj post.Ako sam pogresio izvinjavam se!Prvo si napomenuo da ti je veliki rezervoar pa zatim da puno trosi.Ok ovo je diskusija pa diskutujemo.Licno se nikad nisam zalio na odrzavanje svog automobila kao i potrosnje.Ima i skupljih ima i dosta jeftinijih.Kad se kupuje auto ili ti neka masina,svako od nas zna sta kupuje i kakve troskove moze da ocekuje.Kad se kupuje ime i brend normalno je da to nosi svoju cenu,no na to nas niko nije naterao sami smo tako odlucili.Zato mi je glupo kad se potencira kako auto od par hiljada kubika trosi mnogo,skupa mu registracija ili odrzavanje.
 
Moj drug ima XC 60 2.4 D 163ks i mogu ti reci dobro ide, a malo trosi. Prikolicu vuce da covek ne poveruje. Auto put, prazna prikolica 600kg konstantno 130km/h u preticanjima i 140km/h. Sa teretom oko 1500 kg na toj prikolici, konstantno 100km/h, u preticanjima 110km/h. Potrosnja od cepa do cepa na mereno na 800km predjenog puta 10,3l/100km. Zavrsava poso bolje nego bilo koji kombi ili kamioncic.
Reci drugaru da odvadi malo :D XC skoro 2t + 1500 tereta + prikolica ~500kg dakle skoro 4t tereta sa svega 10l :D
 
Ja sam druze tako svatio tvoj post.Ako sam pogresio izvinjavam se!Prvo si napomenuo da ti je veliki rezervoar pa zatim da puno trosi.Ok ovo je diskusija pa diskutujemo.Licno se nikad nisam zalio na odrzavanje svog automobila kao i potrosnje.Ima i skupljih ima i dosta jeftinijih.Kad se kupuje auto ili ti neka masina,svako od nas zna sta kupuje i kakve troskove moze da ocekuje.Kad se kupuje ime i brend normalno je da to nosi svoju cenu,no na to nas niko nije naterao sami smo tako odlucili.Zato mi je glupo kad se potencira kako auto od par hiljada kubika trosi mnogo,skupa mu registracija ili odrzavanje.
Ne bunim se ja na njegovou potrošnju ni veličinu rezervoara.Nego kao što kažeš diskutujemo.Meni je simpatično koliko su ljudi postali robovi te potrošnje.Zato kad im kažem koliko ML troši bude im lakše :D Al kupljen je da radi,pa dobro naplati sve to :D
 
XC90 je 2 tone raga, 60 je lakši i kažu bolje se pokazao..
Može da troši 10 litara bez problema, jer moj Sharan koji je oko 1900 kg + prikolica natovarena ne prelazi 8 na otvorenom.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh