Kada niste u traktoru, vozite

Od svega mi je naj žalije što motor nakon remonta nema onaj svoj originalni fabrički zvuk i rad.
Za to nije kriv remont, vec NE SRTUCAN remont! konkretno u mom kraju se vozi min. 60% VW od toga 50% GOLF, u servisu gde sam ucio zanat radjeno je nedeljno po bar dve generalke (8-10 mesecno) samo jedan ili ni jedan VW...
A kada su u pitanju polovnjaci, niko ne zna koliko je to stvarno preslo km, naravno bez odrzavanja...
I onda nasa sirotinja kupi auto za sve pare koje ima u kuci samo da bi bio sto bolji i kada treba za redovan servis nema se, pa onda ona stara NECE VALJDA DA MU FALI..:
 
Au svaka cast ciro imas masinu samo da ti pozavidimo na njoj hehheh .


Nista nije pipnuto na njoj od kad je kod mene.. Mada je slabo i vozim nekako mi je zao da je krljam po ovim nasim putevima,cuvacu je maksimalno mada vec nema neku vrednost... Za par godina doteracu sve u prvobitnom stanju,odjavicu je,napuniti motor uljem do cepa i ostaviti je da stoji,bice unikat za 20-30 god...:osmeh: To planiram sa njom kad kupim drugi auto necu da je prodam za 1500 evra,zao mi je...

- - - - - - - - - -

Za to nije kriv remont, vec NE SRTUCAN remont! konkretno u mom kraju se vozi min. 60% VW od toga 50% GOLF, u servisu gde sam ucio zanat radjeno je nedeljno po bar dve generalke (8-10 mesecno) samo jedan ili ni jedan VW...
A kada su u pitanju polovnjaci, niko ne zna koliko je to stvarno preslo km, naravno bez odrzavanja...
I onda nasa sirotinja kupi auto za sve pare koje ima u kuci samo da bi bio sto bolji i kada treba za redovan servis nema se, pa onda ona stara NECE VALJDA DA MU FALI..:


Svaka cast na ovome,znam nekoliko nih koji su zadnju paru dali za novije automobile pa posle nemaju 400 evra za redovan servis...::sramota:: Zato je uzivam u automobilima iz 70-80 tih godina.. Novih automobila mozes da nadjes svigde ako imas para ali da nadjes recimo Mercedes 123 kao nov to je za mene vrednost,da ne govorim o starijim jos...:ppozdrav:
 
Sta da kazem za 126 nego da mi se opasno svidja.. Uglavnom zadnja serija koja mi se svidja mislim na mercedesa je 124 ili ima jos jedna koja moze da prodje slicna njemu ali ne toliko.. A mozda bi naj vise voleo sad kad prodam juga (ako ga prodam) da na njegovo mesto dodje jedna 123 i da se sredi da bude kao bombona...:bravo:
 
@Cira92 slazem se sa tobom, klasika je zakon. Nikad ovi danasnji plastikanci od auta nece trajati kao starije serije automobila . Jos kad crkne nesto oko elektronike kosta djavo ipo.
 
Pa to jednostavno treba voleti,ja sam mogao da kupim mnogo maldji auto i savremeniji,prvo sam hteo za sve pare koje sam spremio da kupim 123 ali da bude stvarno ko nova,pa posle ajde malo mladje pa kupim 124 ali sam je platio bogami zestoko ali ne zalim ko nova je... A klasiku obozavam od malena i volecu je dok sam ziv..
 
Ovde ste napravili teorije o tome kakav je koji auto. Meni kao vozacu je bitno da je auto udoban, da malo trosi i da ne crkava stalno nesto.

VW vs francuzi - francuzi su udobni, drug ima VW golf 5, udobnost je kao u IMT 539 iz '90.
 
Ciro prodam ti ja ovog za te pare.


Izvinjavam se sto sam citirao svoj post,bilo mi lakse nego da trazim druge slike.


Svidja mi se i 190 ali posto uzimam auto za svoju dusu verovatno ce pasti neka malo bolja 123.. Nekako me 190 ne privlaci mnogo neznam zasto mada i ona nije mlada... Nikad nisam razmisljao o kupovini tog modela..

- - - - - - - - - -

@Cira92 slazem se sa tobom, klasika je zakon. Nikad ovi danasnji plastikanci od auta nece trajati kao starije serije automobila . Jos kad crkne nesto oko elektronike kosta djavo ipo.

Apsolutno se slazem.. Malo bolji Mercedes 123 kosta ko Pezo 206... Sto nemogu da verujem...
 
Dacija logan 1,4 benzin za 6 godina ni jedan jedini kvar verovali ili ne oko 100.000 presla imam i jugo koristim ga po selu isto 6 godina, ima kvarove ali mozda sve ukupno oko 150 evra .Kanda ce i sledeci auto biti nova dacija verovatno duster .Ma vozo sam ja sve i svasta ,mogu samo reci da je svaki auto dobar na svoj nacin,sto bi se reklo bitno da se okrece.Ma izlazio sam ja i traktorom u centar dok sam bio momak samo da nejdem peske.
 
Ciro zezam se malo,91 god je ovaj,ja imam u planu neku C klasu 2002-2003 god,ali tesko da cu ovaj da prodajem,jer jednostavno za 1500 do 2000e se ne isplati prodavati ga a auto je udobniji za voznju od nekih puno mladjih vozila i u svakom pogledu bolji.
 
Svidja mi se i 190 ali posto uzimam auto za svoju dusu verovatno ce pasti neka malo bolja 123.. Nekako me 190 ne privlaci mnogo neznam zasto mada i ona nije mlada... Nikad nisam razmisljao o kupovini tog modela..

- - - - - - - - - -



Apsolutno se slazem.. Malo bolji Mercedes 123 kosta ko Pezo 206... Sto nemogu da verujem...

Cena na trzistu govori sve, Ja kad sam kupovao auto trzio sam sto vecu klasiku ali pod uslovom da auto bude Nemacki i kupio sam Audi 80 1.8 sa plinom i nisam se pokajao, za tri godine koliko je kod mene od ozbiljnijih kvarova zamenio sam samo jedan homokineticki zglob a presao sam sa njim blizu 50 000 km. Tada sam ga platio 2000 evra za te pare mogao sam da kupim Pezo 206 koji nije ni upola izdrzljiv i ako je mladji auto...
 
Ljudi moji ja mislim da treba probati sve. Zivot je kratak pa ga treba iskoristiti. Moji su imali ficu posle mecku 123 200d cale sad vozi land rovera frilendera ja imam sieru sad i rena a ko zna koji ce biti sledeci.Da dodam, sto ste zapeli za mecke , sad je audi u modi.
 
Poslednja izmena:
Ja kad nisam u traktoru najviše vozim biciklo, a što se tiče Audija podržavam jedino stariju seriju A8, Francuze baš nevolem.
Vozim već duže vreme Passat B5+
Imao je 3 godine kad sam ga pazario a za iste novce bio Megan star samo 1 godinu, sad takav megan košta tačno upola manje od Pasata, što jes jes.
 
Dobri su i audiji ,dobre su i neke bembare ali ako pricamo o dizelima nemaju te kvalitete motora kao mecka .I noviji motori mercedesovi nisu ni upola kao oni stari.Novi cdi imaju problema sa lancima i lancanicima ,sa pumpama itd ali ima i ostalih proizvodjaca koji imaju iste probleme i nisu ih usavrsili.
 
Nazad
Vrh